Изтрито

От: Ученик търси развитие и възможности за финансиране.

Това със залозите на сигурно в bet365 малко ми звучи като схемата дето залагаш да падне гол в мача, ама изчакваш малко (примерно към 20-тата минута да скочат коефициентите, ест ако няма гол вече) и така слагаш много пари само на един мач да падне гол на сравнително добър шанс. Изглежда печеливша докато не играеш all in на някои мач и наистина вземат че не си вкарат гол :D.

Мисълта ми е, щом разбираш от математика си наясно вероятно, че схемата със залозите така е направена, че почти винаги да си вътре, ако не веднага то в дългосрочен план.

Щом си добър в програмирането, запиши някои добър университет и го завърши - след това доста лесно ще си намериш добре платена работа като такъв. А за момента може да направиш някои сайт и да се занимаваш с него за спорта в свободното си време, хем ще трупаш опит, хем ще пада и някой лев за по-бира.
 
Последно редактирано:
От: Ученик търси развитие и възможности за финансиране.

Щом си мислиш за залози на сигурно значи математиката хич не ти е на ниво.
Щом искаш да се занимаваш с игри сядай и чети докато е време.

Щом говориш за банери значи играта ти е: Уеб или мобилна?
 
От: Ученик търси развитие и възможности за финансиране.

Много мразя да се съветват младежите да учат, че да могат да почнат добре платена работа. Много тъпо звучи това в предприемачески форум. Колкото и да е платена тая високоплатена работа, пак ще е по малко от бакалина в кварталната бакалия, поне първите 10 години. Че ще ти казват какво да правиш и ще те правят на маймуна го оставям настрани.... Макар че не е за пренебрегване. Аз примерно не мога да си представя да ходя от 8 до 5 на работа, събота-неделя почивам и тн. Всеки ден почивам и всеки ден съм на работа.... Това е друга тема де:)

Аз мога да те посъветвам следното - Почвай да правиш нещо, каквото и да е! В процеса на работа ще ти се изясни всичко, включително и това какво точно искаш да правиш. Така като гледам имаш някаква база, така че действай. Просто не оставай без да правиш нищо и нещата ще се наредят. Ти си достатъчно млад, имаш време за много проби и грешки. Ако за няколко години нищо не стане се върни към заплатата, все пак не от всяко дърво става свирка, нали така:) Нали училището трябва да си върви паралелно с това, не да се изоставя, защото както ти казах, може да ти потрябва.

Финансиране на този етап не ти трябва, защото така или иначе не знаеш какво да го правиш. Толкова за домейни и хостинг ще намериш.... Действай!
 
От: Ученик търси развитие и възможности за финансиране.

Много мразя да се съветват младежите да учат, че да могат да почнат добре платена работа. Много тъпо звучи това в предприемачески форум. Колкото и да е платена тая високоплатена работа, пак ще е по малко от бакалина в кварталната бакалия, поне първите 10 години.

Като стана на въпрос за учене, вчера гледах интервю с Кирил Вътев. Стана на въпрос за бивш техен служител с 4 висши образования, 3 доктората, на 36 години с 3 месеца стаж. Думите му бяха "Пълна трагедия, може и да е добър в ученето, но не можеше да работи. Само с дипломи не стават нещата." Държали са го няколко месеца и са го отпратили. Така, че образованието не е всичко.

В интервюто се спомена още нещо, което ми направи впечатление. През 2013-та са пускали обява за оператор на някаква машина. Резултат: 0 кандидати. Пускат обява за маркетинг, за 4 дена 700 кандидати. :D
 
От: Ученик търси развитие и възможности за финансиране.

Много мразя да се съветват младежите да учат, че да могат да почнат добре платена работа.
После защо нямало предприемачи :)

И от мен същия съвет - избери си нещо и почвай, проучи го добре, работи бавно и методично, не се отчайвай и отказвай. В същото време учи, опитвай се това което учиш да ти е полезно в работата. Мисли си как един ден ти ще създадеш бизнес и ще наемаш хора, а не че ще си намериш добре платена работа. Знай, че образованието не ти дава това, което ти втълпяват. Не си губи времето с образование на всяка цена, мисли дали наистина ти трябва и как ще го приложиш. Живеем в добри времена, интернет ти помага да се пренесеш на друго място, да получаваш заплащане (не заплата) в чужда валута и да постигнеш много, за кратко време. Ако не успееш, вината ще е в теб и в никой друг :wink:
 
От: Ученик търси развитие и възможности за финансиране.

Залагай в бет , там е хляба ;) Може спокойно да ползваш и рефералния ми линк от подписа. Човек се учи от грешките си както се казва :)
 
От: Ученик търси развитие и възможности за финансиране.

Учи, учи, учи.. да ама не точно.
Когато се регнах тук преди почти 6 години вече, бях 8ми клас, имах минимален опит, но с няколко поръчки сам навлязох в нещата. Дори и сега чрез поръчки научавам нови неща. Търси клиенти, прави поръчки, трупай опит и пари. Когато дойде време да си търсиш работа ще гледат повече какво си правил, отколкото каква ти е дипломата или къде и какво точно си учил. Тръгвай смело, think big, недей чака на университети или какво и да е, за да успееш. Имам двама познати, с които работихме, когато бяхме на по 16-17. Пропуснаха университета и в момента си работят добре платени работи в две студия. Това, което можеш да научиш сам, не може да се сравни с това, което ще те научат, в който и да е университет. Това ме дразни, че университите дондуркат студентите си, вместо да им дадат основната база и да ги оставят да се спасяват сами, както на Запад. Това, обаче е друг въпрос.
 
