Имам идея за сайт но се нуждая от съвети

ZzZaPyr

Member
Така ,запалих се да изкарвам пари от интернет минах през кешфиеста(най-голямата ми грешка) и подобни на нея сайтове , но разбрах че така ако изобщо имам печалби то те ще са нищожни.Затова реших да си направя сайт и да печеля от реклами.Решил съм сайта да е за спортни новини за следните спортове:Футбол,Волейбол,Баскетбол,Снукър,Тенис на корт и Формула 1.
Въпрос 1.Има ли пари в такъв тип сайт
Въпрос 2.Ако сайта ми е като levski.bg(и на български и на английски) мога ли да слагам Гуугъл адсенс.
Въпрос 3.Освен от Гуугъл адс , какви други мога да сложа за да печеля.
До няколко дни ще скицирам сайта на пейнт да видите как съм го замислил и да ми кажете дали да променям нещо ,още преди да съм почнал.

Последната седмица докато бях статичен член останах с впечатлението ,че има много хора които разбират и се надявам някой от тях да ми помогне.Предварително благодаря и се извинявам че ви губя времето с досадните си въпроси ,ама нали казват че за да стане нещо най-важно е желанието(е явно го имам ;);):);)).
 
Със спортен сайт трудно ще изплуваш в първите резултати на гугъл,но с упорство много неща се постигат.
Адсенсето е най-добре да бъде само на английската версия.
Можеш да печелиш и като продаваш линкове-виж ТУК.
 
Ако нямаш достатъчно ресурси да го подържаш, съветвам те да не се захващаш. Новинарски сайт и то за толква много спортове си трябва цял екип. Осен това тябва да помислиш какво повече ще предлагаш от останалите новинарски сайтове та хората да идват да четат при теб. И т.н.
 
Важно е да помислиш дали ще си полезен реално на потребителите ти или искаш да искарваш пари от сайта...

с адсенс ако мислиш само да искарваш пари няма да успееш :)
много се изхитриха на последак и трябва да имаш оргинален контент съмнява ме да го постигнеш с спортен сайт.

но за сметка на това можеш да пробваш с амазон.

аз работя с амазон и адсенс съвместно... и се получават малко по малко нещата
 
Тотално ме разубедихте за този сайт който бях замислил..:(
Сега остава въпроса на каква тематика да си правя сайта..:?
Идеики някакви да имате?
 
arsenal каза:
Според мен ти имаш и други развии тях :)
Aбе аз имам една-две които на този етап са неусъществими(знания,финанси) но за в бъдеще се надявам да ги реализирам(все пак съм на 16 ще имам време ;))
А в момента съм тотално объркан-много инфо прочетох за малко време и в главата ми е какафония.
Чудя се от уеб-дизайн ли да печела(с едно аверче правим сайтове и делим на две ;))от интернет ли (adsense и etc.)
Мисля някакво с IT насока (Хардуер,софтуер,гейминг) че е една от силните ми страни.Обаче все още не съм се ориентирал за това се допирвам тук за второ(компетентно ,за разлика от мойто)мнение :wink:

А в момента един сайт с некомерсиална насоченост(http://vipyck2010.1111mb.com/ ) ми гълта времето.И затова идеите ще започна да ги реализирам след около седмица (тъкмо да се поориентирам ;))
 
Еми то уебдизайна има бая хорица които се занимават с това и са добри, отнема много време за това време може да дръпнеш много повече :), за хардуера за какво трябва да си цапаш ръцете с мизерия, иначе в софтуера и гейминга има много хляб, но всичко зависи от теб си :)

А и гелдай да не те заболи глава почини и пак да четеш продължи :)
 

Горе