Имало ли е БГ държава преди 681?

От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Човек, забелязвам, че много те тресе комплекса относно комунизма и параноя за некви комунистически конспирации. Смятам, че първо трябва да се излекуваш от това и тогава да изучаваш история. Историята е наука на различните гледни точки и се изучава обективно, а не да четеш и постоянно да мислиш, че някой ти е променил историята за да се чувстваш объркан. Не искам повече да споря с теб...няма смисъл.
Спори с факти, а не с празни приказки. За това какви комплекси ме тресат - няма такова нещо пич. След като се интересуваш от история би трябвало да си запознат как са се променяли господарстващите теории за произхода на българите в зависимост от политическата власт.
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Всъщност, защо използвате думата ''номад'' като обида.. Лично за мен, да си ''номад'' във въпросните векове е все едно да си ''гражданин на света'' в днешно време:)
Еми щот българите са обитавали определена географска област, имали са държава с граници.

По някое време са решили да отворят филиал на югозапад и са изпратили скромна дипломатическа мисия с куфари, спални чували (юрти), суха храна, барабар с домашните любимци.
Пристигнали са тъдява, и поизнервени от дългия път и неочаквано нелюбезното посрещане, са нахейтили де що видят туземен авторитет.

После решили, че да бият обратния път назад не е оферта, пък и те са си домошари по природа, та са запратнали ръкави да строят укрепления и жилища - първо дървени (поради неотложността на задоволяването на домошарските наклонности), после и каменни.

ПС: Сиганите са номади.
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Той Аспарух, ако не се беше скарал с баща си за сметките за гсм-а и нета, досега още щяхме да си обикаляме Руската равнина като бездомни псета:)
Дайте некви теми за ww2, че тези удриий в гърди патриотични теми почнаха да писват:)
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Българският ген е толкова свиреп и упорит, та чак е способен да понесе 20 години доене от разни неуравновесени педали (Виденов), мангали (Костов), разтегачи на лукуми (НВСК), руски свиркаджии (Станишев) и нарцистични полицаи (Боко). Хвала на този български ген:)
Малко търпенье. Само йоще 480 години.
Ша си построима каменно топче, поради липса на дърветя, ша го напълнима с тежки пластмаси, ша гръмнаме и ша възстанима! :|

ПП
И дипутатите съ номади.
И министрите тоже.
Зъ идната прясна питка с мед съ способни ката ден да пътуват. Усобенно га имъ и от стъклатъ с дълго и тесно гърло, дет прайат "Пук-шшшшшшшшшш".

Макър чи повичету съ но-мейд-и.
 
Последно редактирано:
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Нещо различно.
Има ли някой запознат с тези неща?

[video=youtube;lD-77tz3DJE]http://www.youtube.com/watch?v=lD-77tz3DJE&feature=related[/video]
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Вискяр, аз тези неща ги пиша от доста време. Лично на мен тази теория ми се струва най-логична (нарича се автохтонна теория за произхода на българите) :)

Иначе, хубаво клипче, истината някой ден ще излезе наяве!

Виж и този клип - http://tv7.bg/news/90492.html
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

ами а дано да излезе истината .. иначе много се кефя на тоя пост би било добре и в други форуми да се коментира по темата без значение от тематиката им
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Вискяр, аз тези неща ги пиша от доста време. Лично на мен тази теория ми се струва най-логична (нарича се автохтонна теория за произхода на българите) :)

Иначе, хубаво клипче, истината някой ден ще излезе наяве!

Виж и този клип - http://tv7.bg/news/90492.html
Съвременен статус политически - много добре казано!

Факт е, че първото промишлено добивано злато в света е реализирано в Родопите. Факт е, че това злато е използвано от фараоните и техните приближени. Доказано е в намерените златни изделия от древен Египет.
Факт е и че през осми-девети век от НЕ България е силно развита в културно отношение. Някак си това не ми се връзва никак с конен народ. Макар и дошъл от Волжка България, където са строени градове от камък и е имало държавност. За има-няма 300 години от погражданили се номади да се превърнат в народ с канализация в столицата Плиска.
Тук, на Балканския полуостров, са расли предприемчиви и технически грамотни хора. Това не се случва за век или два.
Да имаш технически наклонности си е ген. Не става само с образование и преписване от други. Техническото мислене е вид култура.
А конника си е скотовъдец. Има ли паша за конете не му трябва никаква предприемчивост.
За да развиваш култура, трябва да си уседнал и да си осигурил материалните блага. Та да имаш време и желание за мислене и експериментиране с "ненужни" неща.
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Да, имал съм щастието да посетя тези мини в Родопите и наистина е страшно да видиш минна галерия издълбана в скалата на ръка преди над хиляда години. И не само това, нашите земи са дали първата писменост!

Погледни това - БЪЛГАРИЯ - ЛЮЛКАТА НА ПИСМЕНОСТТА

Да поясня, въобще не ме тресе великобългарски шовинизъм, просто фактите са такива. Не може цивилизация дала на света за първи път толкова високо културни постижения, просто ей така да изчезне. Това се доказва и от съвременните генетични изследвания, които показват че носим гените на коренното населени обитаващо тези земи. Това обаче е политически некоректна версия, която кара разни псевдоучени да говорят безсмислици, като "Българите са особен вид славяни" :lol:
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Абе Вие последните двама пишете в тая тема за да си набавяте мнения ли?
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Разбира се, че не.. Аз съм отдавна регистриран тук, как можеш да говориш такива неща, безсрамник
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Разбира се, че не.. Аз съм отдавна регистриран тук, как можеш да говориш такива неща, безсрамник

Ами направете си една тема и си пишете двамата...нещо от рода на "Аз съм гей..."
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Разбира се, че не.. Аз съм отдавна регистриран тук, как можеш да говориш такива неща, безсрамник
Вчера си написал 20 мнения. Девет от тях съдържат единствено тези думи:
Благодаря много
Останалите не са много по-смислени.
Върха е следното -
това страшно много ни вбесява.
"Боен клуб " Чък Паланюк
.
:lol:
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

74743_10151261689948076_1095089003_n.jpg
 

Горе