От: Ученик търси развитие и възможности за финансиране.

И според мен - не се занимавай със залози. Ако хазартът беше толкова печеливш за играещите го, нямаше да съществуват сайтовете за залагания (и всякакви други форми на хазарт).
 
От: Ученик търси развитие и възможности за финансиране.

Изгради платформа за продажба на лога, подобна на този сайт: logoweb.sk. Сайт, в който могат да се регистрират дизайнери с възможност да продават неизползваните лого дизайни. Такъв у нас няма - поне аз не открих. Първоначално можеш да предлагаш рекламни полета и да си покриваш хостинга и домейна. Ако има интерес, като навършиш 18 г. регистрирай фирма (или използвай такава на приятел) и печели от всяка продажба - примерно 7% (нещо като посредник).
 
От: Ученик търси развитие и възможности за финансиране.

Като цяло всяко мнението, освен за това да си намериш добре платена работа е добро в тая тема.

Важното е да станеш много добър в 1 нещо, ти си споменал за "game development" и "software development", избери 1-то и стани супер добър в това. Което и да избереш, ако си добър, ще направиш много пари, повече от всеки, който работи за друг и е ходил на университет да си губи времето 4 ли 6 ли години забравих колко бяха.

С хазарт не се занимавай, може да си отворих твой букмейкър след време, ако те влече тази ниша, но недей да си от тези, които залагат. Освен вече като почнеш да правиш поне 6 цифри на година и не залагаш 2-3% от парите си ей така да се отпуснеш и да си направиш кефа.

Трябва да си наясно с нещо, на 17 години, даже почваш късно. Така че трябва да бързаш, трябва да експериментира много и да се проваляш много, защото годините минават бързо. Недей слуша всички, които ти казват, че си млад. Само изглеждаш млад, реално скоро ставаш на 18 и след още 2-3 години ще трябва да се издържаш сам, така че работи много и недей си губи времето. Аз ако бях на 17 в момента и ако бях в същото положение, бих отделил всяка свободна минутка да уча възможно най-много за маркетинг и програмиране + да работя за да спестя малко капитал. 1 година след това бих почнал бизнес.

Финансиране не се търси така, и това да ти кажа. Каза, че имаш няколко робота, направи едно сайтче, където да ги продаваш, прочети малко за маркетинг (НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ СЪС SEO), ако знаеш английски посети този линк и научи как да си докара малко безплатен трафик. И след като имаш продажби, може да отвориш една темичка тук и да потърсиш финансиране.

П.С. Деба, 97 набор са станали на 17, чуствам се дърт вече. Блинки, забрани на младите да споменават на колко са, че да се чуствам по-добре за себе си. :p :D
 
От: Ученик търси развитие и възможности за финансиране.

Другата тъпотия е, че това момченце не се интересува от собствената си тема, а ние тука се пънем да съветваме. Аз ако бях, щях да рефрешвам през 30 секунди деба....
 
От: От: Ученик търси развитие и възможности за финансиране.

Другата тъпотия е, че това момченце не се интересува от собствената си тема, а ние тука се пънем да съветваме. Аз ако бях, щях да рефрешвам през 30 секунди деба....
Нали? :lol: Понякога се ентусиазираме повече от колкото трябва, за да даваме акъл. И аз сигурно съм прочел темата повече пъти, отколкото автора :lol:
 
От: От: От: Ученик търси развитие и възможности за финансиране.

ОК. Явно не си бил логнат....

Еми не я рефрешвам през 30 секунди, а през 10 минути. Благодаря ви за съветите и това че от унитата човек не се става ми е пределно ясно.
 
От: Ученик търси развитие и възможности за финансиране.

Те колегите доста изписаха, но от software dev. и game dev. за сам човек е по-оферта 1-вото все пак по-малко времево изискуемо - няма какво да моделираш, текстурираш, анимираш и т.н. :)
 
От: Ученик търси развитие и възможности за финансиране.

Ходи на школа при Бисерка Йовчева Школа А и Б. Да понаучиш малко логика на програмирането. Не знам на 17 дали ще те вземе. Предполагам че да. И си гледай там собствените разработки и се развивай.
 
От: Ученик търси развитие и възможности за финансиране.

Защо не пробваш да изработваш Assets за игри ? Доста от софтуерите, като например Unity предлагат секция пазар. Тоест, щом разбираш от game development, можеш спокойно да се захванеш с това (поне, като за начало). Имам приятел който доста отдавна се занимава с това, и изкарва "прилични" доходи.
 
Последно редактирано:
От: Ученик търси развитие и възможности за финансиране.

Тази тема е доста обща много мнения може да се изпишат за нея. Като ти харесва game develop значи действай, но това изисква време и ако наистина ти се занимава до 5-6 години може да си в играта. Всеки си има собствено виждане за нещата. За университета също съм съгласен ако учиш 4 години сериозно в престижен университет свързан с програмиране, то ще си намериш работа рано или късно като зависи от много неща.
 

Горе