Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Бате, ако вложиш труд, ама много труд, то със сигурност след 5-6 месеца ще вадиш по някой лев. Първо обаче трябва да послушаш колегите по-горе. Задължително е да вкараш малко кеш за хостинг и домейн. От там нататък 3-4-5 часа на ден - хубаво съдържание, социални мрежи, линк билдинг.

При правилен избор на ключовите думи ще можеш да излезеш за някоя в Гугъл. Ама, за да направиш правилно проучване за ключови думи, то трябва да почетеш, да пробваш един пъти. Та мисълта ми е, че без 20-30 кинта и много желание и още сто пъти по толкова четене, не се мъчи въобще.

Ако извадиш малко повече пари, то четенето ще намалее, като ще прехвърлиш някои от задълженията си на друг срещу заплащане, ама това вече е инвестиция - от нещо, нещо. Абе те хората са казали пари при пари отиват и може би са прави в повечето от случаите.
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Бате, ако вложиш труд, ама много труд, то със сигурност след 5-6 месеца ще вадиш по някой лев. Първо обаче трябва да послушаш колегите по-горе. Задължително е да вкараш малко кеш за хостинг и домейн. От там нататък 3-4-5 часа на ден - хубаво съдържание, социални мрежи, линк билдинг.

При правилен избор на ключовите думи ще можеш да излезеш за някоя в Гугъл. Ама, за да направиш правилно проучване за ключови думи, то трябва да почетеш, да пробваш един пъти. Та мисълта ми е, че без 20-30 кинта и много желание и още сто пъти по толкова четене, не се мъчи въобще.

Ако извадиш малко повече пари, то четенето ще намалее, като ще прехвърлиш някои от задълженията си на друг срещу заплащане, ама това вече е инвестиция - от нещо, нещо. Абе те хората са казали пари при пари отиват и може би са прави в повечето от случаите.
Добре, ще вложа пари за хостинг и домейн. То в такъв случай ще потърся човек от форума за да ми направи сайт, но това ще е по- късно. Нека да реша първо на каква ще е основната тема на сайта.
 
Даваш така по-големи шансове на проекта си. ;) После да видиш какво е инвестиране, когато стане дума за съдържание и реклама. :)
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Защо не си създадеш сам сайта? Инсталирането на WordPress става за минутка-две. После ти трябва една тема, малко да го защитиш и да сложиш няколко плъгина. Общо взето с четенето за няколко часа ще се справиш. Още повече, че за напред ще спестиш много от подобна услуга. По-добре тия парички да ги дадеш за някой друг хубав линк или банерчета тук там.
 
Re: От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Защо не си създадеш сам сайта? Инсталирането на WordPress става за минутка-две. После ти трябва една тема, малко да го защитиш и да сложиш няколко плъгина. Общо взето с четенето за няколко часа ще се справиш. Още повече, че за напред ще спестиш много от подобна услуга. По-добре тия парички да ги дадеш за някой друг хубав линк или банерчета тук там.

ММ, за няколко часа, много смело. Но да, ако преди това си се занимавал с някакви други подобни системи или софтуери. Ако не, малко повечко се иска и практикува.
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Защо не си създадеш сам сайта? Инсталирането на WordPress става за минутка-две. После ти трябва една тема, малко да го защитиш и да сложиш няколко плъгина. Общо взето с четенето за няколко часа ще се справиш. Още повече, че за напред ще спестиш много от подобна услуга. По-добре тия парички да ги дадеш за някой друг хубав линк или банерчета тук там.

Там е въпроса, че щом ще влагам пари ще го направя както трябва. Искам нещо от което хората да имат интерес (нещо авторско и оригинално). Ако имате предложения, моля предложете.
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Абсолютно, и се получава. Мисълта ми беше, че без някаква начална инвестиция не става.

Дай повече информация тогава, че ми стана интересно. Прати ми сайта дето си платил домейн и хостинг и е на български и с мнооого труд в момента е посещаван и доходоносен.
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

За нещо авторско ще се наложи да се изръсиш доста, доста, доста, ако искаш наистина да е авторско. Не съм достатъчно запознат, ама става на въпрос за поне 4 цифри бюджет само за дизайн и код. Нещата направо си ескалират доста високо. А това, което ти предложих може също да стане както трябва. За настройка от този тип студиата и разните фрийленсъри могат да поискат няколко стотака. Повярвай може да се получи нещо приятно, вече можеш да платиш някой за консултация, но да те насочи примерно за плъгини, да ти барне темата. Тогава ще имаш добър готов продукт на добра цена. Моето мнение е, че и прекалената инвестиция на ранен етап ще има обратен ефект.
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

.............................
 
Последно редактирано:
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Дай повече информация тогава, че ми стана интересно. Прати ми сайта дето си платил домейн и хостинг и е на български и с мнооого труд в момента е посещаван и доходоносен.

Кой е говорил за сайт на български език! Става въпрос за английски. И като казвам, че съм вложил малко имам впредвид около 200 лв кеш за 1 година. Вече трудът, който съм вложил само за съдържанието е много повече - 500 статии за 1 година.
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Кой е говорил за сайт на български език! Става въпрос за английски. И като казвам, че съм вложил малко имам впредвид около 200 лв кеш за 1 година. Вече трудът, който съм вложил само за съдържанието е много повече - 500 статии за 1 година.
Ставаше въпрос за сайт на български, че няма как да станат тес магии
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Колегите ти написаха, направи си в безплатна платформа, поиграй си една две седмици и ако не ти омръзне както си написал го прехвърли на собствен хост и домейн, ако не подари го на някой който му се занимава
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Я вложи няколко бона и, ако ти омръзне ми го подари на мен, аз ще се грижа за него :D
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Просто се пошегувах. Ами важното е, че имаш интерес да направиш нещо ползотворно. Това е добре. От там нататък си зависи от теб, мисля че доста мнения се изложиха. Ти сам може да си прецениш, кое е най-добре за теб.

Аз например съм си събрал малко ключови думи, близки по ниша - около няколко десетки. И мисля да таргетирам малки ключови думи с ниска конкуренция, които да ми носят някакъв трафик. Ще си избера и 1 основна дума с повечко търсения и повече конкуренция, която да набележа в дългосрочен план.
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Едно време и аз така реших да пробвам с безплатен блог във freehosting.bg и за половин година приходите ми стигнах до над 300 лева на месец и то от бг сайт. Тогава от freehosting.bg ме смъмриха че им товаря хостинга и ми затриха сайта. Изядох си ушите от яд че загубих стотици левове месечно за да спестя сто лева годишно.
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Връщам темата обратно. Въпросът ми е следният. Да ми препоръчате хостин и домейн до 20 лева на месец. И да може да се плаща за всеки месец, а не да се претплати за 6 месеца мимнимум.
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

.............................
 
Последно редактирано:
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Връщам темата обратно. Въпросът ми е следният. Да ми препоръчате хостин и домейн до 20 лева на месец. И да може да се плаща за всеки месец, а не да се претплати за 6 месеца мимнимум.

Спийчлес...
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Здравей, Георги.

Може да ползваш услугите на старите хостинг фирми host.bg, icn.bg или hosttox.com, които са нови, но комуникирайки с тях, се убедих в коректността им. Старт плановете биха ти свършили чудесна работа, имайки предвид, че ще правиш блог.

Колкото до регистрацията на домейн, hosttox предлагат ниски цени - https://billing.hosttox.com/domainchecker.php

Не, отказах се от блогът и реших да стартирам с сайт за новини.


Спийчлес...
Не те разбрах?
 

Горе