Имам нужда от сайт като Продавалник!

mystore

New Member
Здравейте!
Не знам дали съм в правилната тема и се извинявам,ако съм сгрешил.
Имам нужда от сайт като Продавалник,с всички функции!
Без дизайна!
Каква цена може да ми предложите и за какъв срок на изработка?
Благодаря предварително!
 
От: Имам нужда от сайт като Продавалник!

от 500-800 до над 4-5к
но парите за изработката са най-малкия разход който ще имаш :)
 
От: Имам нужда от сайт като Продавалник!

Здравей,Hustla !
Да,това ми е ясно.Затова търся човек,който да го пише на чисто php,за да можем да го надграждаме.А не на Framework.Защо говориш за суми като от 5000лв,като сайта реално не струва повече от 1000лв?!Преди това сме се допитали до много хора.Имам приятел,който работи в Microsoft и той ми каза,че реалната цена е толкова.Всичко друго ще бъде надуто,като цена.Не знам защо стигаш до тези цени 4-5к.
Благодаря ти все пак.Знам,че проблемът е след като започнем да работим.И че парите са много.Но вече сме намерили около 10 човека,които са готови да инвестират.Но те са хора с много с много пари.Готов съм дам на човека,който го напише,1:1 като продавалник,да му дам 5% от печалбата на сайта,която лесно може да се разбере.
 
От: Имам нужда от сайт като Продавалник!

Абе малко е спорен въпроса с цената.Ако го искаш да ти се напише без да се използват готови компоненти (а такива има много) ще ти излезе по-солено като цена и по-бавно ще стане защото е многоемко за работа. Другия варият е да се ползва готова подобна система и да се пренаправи така както на тебе ти трябва ще отнеме по-малко време и по-малко пари.

И двата случая ти вършат работа , само трябва да прецениш кое е по-добрия вариянт за теб.
 
От: Имам нужда от сайт като Продавалник!

Но вече сме намерили около 10 човека,които са готови да инвестират.Но те са хора с много с много пари

Имаш хора с много пари а 5 К са ти много.
Искаш 1:1 с Продавалник ... но там има един куп модули, добавки, скриптове. 1К само за дизайн и прости функции ще намериш човек, ама с всичките му екстри...и 3 К ще са малко.
 
От: Имам нужда от сайт като Продавалник!

здравей, Junior Member! :)D)
на каква позиция работи твоя приятел в Майкрософт?

Както казах, цената варира. Мога да ти посоча човек който ще го направи за 800 лв., мога да ти дам пример за фирми които едва ли ще ти дадат цена под 4-5к.
Сега дали според теб това е надута цена - никой не те пита :)
 
От: Имам нужда от сайт като Продавалник!

здравей, Junior Member! :)D)
на каква позиция работи твоя приятел в Майкрософт?

Какво значение има на каква позиция работи. Това е Майкрософт. Как и да го погледнеш се е бъгаво.

П.С.

Sorry за спама :)
 
От: Имам нужда от сайт като Продавалник!

Какво значение има на каква позиция работи. Това е Майкрософт. Как и да го погледнеш се е бъгаво.

П.С.

Sorry за спама :)

Има разбира се..
ако е секретарка? откъде ще знае колко струва изработката на сайт? :)
 
От: Имам нужда от сайт като Продавалник!

Забелязвам, че повечето от колегите във форума не са никак запознати с изпълнението на софтуерни проекти - в частност уеб ориентираните.

Проекти, които имат подобни цели, обикновенно се изпълняват в срок от няколко месеца от екипи с поне няколко човека. Сами можете да се досетите какъв финансов ресурс ще бъде нужен.

Съдейки по изказването на човека, който е започнал темата, забелязвам, че влиза в групата "трудни клиенти". Нямайки ясна представа какво трябва да бъде постигнато, какви ресурси ще отнеме и видимо без познания по софтуерни технологии, подобни начинания са обречени на провал. Често се срещат такива хора, които в последствие се оплакват, че не са получили желаното, а са изразходили голям финансов ресурс. Съвета ми към такива хора е да се образоват малко по темата и тогава да започват подобни начинания.

В случая подобен проект няма как да има ясно определена цена. За да бъде предложена такава, трябва да бъдат добре изяснени спецификациите и факторите в проекта и да бъде изготвен поне някакъв план. Разбира се, винаги ще се намерят цигани(разбирайте индийчета и други ентусиасти), които да замажат положението на ниска цена.
 
От: Имам нужда от сайт като Продавалник!

Не прави нов Шмекерален Базар. Няма да го посещавам и влизам, и регистрирам.

Направи български „eBay“, вземайки най-добрите качества от всички интернационални платформи, без да се ограничаваш само до българските. Поогледа как работят системите, таксите и прочие. Имаш ePay насреща, а eP – кой няма? Това е като PP. Само дето PP+eB са вързани. Е, вържи eP с твоята платформа, събирай такси през/от нея, които да бъдат плащане ексклузивно с eP, сключете нужните договори, комисионни и прочие, и действайте.

