Имам referers на 1700 сайта, ще получа ли добър ранк?

dmb

New Member
Искам да попитам нещо по-разбиращите от SEO. Според статистиките на сайта ми (AWSTATS) има 1776 сайта които са ми пратили някакъв посетител (refferers). Голяма част от тях са ми пратили по 1-2 посетителя, а реалния допълнителен трафик е от първите 50-60. Това, за което искам да питам обаче е, самата поява на линк към мен върху толкова много сайтове, ще се отрази ли на пейдж ранка значително?
 
Ще получиш много добър PR. Според мен най-малко 3 ще вземеш :) Ако искаш иди на domain-pop.com и виж колко саита точно са линкнали към тебе и с какъв PR са. След това можеш да изчислиш какъв PR ще получиш ти.
 
Благодаря за сайта.
Той обаче хвана само 11 линка, а в Гугъл откри всичко на всичко 1 индексиран. При yahoo са 0, но не разбрах какво значи това. Явно все още съм много далеч от любовта на търсачките. Което е нормално за сайт на 3 месеца :)). Има обаче и един показател Indexed Links, който не разбрах какво означава. При Гугъл е 0, а при Yahoo и 1040.
Но тези 1700 реферара изобщо ни ги виждам, а в моя брояч ги има, и където съм влизал, наистина има линк към съответната статия.
 
dmb каза:
Благодаря за сайта.
Той обаче хвана само 11 линка, а в Гугъл откри всичко на всичко 1 индексиран. При yahoo са 0, но не разбрах какво значи това. Явно все още съм много далеч от любовта на търсачките. Което е нормално за сайт на 3 месеца :)). Има обаче и един показател Indexed Links, който не разбрах какво означава. При Гугъл е 0, а при Yahoo и 1040.
Но тези 1700 реферара изобщо ни ги виждам, а в моя брояч ги има, и където съм влизал, наистина има линк към съответната статия.

Мисля че Г. прави backlink рефреш на няколко месеца, така че спокоино. А indexed links цифрата показва колко страници от твоя сайт са индексирани в търсачката. 8)
 
Това ще рече, че Yahoo са ми изловили сайта по-бързо. Може би тази търсачка се опитва да догонва някого, ама като е изпуснато питомното, сега се прави на перфектен да гониш дивото...:)
 
Да определено ще повлияе на Alexa ранга и от там на PR-а. Това е всъщото като линк размяна, или пастване на еднопосочен линк към накой саит с интересни тулове. Така ще получиш не само висок PR, но и ще добри бек линкове от тези реферали. А това за Goolge бек линковете, да всеки месец проверява за нови важни линкове към сайта, но може и да се случи и по често - това се случва когата бек линка е важен за търсачката - или казано на друг език с висок PR(5+). За това при адването в нова директория с висок PR (6+) ти трябва само 2-3 до седмица за да го усетиш кпо търсачките.

Иначе по принцип бек линковете от Google към сайтовете са значително по-малки от тези които Yahoo ти отчита, незнам защо, но втората търсачка ги отчита по-добре защото не е толкова тромава и има повече ценни сайта в базата си данни или незнам. Само може да се предполага, а бота им не е толкова добър като на Google. Скоро очаквай включване от Google. Успехи. :wink:
-----------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 
Според tool-a който Tsanko даде. Това са страници с ПР който линкват към hoodia-та ми. Останалите линкове 80-90% за ся са с 0 ПР :(

2, 3, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 2, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 2, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 2
 
не се очудвай ако имаш линкове а гугъл не ги индексира като баклинкс много от страниците с линкове към теб нямат ПР или пък имат нофолоу таг , аз имам 400 баклинкс и ПР5 така че ако от 1000 ти останат 300 -400 радвай се :)
 
Да наистина я има тази статистика, ако имаш над 100 лика и 20 са отчетени са добре за сайта ти. Това е така защото някой ликове идат от страници с ниска популярнос или са както каза ilianskim - имат нофолоу таг. Това се реваншира с тези които са те поставили на висок ПР, а пукдруги имат нужда от време да се засекат от търсачката. Така от тези отчетени линкове към теб ще разбереш и важните ти линкове. Кои са тези, които правят добро на сайта ти. По принцип всички видове линкове са от голямо значение, но някои са по ценни. Така си е:) Пробвай и с контент ликнове ако не ти стигат тези от рефералите - а именно от статии по статии сайтове - даване на интервюта, писане на новостин окло сайта ти и т.н.
-----------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 

Горе