Източена Payoneer карта - някой друг да е имал/има същия проблем?

zbm

Member
Здравейте,

Преди няколко дни Payoneer картата ми беше източена и доста пари липсват - към 2 бона :shock: Подадох диспут, блокирах картата и т.н всичко което трябва да се направи във такъв случай. POS транзакций от Русия, класическа измама, само дето е невъзможно някой да ми е разбрал детайлите на картата, просто няма как.. не я ползвам за онлайн плащания и тегля само от банкомата във главния клон на банка...доста съмнително, изглежда като вътрешна работа..:shock: Най-съмнителното е че това е първия път от години дето оставям пари в картата повече от ден без да ги изтегля и ОП - всички заминаха :shock:

Видях в един друг форум обаче че един друг човек има същия проблем и на същата дата(за 5 лева общо взето де, не е като при мене)...Някой от тук дали е изгорял ако да да ми драсне лично.. :)

Ако няма други, явно че е случайност и само аз съм изгорял..

И като цяло, някой подавал ли е диспут за източена карта преди, дали са му върнали парите?
 
От: Източена Payoneer карта - някой друг да е имал/има същия проблем?

Вариантите са много, някъде да е имало скимер, вътрешно да е изтекла информация... Дръж ни в течение на това какво ще ти отговорят от банката!
 
От: Източена Payoneer карта - някой друг да е имал/има същия проблем?

Може да са ти снимали картата с камера, закачена близо до банкомата.

Ползвал ли си я за пазаруване в магазини? Може и в магазина да е имало камера.

Тези карти бяха без чип, нали? Тоест данните отпечатани на самата карта са достатъчни за да се направи копие.

Може също така да са я прихванали, докато пътува по пощата (магнитната лента би трябвало да може да се прочете и през плика - без да се отваря) и сега да са решили, че е момента да "ожънат реколтата".
 
От: Източена Payoneer карта - някой друг да е имал/има същия проблем?

Нем няма как, винаги внимавам, не съм я ползвал за покупки и тегля от банкомат вграден в главен клон на банка като като я вадя винаги я държа така че да е закрита наполовина..пък и трябва трицифрения код от гърба... По пощата предполагам че е възможно ама я имам от години + това транзакцийте са ПОС, не е правено копие и теглено от банкомат..Като цяло е невъзможно това както и да го погледна..Освен ако не е вътрешна работа.. Ако не ми направят чарджбек и не ми върнат парите ще съм 100% сигурен че е така..

Другата ми българска карта съм я ползвал къде ли не всякакви банкомати и 100 места онлайн че и пазарувам с нея, как пък нея не ми я източиха...Пък и точно като имам повечко пари в картата, абе намирисват доста нещата..

След малко преглеждане на темите във техния си форум нямам особени надежди да ми върнат парите де, има доста хора като мене..И всичките се оплакват че не им отговаря никой...Един след като пратил стотина мейла ($3k+ са му откраднали) в продължение на месеци му казали че му предлагат да му върнат малка част от парите от тях си като знак на добра воля :shock:
 
Последно редактирано:
От: Източена Payoneer карта - някой друг да е имал/има същия проблем?

На някои POS терминали (с някои карти) може да се пазарува без въвеждане на ПИН код. Всички номера по картата се съхраняват и на магнитната памет, която може да са прочели, докато картата е пътувала по пощата.

Може също така крадците да са били толкова нагли, че да сложат скимер на банкоматите към банката.

Сигурен ли си, че са точили на физически POS терминал (а не на виртуален)?

Може крадците да имат съучастници вътрешни лица (или да са хакнали системата).

Може да разчитат на това, че много хора ползват тези карти за да получават заплащане без да си плащат данъците и няма да посмеят да се оплачат на властите в своята държава (и няма да им се занимава да плащат на адвокат в държавата, където е установен доставчикът на платежни услуги, който не е банка). Картите се издават от друг доставчик на платежни услуги, който може и да е банка. Може да уведомиш издателя на картата (който е различен от доставчика на платежни услуги, с който си комуникирал до момента) и ако това не помогне - директно с MasterCard - те като надушат, че има измама, организирана от вътрешни хора може да вземат мерки за да защитят търговската си марка.


The Payoneer Prepaid MasterCard® card is issued by Choice Bank Limited, Wirecard Card Solutions Ltd ("WDCS") WDCS is authorised by the Financial Conduct Authority to conduct electronic money service activities under the Electronic Money Regulations 2011 (Ref: 900051)), or First Covenant Bank (member FDIC), pursuant to a license by MasterCard® International Incorporated. MasterCard® is a registered trademark of MasterCard International Incorporated.

Виж какво пише на картата - кой е издателя на картата и директно се свържи с него (ползват различни издатели за различните карти).

Payoneer Inc се води уж американска фирма от Ню Йорк. Кой е издателят на картата може би пише на самата карта (това не е Payoneer Inc).
 
От: Източена Payoneer карта - някой друг да е имал/има същия проблем?

той пък големия код, ако ти знам номерата на картата и имената е 1 на 999 да ти уцеля CVV кода/и така през ден/, тая карта кой я е пипал физически, някоя недоволна мома?