После намирайте по 100-200k/месечно в наличност (от онея „с многото кинти“) за реклама, маркетинг, SEO и прочие за сайта от 1ooo лв.

GL.
 
Re: От: Имам нужда от сайт като Продавалник!

Здравей,Hustla !
Да,това ми е ясно.Затова търся човек,който да го пише на чисто php,за да можем да го надграждаме.А не на Framework.Защо говориш за суми като от 5000лв,като сайта реално не струва повече от 1000лв?!Преди това сме се допитали до много хора.Имам приятел,който работи в Microsoft и той ми каза,че реалната цена е толкова.Всичко друго ще бъде надуто,като цена.Не знам защо стигаш до тези цени 4-5к.
Благодаря ти все пак.Знам,че проблемът е след като започнем да работим.И че парите са много.Но вече сме намерили около 10 човека,които са готови да инвестират.Но те са хора с много с много пари.Готов съм дам на човека,който го напише,1:1 като продавалник,да му дам 5% от печалбата на сайта,която лесно може да се разбере.

Веднага давам 1000 лева за сайт като продавалник с неговите функции и всички екстри, ако намериш такава цена направи курбан :)
Стига да не попаднеш на оптимист, който си мисли че знае всичко, а реално да ти наплеска нещо за което после да дадеш 10 000 още за да му оправяш бъговете.
пак да повторя, защото виждам че си човек който си мисли че знае и разбира от всичко
ВЕДНАГА ДАВАМ 1000 ЛЕВА ЗА САЙТ КОПИЕ НА ПРОДАВАЛНИК! с всичките му функционалности и без бъгове.
За подобен сайт е несериозно да говорим за сума под 10 000 лева според мен.
Това не е някой самоук оптимист да ти шляпа код в къщи и да проверява коя функция за какво е в интернет :)

как да ти го обясня правилно, добре си помисли дали искаш да си кушиш Сони или искаш Саньуй, подобен на Сони... който да не ти върши работа.
Това не ти е любителки код написан за седмица. А твоя приятел на каква длъжност е?
 
От: Имам нужда от сайт като Продавалник!

Аз залагам на длъжност – проверки по PC сервизите кои от тях предлагат софтуер с предварително инсталирани пиратски програми, сред които и на M$ :). Това пак си е работа, нали… да търсиш и да правиш „сечено“ на някого, в случая дребните риби.
 
От: Имам нужда от сайт като Продавалник!

Имам приятел,който работи в Microsoft и той ми каза,че реалната цена е толкова - Microsoft и изработка уебсайтове, ти да не си се побъркал, може да искаш на Визуал Студио да ти напишат сайта а?
Дай го на някой индиец, може и за 200 лева да ти го напише, че да ти прати и безплатен трафик първите два месеца.
 
От: Имам нужда от сайт като Продавалник!

Като програмист мога да ти кажа, че сайт като продавалник излиза около 3 000 лева минимум без дизайна. Говоря за що-годе добре написан сайт, който може да бъде надграждан в бъдеще. Ако искаш такъв сайт кодиран за 1000 лева си наеми средностатистически индиец, който ще направи такава каша, че никой няма да се наеме да ти прави ъпдейти на системата, понеже ще е по лесно да се започне от нулата...
Между другото, ако сайта ти е със същите функции без подобрения, най-много да се набуташ яко. Продавалника е супер зле...
П.С. Кажи на твоя приятел от Microsoft, че го наемам :)
 
Последно редактирано:
От: Имам нужда от сайт като Продавалник!

Имам приятел,който работи в Microsoft и той ми каза,че реалната цена е толкова - Microsoft и изработка уебсайтове, ти да не си се побъркал, може да искаш на Визуал Студио да ти напишат сайта а?
много ясно че на visual studio, asp.net на какво мислиш че се пише? Да те светна на asp.net се пишат сайтове.

Забелязвам, че повечето от колегите във форума не са никак запознати с изпълнението на софтуерни проекти - в частност уеб ориентираните.

Проекти, които имат подобни цели, обикновенно се изпълняват в срок от няколко месеца от екипи с поне няколко човека. Сами можете да се досетите какъв финансов ресурс ще бъде нужен.

Съдейки по изказването на човека, който е започнал темата, забелязвам, че влиза в групата "трудни клиенти". Нямайки ясна представа какво трябва да бъде постигнато, какви ресурси ще отнеме и видимо без познания по софтуерни технологии, подобни начинания са обречени на провал. Често се срещат такива хора, които в последствие се оплакват, че не са получили желаното, а са изразходили голям финансов ресурс. Съвета ми към такива хора е да се образоват малко по темата и тогава да започват подобни начинания.

