Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

Тука вече ще трябва нещо автоматично. Ти докато вкараш новите цени и промоцията ще свърши.
 
От: От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

Доколкото разбрах , като има 1000 продукта и при всяка промяна или промоция трябва и на техния сайт да се променя.
Значи аз не съм пчеличката мая да следя цените за без пари.Помолих ги те да го направят да ми дават новите цени-било много труд:)А ние ядеме доматите с колците
За толкова много продукти, това може да стане само автоматизирано. Ако не е автоматизирано, ще е бахти бруталната простотия. А за да се автоматизира си иска качествен код, който струва пари.
Ако имаш съмнения, че поръчителите са шушЛяци и няма да оценят труда ти подобаващо, заеби ги. Автоматизиране на сайт за продажби, който тегли информация от няколко други сайта, задължително ще иска поддръжка. Може и отдалечена, като разделиш скрапера на модули и му сложиш проверка за ъпдейти.
Но вече говорим за цена над 1000-1500 лв. Не съм сигурен колко точно, защото трябва да видя сайтовете от които ще се извлича инфото. Ако са някакви AJAX-истории или с динамично извличане на данни през javascript... забрави.
За ръчни ъпдейти на 1000 артикула, дори не си го и помисляй. Това е смешно!
 
От: От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

За толкова много продукти, това може да стане само автоматизирано. Ако не е автоматизирано, ще е бахти бруталната простотия. А за да се автоматизира си иска качествен код, който струва пари.
Ако имаш съмнения, че поръчителите са шушЛяци и няма да оценят труда ти подобаващо, заеби ги. Автоматизиране на сайт за продажби, който тегли информация от няколко други сайта, задължително ще иска поддръжка. Може и отдалечена, като разделиш скрапера на модули и му сложиш проверка за ъпдейти.
Но вече говорим за цена над 1000-1500 лв. Не съм сигурен колко точно, защото трябва да видя сайтовете от които ще се извлича инфото. Ако са някакви AJAX-истории или с динамично извличане на данни през javascript... забрави.
За ръчни ъпдейти на 1000 артикула, дори не си го и помисляй. Това е смешно!

Може да се автоматизира, дори да има джаваскрипт, не е проблем, има начин. Ще е проблем, ако са много сайтовете, защото за всеки сайт се иска различен скрапер.

За ръчен упдейт няма смисъл да се говори, дори индиец няма да се съгласи... В крайна сметка с такива нахални клиенти трябва да се държиш много нагло. Покажи им колко са жалки!
 
От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

Аз пиша в този форум, като клиент. И все пак ще питам: ти сериозно ли я мислиш тази задача при тези условия? Че то това е ненормална работа - как на някой му хрумва толкова труд и умения за 500лв?!?!
 
От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

Аз пиша в този форум, като клиент. И все пак ще питам: ти сериозно ли я мислиш тази задача при тези условия? Че то това е ненормална работа - как на някой му хрумва толкова труд и умения за 500лв?!?!

ЕСТЕСТВЕНО ЧЕ АЗ Я ОТКАЗАХ
просто попитах колко дават
а те ми предлагаха 500лв
аз дори оцених труда към 4хилки
щото сайтовете са различни с едни и същи категории
 
От: Изработка на онлайн магазин - колко да искам?

Ама да се спасяват бе човек, научили са се че всичко може да става тънко и се правят на тарикати. Е там някой закъсал некадърник да хване и да им направи нещо си да видиш като си хвърлят един път парите навятъра как после ще са съгласни и 5000лв да дадат.
 

Горе