Изчезна тръпката...

От: Изчезна тръпката...

Мда, това беше добро :) Ама нали одеве каза, че на клиента не му пука как се прави... еми по логиката - като почне да има подобно търсене, то ония компания-кило-сайтове и на това ще му видят сметката :wink:

Наистина на клиента не му пука, но винаги има и ценители. Които искат да карат Морган ръчна изработка
 
От: От: Re: От: Изчезна тръпката...

Аз просто се чудех ква им е далаверата да го правят толкова достъпно един вид...че и фрии дори. Ако си мислят, че първо ще зарибят, и в последствие на вече придобитата зависимост ще тръгнат да изкарват пари от допълнителни услуги под формата на плъгини, млъгини... то това е много стара сказка опитът за което според мен само ще вкара нови играчи. Те за това не мисля, че това е идеята. Та, каква може да е...има нещо гнило деба :)
 
От: Изчезна тръпката...

Според мен трябва да напрайме едно състезание кой ще направи сайт на wordpress най-бързо. Който го свали най-много под 5 минути (4,3,2 хаха) печели няква символична награда :).
 
От: Изчезна тръпката...

Наистина на клиента не му пука, но винаги има и ценители. Които искат да карат Морган ръчна изработка

Да разбира се, ама ето че аз не го знаех този сайт, убеден съм че и поне 95% от тукашните не го знаят...та тоя морган каква е файдата само те да си го гледат. Освен това аз съм на едно малко по-различно мнение отностно бъдещите сайтове. Не мисля, че сайтове в които се търси полезност, мега ултра якият и в същото време тежък и тромав дизайн е най-предпочитаното нещо от вечно забързаните потребители. По-скоро търсят функционалност, бързо достигане до инфото, въобще "бързо и лесно", кой щи се занимава да чака некой як флаш да мине, па да се нагласи, па музики...това по-скоро трябва да са някакви представителни сайтове, а не сайт целящ хиляди посещения и то не един-два пъти, а постоянно
 
От: Изчезна тръпката...

Според мен трябва да напрайме едно състезание кой ще направи сайт на wordpress най-бързо. Който го свали най-много под 5 минути (4,3,2 хаха) печели няква символична награда :).

Ще спечели тоя с най-бързият нет ахахах :D
 
Re: От: Re: От: Изчезна тръпката...

То точно и за това дойде кризата... просто технологиите нарастнаха до степен в която ролята на хората/труда стана почти безмислена, или поне вече не играе такава роля. За това има и безработица, за това и заплащането пада и тн.
Та в тоя дух на мисли, ако и уебдевелопа ще следва тази тенденция, значи това което наблюдавам в момента би трябвало да е цветущо положение :twisted:

Не ми се мисли...

Ами не е точно така човек например защо има различни хостинги и плащате различни цени а не само най евтината като 90% от хостингите сигурно са на цпанел който се инсталира с
така че и четитгодишния стефчо може да с оправи
http://docs.cpanel.net/twiki/bin/view/AllDocumentation/InstallationGuide/InstallingCpanel

1. cd /home

2. wget -N http://httpupdate.cpanel.net/latest

3 sh latest

и готово стефчо може да продава хостинг :)
 
От: Изчезна тръпката...

Видях, че сте заформили интересна тема и малко ви завидях, че говорите колко лесно е да се прави сайт с wordpress. Реших да си правя безплатен блог и дори изрових някаква инструкция на български, но явно не е актуална, защото нещата не са същите и доста се обърках. Ще търся бартерна сделка - някой да ми направи блога срещу услуга от моя страна - да му измисля грабващо рекламно послание или статия за сайта. Очертава се и друг проблем - всичко става все по-лесно, чак се автоматизира и софтуерната индустрия ще има все по-малко нужда от програмисти и дори поддръжка. За какъв дявол е тази трескавост в много фактори да тръбят как ще направят България "силиконова долина"? Дори се канят да откриват "Софтуерен университет"? Това съм го чувал по икономика - при социализма имало плановост, но я отрекли и сега всичко се развива скокообразно. Няма адвокати - всички завършват право, сега под път и над път правни кантори. Същият случай с икономистите - прескачат се банки и финансови институции, но безразботни икономисти бол. Сега трупаме компютърджии и жичкаджии, след време ще изнасяме за Индия. Някой да познае какво ще се търси като професия съвсем скоро? Аз залагам на лекари-патоанатоми и гробари (оператори на кирка).:)
 
не е точно така аз това мисля че им обясних :) в примера с Cpanel... в хостинг индустрия в която един софтуер доминира (над 90 почти пълна стандартизация) и се инсталира изключително лесно с три команди, хардуера е почти еднакъв или идва от малко на брой подобни доставчици... въпреки всичко цените са различни и никой от писалите в темата не избира най евтиното решение най евтината бг компания е малка и който е бил на нея накрая се мести ...

Ако пак направя аналогия с готвенето... Готвачите (админите) като са различни ястието (хостинга) се получава различно... ако не беше така топхост щеше да е най голямата бг хостинг компания а не е...

та ако лесно се събира сайт на урсдпрес значи като готвачите (девелопърите) са различни (с различен опит) най вероятно накрая ястието (сайта) ще е различно (дори и да е под капака само си има разлика и ще си проличи в по нататъчното му развитие) дори и компонентите да са еднакви...

и му казах на копипейстър че затова че има доста предишен опти му е лесно и е станало бързо като няма изисквания за специфична функционалност...
 
От: Изчезна тръпката...

Лошото е, че щом на мен, дет не се занимавам и грам професионално с това, ми е лесно, какво им е на хора специалисти, които са инвестирали и време и средтва и образование в тази материя. Какво ги очаква като самостоятелни бойни единици при това положение!! Май нищо добро...
 
а колко сайта си правил за себе си :) и колко пъти си редизайн или промени на конфигурицията така че да разлино (като си вкарал толкова труд колкото за нов - значи го добави към бройката изработени) :) и колко сайта си разгледал през живота си че и това влияе :wink: както се казва един човек видял 10ки хиляди различни сайтове мозъка ще му работи по съвсем различен начин и ще може да си представи неща по структуратата на нов сайт които на човек който виждал само абв, замунда феисбук, и днес или дир ;) няма да му хрумнат никога (освен ако не е роден талант или гении)

то и всеки който дето не се занимава професионално лесно ще инсталира един цпанел сървър ама после :|
 
От: Изчезна тръпката...

То това е най-трудното нещо - да знаеш какво искаш да правиш :) Обикновено имам точно този проблем и ми отнема часове, дори дни до като изобщо започне да се оформя нещо, гледаш тъпо и се чудиш какво да има, къде да го има и как да го има :D
Та според мен, ако предварително всичко ти е в главата и знаеш много точно какво си тръгнал да правиш, всичко по-натам е пей сърце
 
От: Изчезна тръпката...

В момента падат главоломно цените на тимплейти със статичнен дизайн и мощно се търсят респонзив.
Дори и за WP е трудно да намериш подходящ респонзив тимплейт с дизайн, който да ти пасне на плъгините и концепцията въобще. Лично аз изпитвам сериозни трудности с намирането на такива безплатни. А да почнеш да пишеш сам такъв дизайн и плъгини, ми то по-добре да си напишеш къстъм система.
 

Горе