Изтекла

Баси от толко фриленсъри не може да намериш нормален човек на заплата да бачка като роб... Всеки се научи да е ФРИЛЕНСЪР дееба...
По-яко е. Къща в някое село, фрилансинг и това е. :) Всеки може да е бачкатор, нали? Но не всеки може да е свободен и да работи каквото си иска. :)
 
По-яко е. Къща в някое село, фрилансинг и това е. :) Всеки може да е бачкатор, нали? Но не всеки може да е свободен и да работи каквото си иска. :)
На мен ми трябват роби на заплата, тия хвърчащите в облаците фрилансери да си стоят на село и да си фрилансват. Ама създават едно фалшиво впечатление у плебса, че всеки може да е ФРИЛАНСЕР... И се почват теми като тази.... Ужас.
 
На мен ми трябват роби на заплата, тия хвърчащите в облаците фрилансери да си стоят на село и да си фрилансват. Ама създават едно фалшиво впечатление у плебса, че всеки може да е ФРИЛАНСЕР... И се почват теми като тази.... Ужас.

Фриленсърът е като кучето - както го научиш :D
 
Фриленсърът е като кучето - както го научиш :D
Аз по-несериозни хора от тях не съм виждал... Честно. Едни отвеяни, днес ги намериш, утре не, после вземат па си намерят работа при някой чорбаджия и те заебат.... Отказал съм се да се "боря" с тях. Особено ако е за криейтив, те арт хората по принцип са си разсеяни и отвеяни, ако не им сложиш чатала и не ги хванеш с каиша да са ти под носа забрави нещо да стане в срок.
 
Фриланса не е като работник. И е нормално да е така. И другото - не може да го накараш да има същите работни навици като работещ някъде на заплата. И това въобще даже не трябва да е тема....то е ясно. :)
Да бе, само се чудя кой ги ползва тия... Това исках да кажа с поста си.
Че се пробвах с тях и не се оказаха моето нещо. :)
 
Да бе, само се чудя кой ги ползва тия... Това исках да кажа с поста си.
Че се пробвах с тях и не се оказаха моето нещо. :)

Има доста хора които ги ползват.
Повечето разбира се, не са от България.
Човек ако си държи на думата и изпълнява каквото е обещал и приел да направи и на фрийланс да е го прави. Ако е несериозен винаги ще си е такъв.
Опита ми с български клиенти и за мен не е много добър, да не кажа доста лош с изключение когато съм работил на фрийланс към ИТ фирми и един два клиента с големи онлайн магазини. С останалите нашенци е било, ако може по евтино и ако може за предварително договорената цена да се свърши двойна работа.
Иначе ето има търсене на фрийлансъри на международно ниво :)


 
Има доста хора които ги ползват.
Повечето разбира се, не са от България.
Човек ако си държи на думата и изпълнява каквото е обещал и приел да направи и на фрийланс да е го прави. Ако е несериозен винаги ще си е такъв.
Опита ми с български клиенти и за мен не е много добър, да не кажа доста лош с изключение когато съм работил на фрийланс към ИТ фирми и един два клиента с големи онлайн магазини. С останалите нашенци е било, ако може по евтино и ако може за предварително договорената цена да се свърши двойна работа.
Иначе ето има търсене на фрийлансъри на международно ниво :)


Това изглежда да е от най големия сайт - freelancer.com :) браво.
 
Това изглежда да е от най големия сайт - freelancer.com :) браво.

Първия скрийн е от там, а втория е от Upwork, бивш oDesk.
freelancer.com е най големия, но и пълен с индийци, пакистанци и бангладешци :)
За по малките и лесни проекти в момента кандидатите са между 100 и 200, понякога минават и 200.
На проект при които е посочено да не кандидатстват гореизброените националности кандидадите са между 15 и 30 максимум.

Upwork и той се напълни с гореспоменатите след като се обединиха със третия по големина сайт - Elance.
След обединието юзърите от по горните националности налазиха яко и Уорка и докато преди за проект имаше макс, 30-35 кандидати за лесните и до 10-15 за по сериозните и трудни сега положението е 50+ на по лесните и между 30-50 на по сериозните.
Но каквото такова- конкуренция ще има винаги и за всичко.
 
Политиката на upWork не позволява много на по-новите юзъри да си разгърнат потенциала и въобщ да вземат хапка от баницата.
Лично аз, преди време, бях решил да се пусна там, като мислех, че connects точките се ресват всеки месец. Да, ама не. Трябва да си плащаш за тях - ОК, но с безплатните подадох заявка за няколко неща и на нито едно от тях не стигнах до "интервю". А бях един от първите, веднага докато излезе job-a, търсещ ASAP някой да му свърши работата.

Това и ме отказа.
 
Много зле с тия фриленсъри, то аз съм несериозен и мързелив ама тяхното е извън всякакви разумни граници.

Няколко пъти ми се е налагало да търся фриленсър като описвам точно и ясно задачата, сроковете и нужните умения но ми пишат всеки път хора абсолютно неподготвени, не прочели до край, не можещи да се впишат във срока. Та се налагаше да викам неволята всеки път.

Фриленса е за хора със страшна самодисциплина, но всичко е време. И най добрите след време свалят нивото. Минал съм го тоя път
 
Политиката на upWork не позволява много на по-новите юзъри да си разгърнат потенциала и въобщ да вземат хапка от баницата.
Лично аз, преди време, бях решил да се пусна там, като мислех, че connects точките се ресват всеки месец. Да, ама не. Трябва да си плащаш за тях - ОК, но с безплатните подадох заявка за няколко неща и на нито едно от тях не стигнах до "интервю". А бях един от първите, веднага докато излезе job-a, търсещ ASAP някой да му свърши работата.

Това и ме отказа.

Да, в момента е така както си го обяснил.
Нови юзъри трудно или изобщо не достигат до интервю.
Къннекшъните се плащат от скоро и политиката на сайта е да се печелят повече и повече пари от фрийлансърите.
Преди време имаше 100 кънекшъни и при всяко кандидатстване ти вземаше 1.
После ги намалиха на 60. но при отмяна на проекта ти връщаха изразходвания кънекшън.
И после дойде сливането с Елансе сайта и ,,,, почна вдигане на таксата, която ти взимат от спечелените пари първо с 50%, после с още 50%.
И от скоро плащането за кънекшини и това кандидатсването за проект да ти струва 2, 4 или 6 в зависимост как са преценили от сайта за всеки проект.
Тоест пари да има за сайта, за фрийлансърите все по малко и по малко.
 

Горе