Изтриване или запазване на стари статии с новини

Day

New Member
Здравейте, ще се радвам, ако споделите мнение по въпроса, който ме мъчи.

В блога, който правя, има секция "Новини", в която има около 200 статии от последните две години и половина.
Кой от двата варианта е по-добър - да си ги оставя да съществуват (при отваряне на страницата е видно от коя дата и година е статията) или да ги поразчистя? Какво ще ми препоръчате?
 
Остави ги, защо ще ги триеш?
 
От: Изтриване или запазване на стари статии с новини

Всеки се чуди как да си напълни сайта със съдържание, ти ще ги триеш.. Що тъй наистина?
 
От: Изтриване или запазване на стари статии с новини

Ами може да прозвучи глупаво, не ми се смейте, но ми е останало отнякъде прочетено, че колкото повече статии има, толкова повече се товари хостинга, онова прословуто процесорно време. Почти всеки ден добавям нови. В момента всичко е ОК, ама нали е по-добре човек предварително да си почисти кочинката, отколкото ако чака да стане напечено...:)
 
От: Изтриване или запазване на стари статии с новини

как ще триеш бре :)
да се товари хоста ко ти пука... ама гогле ще те разтоварти иначе :)
 
От: Изтриване или запазване на стари статии с новини

Никакво триене, то 200 поста не е цифра която ще забави каквото и да е. Като станат 5-10 хиляди тогава му мисли дали ще триеш или ще доплащаш за по висок план.
 
От: Изтриване или запазване на стари статии с новини

Трий едва тогава, когато статиите ти надхвърлят 15 000 бройки, което силно ме съмнява да е скоро. Ако ползваш sitemap плъгин, със сигурност в него има зададен период в който да се recraw-ват старите публикации, което не би трябвало да е спънка за процесорното ти време, защото ботовете ще посещават въпросните стари статии веднъж на месец-два.
Тествал съм и смея да твърдя, че ако всичко с DB и инсталацията на Wordpress е като хората, дори и 30 000 публикации да имаш, пак няма да са кой знае какъв проблем, предвид факта, че базата ще е приблизително 300 мб, а съм сигурен, че тази на предприемача в момента надхвърля бройката поне двойно.
Колкото и упорито да се твърди, че Wordpress било тромава система и неефективна, при правилна конфигурация, не би трябвало да имаш каквито и да е било проблеми.
Успех!
 
От: Изтриване или запазване на стари статии с новини

Аз имам едно WP с 13352 поста и нямам никакви ядове де.
Даже permalink структурата ми е /%postname%/ и не виждам да има проблеми със забавяния.
 
Последно редактирано:
От: Изтриване или запазване на стари статии с новини

Аз имам едно WP с 13352 поста и нямам никакви ядове де.
Даже permalink структурата ми е /%postname%/ и не виждам да има проблеми със забавяния.

Моя тест беше с един аутоблог с малко над 28 000 публикации, като основната разлика беше в това, че една и съща статия с пълна база данни и празна (да се чете само тази статия) се отваряше с приблизително 10% по-бавно.

П.П. Редактирай си публикацията, защото при цитат излиза едно урл, което явно по погрешка си въвел :)
 
От: Изтриване или запазване на стари статии с новини

Мерси, редактирах, то това урл беше там понеже от блога копнах бройката и не знам как се е загнездило. И моето е аутоблогче.
 

Горе