Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

gangster

New Member
От преди нова година започнаха да ръчкат нещо и още продължават бастуните да бастисват сайтове. Някой знаели какво се случва? :)
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Никой нищо не знае, само слухове. Всичко е затаило дъх и се надява, че кой квото е работил, сега ще бере плодове или...ще яде тесла. :)
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Според мен работят върху алгоритъм за динамично търсене. Поне динамично ще е за някои и не толкова динамично за други :D
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Според мен работят върху алгоритъм за динамично търсене. Поне динамично ще е за някои и не толкова динамично за други :D

Ако под динамика имаш предвид невероятния денс на гуглю съм съгласен. :D
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Абе мъти се нещо пак, гледам тука едни сайтове правят баси скоковете из серпа... Други пък изчезват, появяват се отново май иде нещо голямо :)
 
ако имате по големи сайтове ей така може да следите дали се случва :)
Измерване успеваемоста на SEOто с аналитикс

при мен каквото е горе е горе

каквото е долу е долу няма измъкване.... на нито един преработен сайт през януари :) май им трябва още време :(
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Денса не е спирал вече месец+. Нещо по-голямо се готви май. Той за това Мат се покри месец и нищо не казва вече - освен, че се появи в туитър онзи ден. Ще се чуе :)
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Аз пък забелязвам друго нещо - Освен резултатите в серпа - Въртят и ключовите думи - За януари на няколко пъти сменяха основната ключова дума в нишата която следя - Тоест като почнеш да пишеш началото на думата в търсачката автоматичното предлагане ти предлага различни вариации на думата и като смени някоя дума я държи по няколко дни - Явно тестват и самите думи преди не съм виждал да ги сменят.

Иначе денса в серпа като че ли за пореден път се изразява в избутване на ебай и амазон напред
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Иначе денса в серпа като че ли за пореден път се изразява в избутване на ебай и амазон напред

И yahoo answers. Както и избутване на нови EMD-та. :)
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Тук в УК като чели не попадам на Яхуто но пък доста често се среща Уикито което като се замисля напоследък изчезна от резултатите за продукти които следя - А преди доста често беше на челни места.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Тя тая "тесла" ме е пратила по дума с 47 милиона резулта на 2ро място, бях на 31 или 29, поне в щатите е скокнала, в world си стои на 29.


Миратрейд - като ти гледам блога сайт - www.sandvichpaneli.com - не знам как те е пропуснал гугъл с тоя сайт. Типичния пример - emd, Ако ще и wikipedia да линкваш, а не серпа, не го виждам в бъдещето тоя сайт. Да не говорим, че тея фалшиви социал g+ и фейс лайкове смърдят от километри.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

@mantaman - потвърждавам за ибей и амазон в УК. Държат първи позиции по много от думите, които следя. Явно силата на главния домейн влияе доста вече и на вътрешни страници, към които няма пукнат линк. Ще стане жестоко, ако не можеш да събориш тези големи риби дори по вътрешни страници.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

@mantaman - потвърждавам за ибей и амазон в УК. Държат първи позиции по много от думите, които следя. Явно силата на главния домейн влияе доста вече и на вътрешни страници, към които няма пукнат линк. Ще стане жестоко, ако не можеш да събориш тези големи риби дори по вътрешни страници.

Всъщност да ти кажа установих че не е необходимо да ги боря защото макар и да продаваме един и същи продукт таргет групите са ни различни.
В ебай и амазон са много тънки цените - Там пазаруват хората които търсят най добрата цена на всяка цена (вероятно обират 90% от продажбите)
Има обаче поне 10% от хората които не искат да чуят за Ебай и Амазон - напатили са се и тн. Също така има и доста фирми които предпочитат да си купят от стандартен сайт с реална фирма зад сайта и да си получат реална фактура и гаранция - Такива клиенти без проблем заплащат почти двойно на Ебайските цени.

