Изтекла дебитна карта - банката иска пари за закриване

От: Изтекла дебитна карта - банката иска пари за закриване

Гадно е да те "задължават" за нещо, което би трябвало да е техен разход, все едно утре да оцветят бензина в розово и да ни дерат по левче горница за екстрата, тъпо е...
 
От: Изтекла дебитна карта - банката иска пари за закриване

Страшно много ги мислите тези такси дребнави, които вече са станали над 1 млрд. лева до септември/октомври май беше (
Банковата система вдига приходите от такси и комисиони по некредитни продукти
/ Чистата печалба на банките надхвърли половин милиард лева)
, а не мислите да речем за… изводите след изглеждане на повече от occupyikonomika видеотата (напр. това за Люксембург или за брат му – Лихтенщайн 5 части) от поредицата на dokumentalni3.

Отдавна не ми прави впечатление колко такси взема банката, обслужване качествено или некачествено, забутана банка, брой клонове и др. изгъзици, а напр. колко стотици милиарди (може би трлн.) отиват неплатени в 0ffsh0re z0nes оазизи, възползващи се корпорациите, фондации и лобитата съответно.

…и почти всеки един от Вас ежедневно я си пие Cola-та, я джитка на iOS-а, я ползва услугите на еди си кой монопол, плащащ смешни пари върху profits. Но не му прави впечатление това (невидимото), а му прави впечатление ВИДИМОТО.

Което е странно (но и целенасочено). Нещо като в онази ситуация в неделята на изборите преди 2 седмици вечерта – всеки вижда ВИДИМОТО, но не и НЕВИДОМОТО (отвличане на вниманието и въобще невнимание).
 
От: От: Изтекла дебитна карта - банката иска пари за закриване

Страшно много ги мислите тези такси дребнави, които вече са станали над 1 млрд. лева до септември/октомври май беше (
Банковата система вдига приходите от такси и комисиони по некредитни продукти
/ Чистата печалба на банките надхвърли половин милиард лева)
, а не мислите да речем за… изводите след изглеждане на повече от occupyikonomika видеотата (напр. това за Люксембург или за брат му – Лихтенщайн 5 части) от поредицата на dokumentalni3.


Отдавна не ми прави впечатление колко такси взема банката, обслужване качествено или некачествено, забутана банка, брой клонове и др. изгъзици, а напр. колко стотици милиарди (може би трлн.) отиват неплатени в 0ffsh0re z0nes оазизи, възползващи се корпорациите, фондации и лобитата съответно.

…и почти всеки един от Вас ежедневно я си пие Cola-та, я джитка на iOS-а, я ползва услугите на еди си кой монопол, плащащ смешни пари върху profits. Но не му прави впечатление това (невидимото), а му прави впечатление ВИДИМОТО.

Което е странно (но и целенасочено). Нещо като в онази ситуация в неделята на изборите преди 2 седмици вечерта – всеки вижда ВИДИМОТО, но не и НЕВИДОМОТО (отвличане на вниманието и въобще невнимание).
Ами дай да видим кои монополисти в Бг изнасят само парите ни и не плащат дължимото, за което страдат всички българи. Не съм запознат и ако имаш инфо ще е интересно..
 
От: Изтекла дебитна карта - банката иска пари за закриване

Пред мен имаше човечец, който искаше да му закрият сметката и му искаха 5-10 лв за закриване. Не мисля, че става на въпрос за задължение, а за самата услуга "закриване". Един вид, като се махаш от тях да ти вземат като за последно.
Такса "закриване" има ако си закриеш картата и разплащателната сметка по-малко от година след откриването.
 
От: Изтекла дебитна карта - банката иска пари за закриване

Такса закриване има почти навасякъде. Особеното е, че ако не я платиш и просто зарежеш сметката без пари, след време ще излезе на минус, а слес още време ще я закрият служебно.
 
От: Изтекла дебитна карта - банката иска пари за закриване

Такса закриване има почти навасякъде. Особеното е, че ако не я платиш и просто зарежеш сметката без пари, след време ще излезе на минус, а слес още време ще я закрият служебно.
След колко време ги закриват служебно ? Имам една карта която не е използвана 2-3 години, и вече би трябвало да е на минус, ако ги закриват така, ще ги изчакам :D . Иначе имах една друга пак на няколко години, но тя въобще не беше използвана и скоро разбрах че са я закрили, трябваше ми на същата банка и си изкарах нова, за тая закритата нищо не ми искаха.
 
От: Изтекла дебитна карта - банката иска пари за закриване

Е, това няма как някой да ти го каже, защото банките нямат такива официални срокове. За тях е по-добре да си платиш закриването все пак. Закриват я, като видят, че тя трупа минус, който пък след като се трупа от такси, а не от потребление е ясно, че няма да се възстанови, нито пък съд ще им го присъди.
 
От: Изтекла дебитна карта - банката иска пари за закриване

Дране са нашите банки... темата ме подсети да отида да проверя една стара сметка, какво ли я направили....
 
От: Изтекла дебитна карта - банката иска пари за закриване

Според мен е правилно, да те таксуват ама да имаш движение по сметката. Тоест по правилно е банката да те таксува за обработка на данни. Като няма движение по сметката те не обработват нищо. Ама в България банката си гледа нейният интерес.
 
