Имам проблем със Скайп. Не мога да се свържа..

iliqnktz

Active Member
Здравейте.
От няколко дни вече не мога да се впиша в скайпа ми. Нито на компютъра, нито на лаптопа. А на сестра ми на компютъра си има (Всички сме вързани в 1 мрежа от общ интернет, тоест 1 пакет на виваком разделен чрез рутер). Приятелите ми също си цъкат, та явно проблема е в мен. При опит да се впиша ми изписва съобщение: "Skype не е в състояние да се свърже". Вече какво ли не пробвах, преинсталация, инсталиране на най-новата версия свалена от сайта им, портабъл (portable) версия, пробвах и с друг акаунт, но уви не. Моля за помощ към всеки който се сблъсквал с този проблем.
 
От: Имам проблем със Скайп. Не мога да се свържа..

Ми най-логичното обяснение е в твоя комп да има инсталиран някакъв firewall дето спира скайпа или по някакъв друг начин да е забранена конекцията.
 
От: Имам проблем със Скайп. Не мога да се свържа..

Доста логично наистина, но защо и на лаптопа се бъзика тогава. Между другото версиите са различни на пц и на лаптопа.
 
От: Имам проблем със Скайп. Не мога да се свържа..

Преди дни имах този проблем, но бях с версия 3.8. Сложих новата версия и всичко е ОК. Пишеш. че сваляш версията от сайта си, пробвай да я свалиш от сайта на Скайп
 
От: Имам проблем със Скайп. Не мога да се свържа..

Да и аз съм с 3.8. Пробвах точно от сайта на скайп, не от моя и пак не стана. Сега ще пробвам пак, дано да стане.

ЕДИТ: При всичките ми опити ми показва ето това:

7544795N.jpg
 
От: Имам проблем със Скайп. Не мога да се свържа..

,офффффф ми тегли бе
 
От: Имам проблем със Скайп. Не мога да се свържа..

Ти го обновяваш, там ти е грешката, Изтрий скайпа от Контрол панела и инсталирай новата версия, която си изтеглил от сайта на Скайп
 
От: Имам проблем със Скайп. Не мога да се свържа..

Добави скайп в изключенията на защитната стена

п.п първо деинсталирай напълно скайп и инсталирай на ново новата версия
 
От: Имам проблем със Скайп. Не мога да се свържа..

Пробвах го и да го махна напълно, след което да сложа новата версия, но не подейства. Добавих го като изключение в защитната стена (той си го имаше), но няма резултат. БТВ сега нямам никакъв скайп на ПЦ-то, мога само да инсталирам 3.8, но не е и да се свържа, докато най-новия не мога дори да го инсталирам..

Снимка:
7544825m.jpg
 
От: Имам проблем със Скайп. Не мога да се свържа..

Пробвай да изключиш напълно защитната стена и след това да инсталираш
 
От: Имам проблем със Скайп. Не мога да се свържа..

Като цъкнеш на изтегли какво тегли и инсталирали го калвпто се е свалило?
 
От: Имам проблем със Скайп. Не мога да се свържа..

Проблема е че нещо блокира връзката със сървъра на скайп
Виж си антивирусната,Windows Defender,и др.
 
От: Имам проблем със Скайп. Не мога да се свържа..

Като цъкнеш на изтегли какво тегли и инсталирали го калвпто се е свалило?

Тегли ми скайп_сетъп_фулл и ми дава пак същото. Добавих го в изключение за защитната стена даже пробвах и без нея. Добавих го и в антивирусната и без нея пробвах пак същото..

Преди и тук имаше да вляза онлайн https://plus.im/ сега нямам.. Вие имате ли?
 
От: Имам проблем със Скайп. Не мога да се свържа..

На лаптопа вече стана с най-новия скайп, но на пц-то не. Да не би да е, защото съм с линдолс ХП, нали му спряха поддръжката..
 
От: Имам проблем със Скайп. Не мога да се свържа..

Почти. Трябва да си сложиш SP3 или по-добре win 7,8,8.1....
 
От: Имам проблем със Скайп. Не мога да се свържа..

Сега видях темата и ми стана интересно как всички тук коментират и се правят на умници, без да знаят и разбират темата! Смешна работа. Ако и така си вършете работата... мале мале... :lol: :cry:


iliqnktz - Напълно можеш да игнорираш всички разбирачи, единствено tprodanov ти казва вярното решение. Ако си забравил - скайп е на Уиндоус и те постепенно спират старите версии, ще останат активни само най-новите. Така, че за да ти тръгне скайп, трябва да имаш инсталиран Service Pack 3. Можеш да си го свалиш от Замунда-та.

Също така за да тръгне новия скайп, трябва да си изтрил напълно стария. Напълно. Имам предвид да си изтриеш акаунта на скайпа, който остава, само тогава ще може да тръгне новия скайп. В случая неприятното е, че губиш хронологията, но пък скайпа ти ще работи.
 
От: Имам проблем със Скайп. Не мога да се свържа..

bobi98 - Е, само пример дадох, има и други места, от които да го свали, пък той ако иска може и от там. :)
 
От: Имам проблем със Скайп. Не мога да се свържа..

Сега видях темата и ми стана интересно как всички тук коментират и се правят на умници, без да знаят и разбират темата! Смешна работа. Ако и така си вършете работата... мале мале... :lol: :cry:


iliqnktz - Напълно можеш да игнорираш всички разбирачи, единствено tprodanov ти казва вярното решение. Ако си забравил - скайп е на Уиндоус и те постепенно спират старите версии, ще останат активни само най-новите. Така, че за да ти тръгне скайп, трябва да имаш инсталиран Service Pack 3. Можеш да си го свалиш от Замунда-та.

Също така за да тръгне новия скайп, трябва да си изтрил напълно стария. Напълно. Имам предвид да си изтриеш акаунта на скайпа, който остава, само тогава ще може да тръгне новия скайп. В случая неприятното е, че губиш хронологията, но пък скайпа ти ще работи.

И аз имах подобен проблем и се оправи като инсталирах SP3
 

Горе