В случая подобен проект няма как да има ясно определена цена. За да бъде предложена такава, трябва да бъдат добре изяснени спецификациите и факторите в проекта и да бъде изготвен поне някакъв план. Разбира се, винаги ще се намерят цигани(разбирайте индийчета и други ентусиасти), които да замажат положението на ниска цена.

По добре не може да бъде казано! Само с една забелжка, че самият сайт като функции не е толкова сложен, по сложна е рализацията на архитекурата която да поеме този трафик.
 
От: Имам нужда от сайт като Продавалник!

Напълно подкрепям казаното от maniacal. Изглежда mystore си няма идея с какво се захваща. Препоръчвам му да не пести пари за бизнес консултация и за изготвяне на подробно задание за изработка. Моя многогодишен опит показва, че в над 90% от случаите проект с такава сложност се проваля или в най-добрия случай се забавя много месеци, ако няма подробно задание за изработка.
Предлагам написване на задание за изработка на уеб софтуер от всякаква сложност от бизнес системи с външни източници на данни до интернет банкиране.
 
От: Имам нужда от сайт като Продавалник!

Здравей!

Има фирми в София, които предлагат стартова заплата на новозавършили студенти от порядъка на 6 000лв. на месец. Значи, ако мислиш, че новозавършил студент може да ти направи подобен сайт за около 2 дни работа, 1000лв. които ти е цитирал твоя приятел в Майкрософт сигурно ще ти стигнат, даже ще ти останат и за една студена вода след това.

:)

Ако смяташ да правиш сериозен проект, смятай първо колко повече пари на месец взимат като заплата наистина опитните програмисти, колко от тях ще трябва да работят по проекта ти и за колко време. И ако сметнеш, че има голямо разминаваме между това, което ти предлагаш и това, което би би трябвало да предложиш минимално като сума за изпълнение на проекта - трябва да се върнеш на стъпка едно и да кажеш на хората с парите, че пари лесно се харчат, но трябва да се харчат умно, ако искат възвращаемост. :)

Поздрави!
 
От: Имам нужда от сайт като Продавалник!

Здравей,Hustla !
Да,това ми е ясно.Затова търся човек,който да го пише на чисто php,за да можем да го надграждаме.А не на Framework.Защо говориш за суми като от 5000лв,като сайта реално не струва повече от 1000лв?!Преди това сме се допитали до много хора.Имам приятел,който работи в Microsoft и той ми каза,че реалната цена е толкова.Всичко друго ще бъде надуто,като цена.Не знам защо стигаш до тези цени 4-5к.
Благодаря ти все пак.Знам,че проблемът е след като започнем да работим.И че парите са много.Но вече сме намерили около 10 човека,които са готови да инвестират.Но те са хора с много с много пари.Готов съм дам на човека,който го напише,1:1 като продавалник,да му дам 5% от печалбата на сайта,която лесно може да се разбере.

Ако позволиш да вкарам малко яснота. Ако някой ти го напише на чист (native) PHP аз бих застрелял този човек.. (освен ако не се самоубие сам :twisted:). Използването на framework е меко казано силни препоръчително, но да задълбавам в терминологията... предполгам, че се има в предвид CMS.

Системата за мен струва спокойно 4к (само PHP-то). Ти не гледай само сайта, а виж, че имат и форум.
Разбира се някой, може да ти го направи и за 700-800 лв. Надявам се да я проектира правилно, така че като дойдат 10-15 хиляди онлайн да няма никакви проблеми за сървърите и да не изпише ERROR 503 :)

Иначе бих се свързал с твоя приятел, който ще я направи за 1к :)
 
От: От: Имам нужда от сайт като Продавалник!

Ако позволиш да вкарам малко яснота. Ако някой ти го напише на чист (native) PHP аз бих застрелял този човек.. (освен ако не се самоубие сам :twisted:). Използването на framework е меко казано силни препоръчително, но да задълбавам в терминологията... предполгам, че се има в предвид CMS.

Системата за мен струва спокойно 4к (само PHP-то). Ти не гледай само сайта, а виж, че имат и форум.
Разбира се някой, може да ти го направи и за 700-800 лв. Надявам се да я проектира правилно, така че като дойдат 10-15 хиляди онлайн да няма никакви проблеми за сървърите и да не изпише ERROR 503 :)

Иначе бих се свързал с твоя приятел, който ще я направи за 1к :)

П.П.

Здравей!

Има фирми в София, които предлагат стартова заплата на новозавършили студенти от порядъка на 6 000лв. на месец. Значи, ако мислиш, че новозавършил студент може да ти направи подобен сайт за около 2 дни работа, 1000лв. които ти е цитирал твоя приятел в Майкрософт сигурно ще ти стигнат, даже ще ти останат и за една студена вода след това.

Пич, я кажи кои са тези фирми да ходя да кандидатствам за работа :)
 

Горе