Имам въпрос към всички предприемачи

Ilker Sh

Member
Наумил съм от доста време да създам фирма ,имам екип имам средства но искам и да попитам и вас . Става въпрос за сайт за безплатни обяви , имам подходящ домейн pazara.net вие какво мислите става ли за подобен сайт този домейн ? и би ли имал бъдеще сред големи като продавалник (olx.bg) , bazar.bg .Моля коментирайте , вашето мнение е важно за мен :)
 
От: Имам въпрос към всички предприемачи

Вече си има сериозна конкуренция в тази ниша, но с достатъчно пари, труд и късмет всичко е възможно.
 
От: Имам въпрос към всички предприемачи

Името подходящо ли е за подобрен сайт ?
 
Смятам, че нямаме нещо мега велико. Или нещо с повече идейност, креативност, иновативност и отличителна черта има меко казано силни шансове. ;)

За добро влиза не такъв пазар ти трябват едно силно проучване и добро прилагане на план, който да сработи добре, и си ти. ;) Все има нещо, което може да се приложи, но не е направено. ;) Както се вика и дизайнерски по-удобно да е, пак ще е напред. Опция за смс известия като опция, каквото се сетиш. ;) Аф. програма. ;)
 
От: Имам въпрос към всички предприемачи

Не мисля че името е подходящо. Трябва някое по запомнящо се име. Продавалник добре го бяха измислили.
Базар също.
Пазар ако беше да, но разни членувания не вървят ако искаш сериозен сайт.
 
От: Имам въпрос към всички предприемачи

Аз мисля че е добро пък . Правя си запитвания нп. От къде го купи това от пазара :D звучи добре не мислите ли така :)
 
От: Имам въпрос към всички предприемачи

Аз подкрепям колегата igry.net и също смятам, че името не е подходящо. Не се обиждай, но ако ще правиш сериозен проект това име ми звучи доста селско и ми навява спомен за кален пазар със зарзават. .net също не мисля, че е удачно за сериозен сайт.

Виж един от добрите сайтове в Англия ( не е безплатен, някой категории са платени ) http://www.gumtree.com/london името му няма нищо общо с сайт за обяви!
 
От: Имам въпрос към всички предприемачи

Аз се чудя толкова ли няма достатъчно кадърни млади хора в БГ, да се събере екип от 3/4 човека и да направят нещо също толкова добро като продавалника.
Много са важни - името (да е нещо закачливо и запомнящо се), функционалността на сайта да е достатъчно добра, както и самия дизайн да е приветлив и грабващ окото.
Засега Продавалник бие всички останали сайтове именно с тези си 'качества' .

Вярно е, че се трябват и бая пари за реклама, но нека не забравяме как започна Продавалник - без почти никаква реклама и колко бързо доби популярност. Аз си спомням 2008г (когато все още беше собственост на БГ-Мама ) и как по 24ч вечно имаше онлайн минимум 1000 потребителя... Сървърите вечно даваха 'на заето' ...

Иначе може да се популяризира и чрез 'размяна' - договаряте се с различни хора, които притежават сайтове, страници във ФБ и т.н. - давате им кредити за промо обяви, а те от своя страна рекламират сайта...
 
От: Имам въпрос към всички предприемачи

Много добра идея, името е добро! Успех! Ако го пуснеш, ще помагам с моите сайтове!
 
От: Имам въпрос към всички предприемачи

Аз се чудя толкова ли няма достатъчно кадърни млади хора в БГ, да се събере екип от 3/4 човека и да направят нещо също толкова добро като продавалника.
Много са важни - името (да е нещо закачливо и запомнящо се), функционалността на сайта да е достатъчно добра, както и самия дизайн да е приветлив и грабващ окото.
Засега Продавалник бие всички останали сайтове именно с тези си 'качества' .

Вярно е, че се трябват и бая пари за реклама, но нека не забравяме как започна Продавалник - без почти никаква реклама и колко бързо доби популярност. Аз си спомням 2008г (когато все още беше собственост на БГ-Мама ) и как по 24ч вечно имаше онлайн минимум 1000 потребителя... Сървърите вечно даваха 'на заето' ...

Иначе може да се популяризира и чрез 'размяна' - договаряте се с различни хора, които притежават сайтове, страници във ФБ и т.н. - давате им кредити за промо обяви, а те от своя страна рекламират сайта...
Благодаря за коментара точно такова нещо искам да създам с моите хора ,продължавайте да коментирате :) ,както казах вашето мнение е изключително важно за мен :)
 
От: Имам въпрос към всички предприемачи

Благодаря за коментара точно такова нещо искам да създам с моите хора ,продължавайте да коментирате :) ,както казах вашето мнение е изключително важно за мен :)

Какво има да се коментира?
Какво точно очакваш да 'се коментира' ?
Хващаш се и действаш.
Или ако не можеш сам, имаш кинтите - плащаш на хора да я свършат тая работа.

Виждаш какви удобства предлагат най-големите сайтове в бранша и правиш сайта също толкова готин.
Прави се един хубав 'каталожен' вид (горе долу като на продавалника) - началната страница с големи снимки на последно публикувани обяви (а след това вече това ще са промотирани обяви), в ляво или дясно едно меню с категории, най-горе меню на потребителя ( профил,обяви,оферти,оценки,форум,настройки и т.н.)
Слагаш система за оценяване,
Добавяш още опции за потребителите (доставка, ВИП и т.н.)