От: Изтекла дебитна карта - банката иска пари за закриване

Забравих да напиша продължението на историята - сагата приключи, един месец след като бях подал жалби в банките ми отговориха че ми закриват сметките и не искат да им давам пари. Дори в едната ми върнаха 90 стотинки.
 
Re: От: Изтекла дебитна карта - банката иска пари за закриване

Забравих да напиша продължението на историята - сагата приключи, един месец след като бях подал жалби в банките ми отговориха че ми закриват сметките и не искат да им давам пари. Дори в едната ми върнаха 90 стотинки.

Еха, банка да ти връща пари. Чак не мога да повярвам. :) Явно някои наистина имат късмет. :) Браво....звучи като хепи енд, но като се замисля какво си преживял, не го причслявам на 100% като такъв. При мен си приключи като 99.99% от случаите - плащаш и те пускат да си ходиш. И много важен съвет от мен - Пазете си всички бележки, които ви издават, защото после да не се получи "Ама няма такова нещо, господине...". :)
 
От: Изтекла дебитна карта - банката иска пари за закриване

То те са се опитали да изкарат някакви пари... на мен така ми звучи. Къде е логиката тук? Първо ти търсят пари, а после пък ти и връщат. Ако мине номера... аз така го разбирам.
 
От: Изтекла дебитна карта - банката иска пари за закриване

Понеже след 2-3 месеца моята дебитна карта към ДСК изтича,някой има ли някакво инфо как стоят нещата там ? И мисля да ги сменям каъде бихте ми препоръчали да си направя?
 
От: Изтекла дебитна карта - банката иска пари за закриване

Таксичките си текат , та плащай и закривай.

Да, това реално са таксите. Предполагам в условията на самата банка можеш да видиш това. Аз също имах например една карта на ПИБ, та за около 2 години сметката ми беше на минус, защото не я ползвах и не вкарвах пари там. Естествено после като заредих пари, банката си приспадна тези такси. В случая те също искат тези суми, които са се натрупали и евентуално някаква друга такса за закриване на сметката. По-добре си плащай и не се занимавай излишно.
 
От: Изтекла дебитна карта - банката иска пари за закриване

Понеже след 2-3 месеца моята дебитна карта към ДСК изтича,някой има ли някакво инфо как стоят нещата там ? И мисля да ги сменям каъде бихте ми препоръчали да си направя?

Аз ползвам ПИБ от около 3-4 години и лично съм доволна от тях. Само се бяха прецакали веднъж с услугата СМС известяване за нов паричен превод към картата. Така и не получих прословутия смс, но иначе за нищо друго не съм имала проблеми.
 
От: Изтекла дебитна карта - банката иска пари за закриване

Внимавай, какво закриваш, защото аз отидох да закрия сметка, те ми закрили само картата........после чак след месеци, при плащане на някаква държавна такса+ 6 лв за самото платежно на гишето, служителката ми казва "но Вие имате сметка и комисионната на платежното е по-малка", аз и казвам "не аз нямам вече сметка"....а тя "не имате , не е закрита сметката........през тези месеци, почти година и половина е продължила да се трупа такса за обслужване на сметката.Внимание!!!
 
От: Изтекла дебитна карта - банката иска пари за закриване

Внимавай, какво закриваш, защото аз отидох да закрия сметка, те ми закрили само картата........после чак след месеци, при плащане на някаква държавна такса+ 6 лв за самото платежно на гишето, служителката ми казва "но Вие имате сметка и комисионната на платежното е по-малка", аз и казвам "не аз нямам вече сметка"....а тя "не имате , не е закрита сметката........през тези месеци, почти година и половина е продължила да се трупа такса за обслужване на сметката.Внимание!!!

Забравих да пиша ПИБ е банката
 
От: Изтекла дебитна карта - банката иска пари за закриване

Т.е. подписал си хартиен лист за закриване на карта БЕЗ реално да прочетеш върху какво се подписваш и съответно отсрещното лице или банка е виновна, че не си видял, че са закрили само карта, не и bank acc.

Би следвало да се знае, че в днешно време банките charge-ват И за имане на банкова сметка, И за имане на карта. Често при имане на на карта общата такса на 2-те намалява, отколкото, ако е без карта. Но като цяло „карта“ не е = на „банков акаунт“, tho.
 
От: Изтекла дебитна карта - банката иска пари за закриване

Те мен тука у Финландия за закриване на фирмена сметка ме дръннаха 40 евро. Просто реших да сменя банката и хоп изненада. Честно не го очаквах тъй като до сега никога не са ме таксували за каквито и да е транзакций. Имаше някакви правила от сорта на, ако си под 30 години не те таксуват.
 
От: Изтекла дебитна карта - банката иска пари за закриване

Записвам се, за да следя темата. Имаме проблем с уникредит, с натрупани такси и неустойки за 200 лв. Защото освен таксата, ако имало под 50 леве се дължели и неустойки. Договор, няма как да се прочете, защото фирмата е минала служебно от Биохим към уникредит с някаква служебна бележка. Ще чета още, каквото намеря и ще видя какво ще предприемем.
Ще пиша какво е станало при нас с този проблем.

Моля продължавайте да споделяте новини!
 

Горе