Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

..............Може би и аз имам вина, защото добавях нови неща, но въпреки това за 1-2 кл думи е точно както го описваш с +-30, че и до 50 позиции...

E каква вина може да имаш, нали идеята е да се добавят нови неща по сайтовете...загубена работа, вече не знам, и при мен е така - яко дърпат напред сайтове с по 180-500 линка, а стари сайтове (не мои, но в нишата) с по 20-50-100к линкове (разнообразни, не само с 1-2-3 анкора) - падат надолу (като в същото време се вижда, че и на тях им се прави линкбилдинг)...докога ще е така, да му се не види :(
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

При мен е така за 2 от 3, които следя всеки ден. Може би и аз имам вина, защото добавях нови неща, но въпреки това за 1-2 кл думи е точно както го описваш с +-30, че и до 50 позиции...

Е защо като си добавил нови неща, не би трябвало да денси от това, поне така мисля де иначе аз постоянно добавям на ден по едно 30-40 публикации.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

дали търсачката не става просто по-чувствителна? никой нищо не казва, но може пък вече други неща да имат по-голяма тежест, които да осигурят стабилност в позициите.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Знам ли аз сега тествам една работка по онпейджа, да видим след две три седмици какво ще стане. :)
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Продължавам да изпадам. :(

До тук вервах и на теориите, че социалните мрежи помагали за нещо. Тези дето са по първите места грам общо нямат със СуратТефтер и Гошо +.

E каква вина може да имаш, нали идеята е да се добавят нови неща по сайтовете...загубена работа, вече не знам, и при мен е така - яко дърпат напред сайтове с по 180-500 линка, а стари сайтове (не мои, но в нишата) с по 20-50-100к линкове (разнообразни, не само с 1-2-3 анкора) - падат надолу (като в същото време се вижда, че и на тях им се прави линкбилдинг)...докога ще е така, да му се не види :(

При старите сайтове има доста линкове, които може да са некачествени според сегашните разбирания на Г. Преди линка си беше линк без значение от къде е, сега Г променя правилата на играта и наказва всички, които са играли по старите правила измислени пак от него.

PS: Другото което ми се струва, не знам дали бъркам, но Г не харесва вече многото к линкове - явно не счита, че 50к линкове може да се направят натурално. Ама това са си мои теории само...
 
Последно редактирано:
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Ами давайте, тествайте, споделяйте. Социалността добива по-голяма важност, вижте конкурентите преди вас как са в социалните мрежи може с това да дърпат нагоре (ако не ви бият по други фактори). Аз лично точно в тази насока мисля да проуча нещата пък да видим кво ще стане.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Ами давайте, тествайте, споделяйте. Социалността добива по-голяма важност, вижте конкурентите преди вас как са в социалните мрежи може с това да дърпат нагоре (ако не ви бият по други фактори). Аз лично точно в тази насока мисля да проуча нещата пък да видим кво ще стане.

Мнение на колегата ReminD:
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=39961&page=2&p=400107#post400107
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Според мен, линковете са си линкове и така ще си и бъде, обаче просто гуглю е много муден и докато застопори нещо на някоя позиция има яко денс. :)
 
От: От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?


спор няма от първостепенна важност са, но това е към момента. Някой ако знае обаче какво точно се върти в "умните главици" от Г, щеше да е постоянно в крак с тенденциите и да е в топ 10. Това, което твърдят от търсачката е, че искат да я направят максимално полезна за потребителите и да им излизат по-напред полезни резултати. Според вас кое е по-важно за потребителя който търси: набухани и накупени линкове или положителни оценки от други потребители. Друг е въпроса, че както линковете, така и лайкове и прочее пак могат да се купуват. Те ако можеха така лесно да измислят как да отсеят изкуствено бутани нагоре сайтове от такива дето мястото им е там, ехее всичко щеше да е песен.. Факт е, че който има кинти и си плаща е най-напред, но къде не е така.
 
От: От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

PS: При старите сайтове има доста линкове, които може да са некачествени според сегашните разбирания на Г. Преди линка си беше линк без значение от къде е, сега Г променя правилата на играта и наказва всички, които са играли по старите правила измислени пак от него....

Ахам, ама и тези новите сайтове са слагали линкове където и аз, така че..."божа работа" :)
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

егати сега проверявам - blogspot.com е изместил доста места нагоре в различни ключови думи които следя, пак си пробутват техните продукти.... това е много тъпо защото в сайта от blogspot.com има статии
- ключова дума и толкова

а в моя има статии
- ключова дума
- ключова дума при пране
- ключова дума при гладене
и т.н

а оня пред мене, какво повече има от мене .... ще трябва да правя разследване :cry:
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

След като изпаднах от коня, хвърлих един боб и боба рече, че проблема по всяка вероятност е в последния линк, който съм пуснал. След като го разкарах ме върна с 2-3 позици нагоре. Да се надяваме да ме върне на старото място. Все още го има индексиран ще изчакам да видя след като го деиндексира какво ще стане.