На мен обаче 'Пазара" не ми харесва , но все пак ти си знаеш...
Пък и не знам защо трябва името да е свързано с купувам/продавам ?
Що пък да не е нещо съвсем различно , ако
щеш БАЛОНА го кръсти :)))
Пък ако чак толкова държиш на подобно име, пробвай с продавалникЪТ . :D Поне вече е известно в цяла БГ.

Ето, ДНС ти е дал пример с Гамтри .... името му няма нищо общо с купувам/продавам.
 
Идеята ти е закъсняла с около 7-8 години.
Но ако си оптимист, действай иначе ще те е яд че не си опитал.
Но не набутвай много пари и чак фирма да отваряш...
Колкото по-малко набуташ толкова по-безболезнен ще е урока :)
 
От: Имам въпрос към всички предприемачи

Бих искал да добавя нещо. Не го приемай грешно, просто нещо което ми прави впечатление и ме дразни. Щом си се хванал да се занимаваш със сайт и искаш да те приемат на сериозно, особено ако ти ще пишеш каквото и съдържание ще има, ще отговаряш на имейли или ще пращаш честитки - спазвай правилата за писане в интернет за да изглежда добре тескта и да се знае, че се пише от "професионалист".

Няма да обяснавям направо ще копна малко инфо от първия резултат от гугъл. Пак казвам, не искам да те обидя по какъвто и да е начин, но това са малки неща, които правят голямо впечатление.

Слага се интервал след препинателните знаци, не се слага преди тях. Така препинателният знак се разпознава като част от предхождащата дума и при пренасяне остава в края на предишния ред, а не в началото на следващия.
Тиретата - в българския език (и в други, но те не ни засягат) има два вида. Единият си се нарича тире, а другият според терминологията - дефиз. Тирето е като това, дето го използвах преди малко. Замества изпуснати части от изречението, огражда вметнати части и т.н. От двете страни на тирето се оставят интервали. Дефизът, от друга страна, е това малко тире, което се използва при степенуване на прилагателни (по- и най-) и около него няма интервали. Дефиз се използва също и при полуслято писане (прм. еди-кой-си, html-базиран и т.н.(в отделна тема ще се/ви занимая по-подробно)).
Така...

Аха! Скобите, от всякакъв вид - подобно на препинателните знаци, ама не съвсем. Интервал се слага от външната страна на скобите, а не се слага от вътрешната. Това пак е заради пренасянето.

Източник: http://forums.ragika.net/index.php?topic=329.0
 
От: Имам въпрос към всички предприемачи

Аз се чудя толкова ли няма достатъчно кадърни млади хора в БГ, да се събере екип от 3/4 човека и да направят нещо също толкова добро като продавалника.
Много са важни - името (да е нещо закачливо и запомнящо се), функционалността на сайта да е достатъчно добра, както и самия дизайн да е приветлив и грабващ окото.
Засега Продавалник бие всички останали сайтове именно с тези си 'качества' .

Вярно е, че се трябват и бая пари за реклама, но нека не забравяме как започна Продавалник - без почти никаква реклама и колко бързо доби популярност. Аз си спомням 2008г (когато все още беше собственост на БГ-Мама ) и как по 24ч вечно имаше онлайн минимум 1000 потребителя... Сървърите вечно даваха 'на заето' ...

Иначе може да се популяризира и чрез 'размяна' - договаряте се с различни хора, които притежават сайтове, страници във ФБ и т.н. - давате им кредити за промо обяви, а те от своя страна рекламират сайта...

Напълно съм съгласен със колежката
bazar.bg e добра алтернатива на prodavalnik.bg.
Но защо да се спираме до тук, хайде да се целим по нависоко. Защо да не помислим за български ebay или amazon или allibaba.
Все пак сме държава на кръстопът и доста стоки преминават оттук.
 
Re: От: Имам въпрос към всички предприемачи

Бих искал да добавя нещо. Не го приемай грешно, просто нещо което ми прави впечатление и ме дразни. Щом си се хванал да се занимаваш със сайт и искаш да те приемат на сериозно, особено ако ти ще пишеш каквото и съдържание ще има, ще отговаряш на имейли или ще пращаш честитки - спазвай правилата за писане в интернет за да изглежда добре тескта и да се знае, че се пише от "професионалист".

Няма да обяснавям направо ще копна малко инфо от първия резултат от гугъл. Пак казвам, не искам да те обидя по какъвто и да е начин, но това са малки неща, които правят голямо впечатление.

Моля те, направи една такава тема отделна само с правила за писане и да не се спами в нея, ще е много полезна, много.
10 човека да прочетат по едно правило и да започнат да го спазват, пак ще е от полза, че положението е много зле :)
и някой да се заеме да оправи на този форум грешките че още при регистрацията бият през очите и ги мързи админите и само се оправдават че нямат време, а вече 5 години минаха :)
 
От: Имам въпрос към всички предприемачи

Винаги е възможно да има по-добър вариант от досегашния предлаган. Всичко зависи от креативността на мозъците, които ще залагат основата на бизнеса...
 
От: Имам въпрос към всички предприемачи

Винаги е възможно да има по-добър вариант от досегашния предлаган. Всичко зависи от креативността на мозъците, които ще залагат основата на бизнеса...

Абсолютно!
И не само големия бюджет е важен, просто една наистина удобна и приятна платформа би станала много бързо популярна сред хората, дори и да нямаш стотици хиляди левове за реклами ....
 

Горе