Имам 3 сайта с нелош ранк, как да го прелея в нов сайт?

dmb

New Member
Имам 3 сайта с българско съдържание. Единият е с ранк 5, като е имало моменти да е бил и 6. Другите 2 са с ранк 4.

Сега съм направил съвсем нов сайт с английско съдържание. Мога ли да направя нещо, така че ранковете на стариге сайтове да дадат рамо на новия? По принцип съм поставил линкове на заглавната страница на този с 5-цата. Това достатъчно ли е? И принципно български сайт може ли да е някаква препоръка за английски?
 
Еми това че слагаш линкове е единственото което можеш да направиш :) Макар че така може да го вкараш и в sandbox.
 
Ами аз май съм направил посочената в този сайт грешка да си събмитна новия сайт през формата на Гугъла. Така че сигурно съм на изчакване вече. Макар че реално при търсене се появявам някъде на 3-4 страница в резултатите.

Но важният въпрос е дългосрочно ако сложа линкове на 3 сайта с ранк 4 и на един с ранк 5, примерно след 2 месеца, какъв ранк ще докарам на новия сайт?
 
Няма да ги спирам. Те са по-старички и сигурно затова им е висок ранкът. Три от тях са от 2001 г. Просто те са на български език и от тях пари не могат да се изкарат.
 
Ами аз май съм направил посочената в този сайт грешка да си събмитна новия сайт през формата на Гугъла. Така че сигурно съм на изчакване вече. Макар че реално при търсене се появявам някъде на 3-4 страница в резултатите.

Това не знам от къде си го прочел, но не е вярно - не се притеснявай.

Като слагаш връзки към новия сайт от старите, гледай връзката да е първа в кода на съответния сайт (възможно най-отгоре). Това е :)
 
Мдам и в курса на WebCEO кават че е препоръчително да си съгнъпнете сайта в Google.

Аз обаче не го правя предпочитам сайта ми да бъде открит от линковете :) Някога беше сигнъпваш и 3 месеца ни вест ни кост от Googlebot.

А с няколко готини линка до няколко дни си индексиран :)
 

Горе