Изработка на нов магазин на OpenCart

Vamar

New Member
Здравейте на всички!

Общо взето имам нужда от нов магазин на OpenCart и имам известни колебания за някои неща.
Ще се радвам на препоръки и съвети от ваша страна, защото сега се запознавам с OpenCart. Насочих се към OpenCart именно от форума и се надявам да не греша.
Имам в момента два магазина на други платформи и 9 годишен опит в интернет търговията.
Продуктите на новия магазин са около 9-10хил, доста са.
Дилемите ми са няколко:
1. Кой да ми изработи читав магазин - приемам препоръки и предложения
2. Версията на OpenCart
- 1.5.6.4 четох, че е с по-малко бъгове и работи добре
- 2.0.x.x все пак е последна версия и сигурно има преимущества
Къде мога да видя разликите между версиите?
3. Темата също ми е колебание между Oxy и Journal, в полза засега на последния. Толкова ли е тежък Journala? Много ми хареса, а и има 2.0.x.x версия и One Page Checkout.
4. Оптимизацията - модули да препоръчате, които вършат работа и друго, каквото е препоръчително като добра практика

Искам магазина да се получи добре и се надявам на помощта ви, за което благодаря!
 
От: Изработка на нов магазин на OpenCart

Внимавай само с подбора, че тук е пълно с настройчици - хора който знаят само да барат настройките. Такива хора не ти трябват повярвай ми.
 
От: Изработка на нов магазин на OpenCart

Здрасти и добре дошъл

Моя съвет е да ползваш версия 1.5.6.4 и oxy

One Page Checkout и SEO има за всички версии.

2.0 още и е рано за сериозни проекти.


Още не можеш да пишеш лични тъка че ако имаш нужда от помощ ми пиши на skype: stiv.raider
 
От: Изработка на нов магазин на OpenCart

Моя съвет е да ползваш версия 1.5.6.4

2.0 още и е рано за сериозни проекти.
Казвал съм го и друг път. Защо да стартираш нов проект с нещо, което е End of life.

Нищо й няма на двойката. (Изключая че ОС е по рождение едно некадърно написано недоразумение).
 
От: Изработка на нов магазин на OpenCart

Това ми е основното колебание, версията.
Реалните разлики какви са, никъде не намерих информация?
И двете тези имат смисъл иначе. И двамата сте прави. Някакви доводи конкретно има ли в случая? Нещо, което да наклони везните.
Предполагам, че не само аз съм с тази дилема.
 
От: Изработка на нов магазин на OpenCart

Основната причина хората още да използват 1.5.6.4 е че за тази версия има десетки хиляди модули и теми а и бъговете са изчистини

При 2.0 още няма всички модули и темите са по-малко а и все още е ново и не се знае всички бъгове излязали ли са....

това е с 2 думи
 
От: Изработка на нов магазин на OpenCart

Благодаря ти, Стан.
А от към функционалности да кажем има ли нещо, което си заслужава повече в новата версия?
Кой Сео модул е подходящ и ще ми препоръчате като наистина работещ?
 
От: Изработка на нов магазин на OpenCart

За да ти препоръчам функционалности трябва да знам какво ще продаваш и каква ще е целевата аудитория.

Иначе дефолтните теми на двете версии нямат никаква разлика като функции и екстри.

за сео модул аз ползвам паладин
 
От: Изработка на нов магазин на OpenCart

Директно се мятай на 2.х. 1.5.6.4 е отъпкана пътека спор няма, но след година, две пак ще правиш магазин.
 
От: Изработка на нов магазин на OpenCart

Здрасти,
Аз лично много харесвам Журнала, макар и доста хора да не я харесват като тема.
Има си всичко необходимо и мисля, че работи добре
А за ОС - мисля, че винаги новото е по-добро от старото...
 
От: Изработка на нов магазин на OpenCart

Във форума има теми свързани с новостите и промени(повечето от които преимущества) във версия 2.0, потърси в търсачката. В тях има също аргументи защо да не се ползва за "production" цели, НО от тогава до сега е минало не малко време(няколко месеца) в които излезнаха няколко релийза на двойката, които я приближават все повече до стабилна версия за онлайн магазин. Забелязвам тенденция и че все повече утвърдени модули за старите версии се ъдейтват и за новите, както и че при новопоявили се модули липсва поддръжка за старите 1.5.х версии. При темите/шаблоните е същото положение, така че ако говорим за сегашния момент аргумента на Torbalan Trolski все повече натежава в полза на версии 2.0.х както и коментарите на другите съфорумници.

Ето и два чуждестранни източника за новости:
http://www.pavothemes.com/blog/general/87-the-most-10-exited-new-features-of-opencart-2-0.html
http://www.opencartnews.com/news/opencart-2-whats-new/

Като допълнение за преимущество, което може да оцениш е по-бързата работа на системата. Успех!
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Изработка на нов магазин на OpenCart

Аз а също съм на мнение, че ако започваш нещо ново и си решил да ползваш Opencart по-добре да е с 2.0 Дори и в последствие да се наложи да ъпдейтваш ще е много по-лесно околкото от 1.5.х към 2.0.

Ползвал съм Journal за 2.0 - темата действително е тежичка, но може да се изключат ненужните функционалности и да се олекоти. Предимството и е че можеш да правиш 90%, че и повече от небоходимите за работата на магазина неща само през администрацията, докато при доста други теми се налага сериозно бърникане в кода (особено тези на Kulethemes).

При всяко положение ако ползваш допълнения извън темата (независимо коя си избрал) отново ще се наложи да се пипа кода.

Успех!
 