Ако наистина е било от линка работата става лоша, не че е новина ама с 1 линк да могат да ти капичнат сайта не е на 'убаво. :(
 
След като уемастър тулса вече си показва мога да споделя малко резултати :) Какво направих - класическо тези с NA - PR, малко с нули и тези който ми се струваха кофти на пръв поглед (около 40 домейна) и малко повече линкове ;) ги дадох да ги махне през януари преди около месец...

резултата + 300 позиции до 95 място - сайта е екс топ 10 наказан на първия Пингвин миналата година и от тогава все долу...

все още не изплувал но уж има движение в правилната посока.... пак е далеч да ми прави парички :( но се надявам другия месец да съм още по напред
 
От: Re: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

След като уемастър тулса вече си показва мога да споделя малко резултати :) Какво направих - класическо тези с NA - PR, малко с нули и тези който ми се струваха кофти на пръв поглед (около 40 домейна) и малко повече линкове ;) ги дадох да ги махне през януари преди около месец...

резултата + 300 позиции до 95 място - сайта е екс топ 10 наказан на първия Пингвин миналата година и от тогава все долу...

все още не изплувал но уж има движение в правилната посока.... пак е далеч да ми прави парички :( но се надявам другия месец да съм още по напред

Пробвали ли сте да набутате нов сайт в на мястото на ударен от пингвин? :)
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Писна ми вече... с по 300+ позиции разлика по на думи..кво е това чудо един ден се на 10-та после си 356-та , после 20-та после 485-та и после 8-ма... Слагам хубава статия в хубав сайт с линк и ме дърпа назад пак...никва логика няма вече в тоя тъп гугъл... толкова усилия , май е по-добре да пусна нов сайт направо...
 
Re: От: Re: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Пробвали ли сте да набутате нов сайт в на мястото на ударен от пингвин? :)

Да редиректна стария сайт към нов домейн ли? и да си използвам контента това не съм го тествал засега ?
 
От: Re: От: Re: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Да редиректна стария сайт към нов домейн ли? и да си използвам контента това не съм го тествал засега ?

Да се ползва стария контент на нов домейн без редирект е пробвано и действа, ако не ме лъже паметта колегата biaaro беше правил експеримента. Имам предвид чисто нов домейн и нов контент да го набуташ в сравнително трудна/средно трудна ниша на мястото на стария сайт. :)

Малко ми е тъп въпрос ама к'во да се прави...:mrgreen:
 
От: От: Re: От: Re: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Да се ползва стария контент на нов домейн без редирект е пробвано и действа, ако не ме лъже паметта колегата biaaro беше правил експеримента.

Мда само, че всичко почва наново, иначе имам намерение и аз да го пробвам този номер. Но сега няма как да му отделя време на този сайт. :)
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Аз една година след Пингвина, преди месец направих точно това - затрих стария сайт и сложих съдържанието на друг сайт, не е нов, но няма към него беклинкове, все едно е нов. Старият беше в топ 4 средна трудност ниша, засега новия го няма в топ 100, чакам да видя кво ще стане.
@coolice - линковете, които ти се струваха лоши през disavow тула в GWT ли ги подаде да не ги отчитат ?
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Както всеки път, когато се меся по теми за оптимизации ще кажа - не разбирам, само виждам какво става в следствие на нещо, което правя.
Та се изказаха мнения, че промяната на текст и тн по заглавната обърква търсачката и тя почва да размества докато не му намери мястото. ОК, ама аз говоря за магазин, на който новите продукти са на заглавната и всяко добавяне на нови продукти ги изкарва там, което аз намирам за добре - аз го виждам като ново съдържание. Да, напълно вероятно е това да води до разместване.
Знам, че много пъти е говорено за описания на продуктите, опонираха ми, че не може да е по 300+ думи и тн. Може, ама е къртовска работа. Реших да пробвам вариант и може и нишата да е по-ниско конкурентна, но сега, 3-4 месеца след цялостната промяна на описанията сайта по 10те думи, които следя има 2 извън топ 100, 2 извън топ 10 и 6 се класират с едноцифрено число. Преди това най-доброто, което беше стигал беше 30-40та позиция.
Като гледам дискусиите на хора, които с това се занимават, аз неразбиращият виждам как 3-5 души са на 3-5 мнения по 1 въпрос. Явно бъркотията е пълна, всеки има собствено виждане как трябва да се оптимизира зоопарка. Аз поне докато това не отмине мисля да поработя по разни трудоемки начини като описания, полезност, повече информация, която да е полезна на посетителя, за които се сетих като идей след като четох малко в разбирач.ком.
Относно танците - от 3-4 дни се спря и сега скача с по 2-3 позиции +-, което е в пъти по-добре от преди...Разместих разположението на welcome текста, оправих h1 таговете, т.е оставих 1, другите смених на h3 и разкарах продуктовите тагове както бях посъветван. Може да е от това, може да не е, но факт е промяната
 

Горе