Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

leonssss

Well-Known Member
Имам оферта за изработка на интернет магазин за бяла техника, който включва около 10 фирми със 100 продукта всяка.Значи 1000 продукта със текст и снимки извличане от мен. Значи дават ми една фирма Беко и да извлеча сам снимки материали и описание от технополис и другите интернет онлайн магазини.Колко пари да им искам?

значи правя система
и си слагам сам продуктите без да са ми ги дали, аз си ги взимам от онлайн магазините.
 
От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

Прецени колко време ще ти отнеме да го направиш. След това си определи цената на час и ще видиш колко да им искаш. Може и да разделиш работата на модули и да определиш цена за всеки един модул.
 
От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

200лв според 90% от хората, които правят магазини тук!
 
От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

Ще сваляш сам от нета информация и снимки за 1000 продукта? Минимум левче на продукт.
Прашиш системата? Какво имаш в предвид, програмираш или инсталираш готова система?
 
От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

Поне 3-4 хиляди лева.
 
От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

Един продукт можеш да го добавиш за около 5 минути => 12 продукта на час => (активна работа по 6 часа/ден) 72 продукта на ден
=> ~ 14 дни
На час ако взимаш по около 5-7лв (това е хамалска работа и не се иска интелект) => 500 лв за цялата работа.

Аз бих се опитал да го автоматизирам и да свърша работата за ден. Но не съм сигурен, че ще е възможно. Ако продуктите се взимат по някакво ID от 2-3 сайта, един ден бих отделил, за да събера само ID-тата и да напише отделен скрапер за всеки от сайтовете. И още един ден за проби и скрапване - грубо 2 дни. Бих поискал за тая работа поне по 100-120 лв на ден, т.е. около 200-250 лв.

Вариант ти е (тъй като не си програмист):
- да създадеш уоркфлоу и задание
- след което да поискаш 500 лв от поръчителя
- да възложиш проекта на програмист web-scraper за 250 лв
- да прибереш остатъка
:) ще е типично по български, класика в жанра.
 
От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

Поне 3-4 хиляди лева.
Най-малко:)

Текста и снимките ги извличаш с някакъв скрейпър, инсталираш един опънкарт, прскаш един тотал импорт, вкарваш всичко и си готов, едни бързи 300-400 лв според мен, като това не включва настройка на темплейт, модули и т.н.т.
Това между другото за спорта ли питаш, нещо кат петъчна тема ли е:)?
 
От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

Аиде пак циганиите, 200-500 лв. Кажи му 3-4к пък после ще го мислиш, като има бюджет решения се намират лесно.
 
От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

направи остъпка на човека.не го товари много, и той да е доволен.
 
От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

Ако информацията (текст, цена, картинки) трябва да се актуализира автоматично през един час или веднъж на ден, това означава по-сериозно програмиране. Може и да се стигне до 3 хил. лв. В такива случаи се добавя и абонамент за поддръжка на скриптовете.
Има такива системи, които извличат продукти от Amazon и други сайтове, следят за промени и актуализират инфото с някаква дискретност (обикновено в ebay).
 
От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

Ако информацията (текст, цена, картинки) трябва да се актуализира автоматично през един час или веднъж на ден, това означава по-сериозно програмиране. Може и да се стигне до 3 хил. лв. В такива случаи се добавя и абонамент за поддръжка на скриптовете.
Има такива системи, които извличат продукти от Amazon и други сайтове, следят за промени и актуализират инфото с някаква дискретност (обикновено в ebay).

Така да, даже може и повече да стъпи, според мен тактиката е даваш нещо по-евтино с опция абонамент и поддръжка и смучеш пара във времето:)
 
От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

Поне 3-4 хиляди лева.

ето това е цената
а те ми дават 500лв
дори и цените им да добавям

значи дава ти линк
ръчно дърпаш снимките пдф файловете описанията и цената и ги добавяш на
новия магазин, който ще е правен на опън карта.

в онлайн магазините има много продукти .трябва определени продукти със снимките и текста да вземеш.Ако снимките са големи ги оразмеряваш, според мен това е доста труд.Ако всичко ти е готово със описание и снимки да струва си!
 
От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

Дай пример с един продукт в някой от сайтовете, от които ще теглиш инфо.
 
От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

Смятай от 1500 нагоре... Ако мислиш да правиш нещо нормално. Категории, атрибути, етикети и още много...
 
От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

Писал съм го пример продукти на фирма БЕКО
дават ми няколко линка и ивзличам всички техни продукти.Един по един със снимкитер схемите описанията и пдф.После ги качвам на новия сайт.


Смятай от 1500 нагоре... Ако мислиш да правиш нещо нормално. Категории, атрибути, етикети и още много...

именно със всичкото което изброи:)
 
От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

Нещо логиката бяга тук.
Ти добавяш чужди продукти с чужди цени.
Значи аз разбирам, че те ще купуват от техномаркета при поръчка, така ли е?
Ако е така идва въпроса как ще се синхронизират цени, цветеве и др характеристики?
 
От: От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

Писал съм го пример продукти на фирма БЕКО
дават ми няколко линка и ивзличам всички техни продукти.Един по един със снимкитер схемите описанията и пдф.После ги качвам на новия сайт.

именно със всичкото което изброи:)
Как да ти напиша примерен скрипт, ако не знам за кой сайт става въпрос. Дай примерен сайт - източник на информацията. Да помислим заедно, дали задачата всъщност не е много по проста от колкото изглежда.
 
От: От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

Писал съм го пример продукти на фирма БЕКО
дават ми няколко линка и ивзличам всички техни продукти.Един по един със снимкитер схемите описанията и пдф.После ги качвам на новия сайт.




именно със всичкото което изброи:)

Ми инсталация и конфигурация на Опенкарта 300 -500 лв. (Базова без да се включват доработки, плъгини, дизайн на банери, обработка на изображения, лого и т.н и т.н). И на продукт по 0.8 лв. минимум. Консултация, обучение - 100 лв. и следват останалите уговорки... ама това не искам да е така, а иначе ... 200 лв. този бутон ако може да го преместиш отгоре долу... може бе ..200 лв. а искам като кликна на картинката да ми се появява социален бутон за споделяне - може 200 лв. Искам функция абонамент за потребителския интерфейс, искам вип абонамент, а не може ли всеки новорегистриран потребител да получава автоматично купон за отстъпка, ама искам да получавам SMS като пристигне поръчка... ама... и още хиляди --- може брат. Ама ако оже да е 500 лв. еееееее това не може...
 
От: От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

Нещо логиката бяга тук.
Ти добавяш чужди продукти с чужди цени.
Значи аз разбирам, че те ще купуват от техномаркета при поръчка, така ли е?
Ако е така идва въпроса как ще се синхронизират цени, цветеве и др характеристики?
веднъж вкарам ли цени снимки и описание взимам си кинтите и ги заебавам, ако искат корекции на цените ще си плащат, ама като ги знам какви са стиснати едвали ще се съгласят.

Доколкото разбрах , като има 1000 продукта и при всяка промяна или промоция трябва и на техния сайт да се променя.
Значи аз не съм пчеличката мая да следя цените за без пари.Помолих ги те да го направят да ми дават новите цени-било много труд:)А ние ядеме доматите с колците


Как да ти напиша примерен скрипт, ако не знам за кой сайт става въпрос. Дай примерен сайт - източник на информацията. Да помислим заедно, дали задачата всъщност не е много по проста от колкото изглежда.

ако се съглася за цената ще ми дадат линковете
 

Горе