Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Ако Г ви удари сайта и е заради външна преоптимизация, един трик как да се върнете в играта сравнително безболезнено. Купувате два нови домейна, може и три и ги линквате с 301 редиректи. Структурата е следната:
ударен сайт -> 301 -> буферен нов сайт -> 301 -> нов сайт със съдържанието на стария. Може да сложите и още един за всеки случай. Аз съм го тествал на два сайта и вече 4 месеца нямам грижи. Ако направите само 1 редирект, пеналтито се предава на новия сайт и и него го банват след 1-2 седмици, за това минимум два. За сега работи, защото още ония спамъри в warrior foruma и blackhat не са го усетили. Ако почнат да го ползват масово хората, може би ще се усетят Г, така че ползвайте за лични цели и без гаранция :)

Колко пъти си я тествал тази схема?
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Локуми ли ще разтягаме сега или ще приемем, че пр. си е един от най-важните фактори дори и сега???
Явно влизаме в теоретичната част :)
За да започне Google bot да обикаля и да си върши работата, то той трябва да започне от някъде, като за де се получават безкрайни цикли и т.н както си има и ботове за различни страни и т.н, си има отправни точки - "seed sites". Тези сайтове освен като авторитетни за нишата, сферата или глобално за Интернет се ползват от Google и като етикети и отправни точки, както и за качествени шаблони. Тези сайтове минават ръчно ревю от Google. Ако следиш патентите на Google може да забележиш че всичко което казвам е истина, а също така и подобно структура се ползва за определяне на доверие на сайт/елемент/автор - има няколко различни патента по различни направления. Впрочем тенденцията е след като бъде одобрен даден основен патент, до около 6 месеца следва брутален и глобален Penguin update.
Та да се върна на авторитетните сайтове - ако имаш линк от там супер, но често това е невъзможно, та идеята е да имаш линк от сайт който пряко или поне по ниво 1-3 има линк/линкове от такива сайтове. Мога да ти кажа че с 2-3 линка такива мога да те пребия дори и 20к линка да направиш от сайтове с толкоз популярен PR, който даже не се ъпдейтва от почти година.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Няма да влизам в демагогия, аз споделям мой наблюдения и опит всеки се преценя за него си, не само аз а и най-големите експерти в света казват че PR вече няма значение.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Да ти споделя една тайна за "село експертите". Преди години имах много голям сайт, село експертите ми казаха да си махна таговете от сайта и ще се оправи и знаеш ли какво стана?
Сайта тотално пропадна. Не вярвай на всичко което говорят хората. ;)
Няма да влизам в демагогия, аз споделям мой наблюдения и опит всеки се преценя за него си, не само аз а и най-големите експерти в света казват че PR вече няма значение.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Колко пъти си я тествал тази схема?

Там пише, на два сайта и двата си работят. Тествал съм я на два други преди това само с по един 301 редирект, т.е баннат сайт редиректнат към домейн и след седмица - две банват и него. За това съм писал - 2 редиректа минимум.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Щом е остарял и не важен фактор, нека направим тест.

Пускаш една статия в да кажем сайт който смяташ, че е с голям тръст и аутохорити, и после като я индексира я пускам в сайт с висок пр. да видим кое ще се класира по-напред ;)

И това с аутохоритито е пълна простотия, не знам вече за кой път го казвам. Това е само в фантазиите на мат пръц и писателите на статии.

Ако имам сайт да кажем пр.2 и ти изкопирам сайта или е се класирам под теб или над теб, ако е с слаб пр. 100% над теб. ;)

Съгласен на 100%, тествано, зяпано, гледано... и пак ще потворя.. 100% вярно!
Зяпам ежедневно много сайтове, тествал съм какво ли и как ли не.. но ПР за добро или лошо си е ФАКТОР, огромен фактор! Тва дето го разправят за аутори и т.н. .... нема го коментирам. Може и то да има някакъв фактор.. ама не е ВАЖЕН и определящ както ПР.
Ако не вярвате.. тествайте това дето казва Уни ;)
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

PR отдавна не е толкова голям фактор, защото Г не ъпдейтва публичния ПР и никой в момента не знае колко е. Може да пише 6, а да е 0. Малък пример, Алекс Бекър ги убива със http://shredsource.net/ PR 0 :) Какъвто и броад сърч да правите за online guitar lessons сайта излиза, а там има динозаври с PR6.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

1. Не е толкова голям фактор за продаване на линкове. За SERP все още е огромен фактор.
2. Това, че не обновяват публичната информация за PR, не означава че не обновяват вътрешно-фирмената информация. ;)
3. Blinky беше пуснал тема наскоро за факторите за класиране в Google от SearchMetrics май... То да е 1 фактор - ок, но са много... И, да, PR все още е от основните, колкото и да се твърди обратното (дори и да не присъства в инфографиката на SM).
 

Горе