Няма някой който пазарува онлайн да не знае Ебай и Амазон и да ги няма в серпа пак ще ги намерят и ако търсят най добрата цена ще си купят от тях мене обаче не ме кефи идеята да дам 10% на ебай 4% на Пейпал и накрая за теб да останат 10-20% с които да покриваш данъци рекламации и какви ли не щуротии и като за капак разни полуидиоти да ти пишат отрицателни отзиви за да те изнудват за пари.

Въртиш много по малко оборот печелиш повече. За всеки влак си има пътници
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Тук в УК като чели не попадам на Яхуто но пък доста често се среща Уикито което като се замисля напоследък изчезна от резултатите за продукти които следя - А преди доста често беше на челни места.

Може би зависи от нишата и продуктите при хербалките го засичам навсякъде даже и в УК има.

Аз изядох какт' си требе теслите (Гошо мрази аффилиейта) панда, пингвин, ко ще и мандрамуняк да извади все ми е тая. Не може да ме уплаши.:mrgreen:
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Не мисля че е до афилейта - Те и мойте заминаха - по скоро изядоха дървото заради еднообразните темплейти - Щото в повечето ниши за афф освен афф сайтове не мога да се сетя какво друго ще показва - Сателитите на афф сайтовете :)
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Това което забелязвам в няколко ниши, които наблюдавам(не знам дали на всякъде е така) пак афф сайтове вади, но има 2-3, които по нищо не се различават от останалите обаче Гошо е решил, че те са по-равни. Освен горепосочените сайтове и тези по-равните ако остане място в топ 10 слага други афф сайтове за пълнеж. Ако афф сайта ти не от по-равните попадаш в графата "танцуващия с вълци из индекса". :mrgreen: И при следващ ъпдейт е твърде вероятно да се разтанцуваш из забутаните страници.

Иначе моите сайтове не са с готовите темплейти, имам лош спомен от едно време и уж гледам да са по новите им малоумни правила на зоопарка, въпреки това пак ям теслите. Няма оправия...
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Аз продавам в Ибей и да ти кажа съм доволен. Вярно, че 10+4% ми прибират, но както ти сам каза там е голямо меле. А и за теб е друго, ти си в УК и нещата изглеждат по друг начин. И аз да имам склад в УК и оттам да пращам стоките, ще е съвсем друго. Ако намеря някой да се навие бих му давал тези проценти на него, а не на гадовете от ибей. :) Продуктите ми се класират чрез ибей в топ 3, което не е малко. При търсене на този продукт де, не по някакви генерални думи.

Всъщност да ти кажа установих че не е необходимо да ги боря защото макар и да продаваме един и същи продукт таргет групите са ни различни.
В ебай и амазон са много тънки цените - Там пазаруват хората които търсят най добрата цена на всяка цена (вероятно обират 90% от продажбите)
Има обаче поне 10% от хората които не искат да чуят за Ебай и Амазон - напатили са се и тн. Също така има и доста фирми които предпочитат да си купят от стандартен сайт с реална фирма зад сайта и да си получат реална фактура и гаранция - Такива клиенти без проблем заплащат почти двойно на Ебайските цени.

Няма някой който пазарува онлайн да не знае Ебай и Амазон и да ги няма в серпа пак ще ги намерят и ако търсят най добрата цена ще си купят от тях мене обаче не ме кефи идеята да дам 10% на ебай 4% на Пейпал и накрая за теб да останат 10-20% с които да покриваш данъци рекламации и какви ли не щуротии и като за капак разни полуидиоти да ти пишат отрицателни отзиви за да те изнудват за пари.

Въртиш много по малко оборот печелиш повече. За всеки влак си има пътници
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Да готино е когато точно твоят търг се класира по дадена ключова дума в серпа - На мен ми се случи един път - А пък засякох на няколко пъти реклама в палтеното на Ебай с мой продукт и моя снимка - Едва ли си играят да пускат реклами със снимка явно има врътка за тия дето са по равни от другите.
 

Горе