ако са ПОС транзакции е скимирана, ако е виртуален ПОС е само с данните на картата
 
От: Източена Payoneer карта - някой друг да е имал/има същия проблем?

Ако PIN кода се съхранява на магнитната лента би било epic fail.

Как се записва ПИН върху карта на Payoneer

Не трябва ПИН при пайонер картата, нито при купуване в магазин(което е странно малко), нито онлайн (това ясно де). Само при банкомат. В крайна сметка с новата карта, която ми дойде направих онлайн плащане и транзакцията излезна по същия начин - POS. Т.е не е скимирана, просто някой ми е имал данните, откъде незнам, то май и адреса трябва да съвпада за да стане транзакцията, тъй че незнам :shock: Още нямам отговор на диспута, ще видим как ще се развият нещата. 90 дни като минат.

Не се съхранява в лентата, щото сам си го избираш в профила в интернет и се сменя когато си поискаш. Като цяло май няма карта при която пина да се съхранява на нея.

Новата карта, която ми пристигна има и чип, незнам дали това помага за сигурноста.
 
От: Източена Payoneer карта - някой друг да е имал/има същия проблем?

Може някой пощенски служител да се е облажил - да е сканирал данните при пътуване на картата.

Може и някой твой "приятел" да ти е бъркал в портмонето, докато си бил разсеян.
 
От: От: Източена Payoneer карта - някой друг да е имал/има същия проблем?

Не трябва ПИН при пайонер картата, нито при купуване в магазин(което е странно малко), нито онлайн (това ясно де). Само при банкомат. В крайна сметка с новата карта, която ми дойде направих онлайн плащане и транзакцията излезна по същия начин - POS. Т.е не е скимирана, просто някой ми е имал данните, откъде незнам, то май и адреса трябва да съвпада за да стане транзакцията, тъй че незнам :shock: Още нямам отговор на диспута, ще видим как ще се развият нещата. 90 дни като минат.

Не се съхранява в лентата, щото сам си го избираш в профила в интернет и се сменя когато си поискаш. Като цяло май няма карта при която пина да се съхранява на нея.

Новата карта, която ми пристигна има и чип, незнам дали това помага за сигурноста.
Данните ти на картата и Sock5 с българско IP. Има и по лош вариянт, където подкупен пощенски служител ти е сканирал картата, направили са копие върху празна карта и си олекнал.
С нашите банкомати успех да изтеглиш над 400 лева, дама в Русия не е така и там съм виждал клип, дето една карта я набутвам 2-3 пъти и тя продължава да дава да се тегли....
 
От: Източена Payoneer карта - някой друг да е имал/има същия проблем?

Парите върнаха ли ти?
Какво става с диспута?
 
От: Източена Payoneer карта - някой друг да е имал/има същия проблем?

Няма вест никаква, чакам си...90 дни ми казаха, преди това не виждам какво има да правя.
 
От: Източена Payoneer карта - някой друг да е имал/има същия проблем?

Човече... надявам се да те вземат на сериозно, че понякога с тези диспути въобще не взимат потребителите на сериозно.
 
От: Източена Payoneer карта - някой друг да е имал/има същия проблем?

Не, няма :(
 
От: Източена Payoneer карта - някой друг да е имал/има същия проблем?

zbm,
Аз само не разбрах как са ти източили картата. В профила ти в сайта им можеш да си провериш всички транзакции, дори пендинг транзакциите ги отразяват веднага. Гледал ли си какви са транзакциите и какво е купено/платено с парите ти? Друго, което си мисля от написаното от теб в първия пост е, че може някой да ти е докопал имейл и парола за акаунта ти в Пейонер, да се е логнал и да е пратил парите на друг потребител...
 
От: Източена Payoneer карта - някой друг да е имал/има същия проблем?

Няколко POS транзакций от русия, през някаква руска система за плащане, подобна на пейпал.
 
От: Източена Payoneer карта - някой друг да е имал/има същия проблем?

Няколко POS транзакций от русия, през някаква руска система за плащане, подобна на пейпал.

Ами единствения ти шанс е Чарджбек, в България се подава писмена молба до 6 месеца от транзакцията, за Пейонер, администратора във форума им казва така:
"To file a charge back on your card, you should contact support and they will provide you with a form to fill with all the relevant information: https://payoneer.custhelp.com/app/Contact_us"

Използвай тази опция, защото при нея ще ти свършат работа, ще си вземат парите от руския сайт(обслужващата го банка) и имат интерес да го направят, защото иначе трябва да ги дадат от джоба си(ако тръгнеш да ги съдиш примерно).
 
От: Източена Payoneer карта - някой друг да е имал/има същия проблем?

Ъпдейт: Писаха ми, че ще ми върнат половината (горе-долу, малко по-малко) от 'откраднатата' сума в знак на добра воля ("good will refund"). Приех, какво да правя...:roll:
 
От: Източена Payoneer карта - някой друг да е имал/има същия проблем?

Алтернативата каква е? Нищо да не ти върнат?

И ако приемеш половината сума се съгласяваш да не ги съдиш?
 

Горе