От: Изработка на нов магазин на OpenCart

Много благодаря на всички включили се. Изключително полезни коментари.
Доста прочетох по чуждите форуми и видях какво ново е включено в 2.0 версията. Благодаря за линковете, stan_bg.
Като нов проект се насочих към новата версия и Журнала. Не видях по-добра тема за 2.0.
Мисля си да използвам 2.0 + Журнал + Паладин
Това, надявам се е достатъчно да стартирам магазина.

Сега остана да помисля и кой ще ми направи читав магазин.
Обадих се тук-там за оферти и получих толкова различни ценови вариации, че ме хвърлиха в размисъл.
Какъв бюджет мислите, че е нормален за това, което искам?
Много ще ми помогнете да си сверя часовника. Знам, че е до качеството на услугите, но все пак разликите са фрапантни.
Трябва ми сериозен човек/фирма, които си разбират от работата. Видях, че доста от пишещите тук правят сайтове на OpenCart и помагат доста със съвети и не само.
Търся препоръка и от хора, които са правили магазин и са доволни как са им го направили.
 
От: Изработка на нов магазин на OpenCart

Тоя журнал вече не ви ли омръзна, на потребителите също?
 
От: Изработка на нов магазин на OpenCart

Не намерих нещо, което да ми хареса повече от Журнала.

Ако имате други препоръки за тема, ще е добре дошло. Четох доста коментари за теми тук, всяка с + и -.
Всеки е с предпочитанията си към някоя. За 2.0 версия са все още малко темите. Харесах също ULTIMATUM на Koev, но нещо е свален от продажба в themeforest и не знам поддържа ли 2.0.
 
От: Изработка на нов магазин на OpenCart

Koev официално обяви, че спира да прави теми за Opencart.

Ultimatum е наистина много добра тема (ползвал съм я за два магазина), но така и въпреки обещанията, не я пуснаха във версия за OC 2.0
 
От: Изработка на нов магазин на OpenCart

Не намерих нещо, което да ми хареса повече от Журнала.

Ако имате други препоръки за тема, ще е добре дошло. Четох доста коментари за теми тук, всяка с + и -.
Всеки е с предпочитанията си към някоя. За 2.0 версия са все още малко темите. Харесах също ULTIMATUM на Koev, но нещо е свален от продажба в themeforest и не знам поддържа ли 2.0.

Всеки шаблон/тема, който предлага редица нововъведения, вградени модули и функционалности малко или много ще бъде тежък. След като ти харесва Журнала, използвай него. Съдейки от броя продажби и положителен рейтинг на купувачите, се предполага че имат добър съпорт, което е важен фактор. Също при такъв интерес и продажби вярвам, че разработчиците му се стремят постоянно да доработват продукта си и да го правят с всяка нова версия една идея по-добър. Аз лично съм имал досег с вече доста стара версия на Журнал и тогава нещата не бяха никак добре. Сега покрай мои модификации, които правя за клиент разгледах последната версия и мисля, че нещата се развиват в положителна посока. Надали ще ползваш всички допълнителни модули, функционалности и т.н., които са включени в демо магазините им и които взети заедно могат да "натежават"както на сървъра така и браузъра на посетителите.
В поста си говориш за не малко количество продукти, които трябва да се качат. В съчетание и със SEO модул, може би първо трябва да помислиш за достатъчно добър и мощен хостинг.
 
От: От: Изработка на нов магазин на OpenCart

След като ти харесва Журнала, използвай него. Съдейки от броя продажби и положителен рейтинг на купувачите, се предполага че имат добър съпорт, което е важен фактор. Също при такъв интерес и продажби вярвам, че разработчиците му се стремят постоянно да доработват продукта си и да го правят с всяка нова версия една идея по-добър.
Avada е най-продаваната тема за WP и е толкова отвратителна като изпълнение, така че това не е критерий.
 
От: Изработка на нов магазин на OpenCart

От известно време хвърлям по едно око на тази тема и все повече се убеждавам, че мъжете никога не порастват и си остават деца - дай им да си играят и да човъркат настройки.

Има магазин с 10 хиляди продукта - те до темата опряли.
То хостинг, оптимизация, мас ъпдейт, филтри, кеширане и всичко друго е много по-важно в този случай.
Отново ви напомням, че тема и модули са различни неща и Журнала е нагледен пример как не трябва да се смесват.
Темата трябва да е максимално лека и да не променя много файлове, включително и темплейтните и после се добавят модули, но само такива които са нужни. Това е правилото.
Заради промени в дизайна, които веднаж направени почти никога не се променят не си струва да се разбърника целия код и после добавянето нав екстеншън да е сложно и да се правят компромиси с функционалността му. Това често се случва с вече направени и работещи магазини, когато започне истински да работят и се оказва, че трябва нещо да се добави.

Ще ви дам един елементарен пример:
http://milka.agatha65.work/
Базова тема с куп малки допълнения, в която има 3 темплейтни файла- хедър,футър и сърч - не коментирайте дизайна, така си го искаше клиентката.
Кеф ти да ъпгрейдваш, кеф ти да добавяш екстеншъни, няма променени файлове и всички си ползват дефолтните.
Ама истината е че се търси всичко някой да ти го е направил да не го мислиш и ако може с едно плащане да минеш. После се почва - как да го направя за Журнала, ама поддържа ли Журнал и ходене по мъките.
 
От: От: Изработка на нов магазин на OpenCart

Отново ви напомням, че тема и модули са различни неща и Журнала е нагледен пример как не трябва да се смесват.
Един да има на моя акъл, нищо че съм мъж! Репче
 

Горе