Има ли значение, къде е инсталиран сайта относно SEO

mvphoto

New Member
Здравейте,
имам хостинг и сайт инсталиран в publc_html

Искам да регистрирам друг домейн и да инсталирам нов сайт на същия хостинг, но в подпапка.
Това добър вариант ли е относно SEO-то на новия сайт или е по-добре да е инсталиран на нов хостинг в главната папка

Благодаря предварително
 
От: Има ли значение, къде е инсталиран сайта относно SEO

Здравейте,
имам хостинг и сайт инсталиран в publc_html

Искам да регистрирам друг домейн и да инсталирам нов сайт на същия хостинг, но в подпапка.
Това добър вариант ли е относно SEO-то на новия сайт или е по-добре да е инсталиран на нов хостинг в главната папка

Благодаря предварително

Няма абсолютно никакво значение. Освен, ако сайта ти не бълва съобщения за грешки с пътищата няма начин да се разбере каква точно ти е структурата на директориите.
 
От: Има ли значение, къде е инсталиран сайта относно SEO

Няма абсолютно никакво значение. Освен, ако сайта ти не бълва съобщения за грешки с пътищата няма начин да се разбере каква точно ти е структурата на директориите.
Прав си Torbalan Trolski, аз имам 5 сайта на едно място и всичките се държат перфектно. Спомням, че имах съмненията на mvphoto, тогава ми казаха да не ги линквам веднага един към друг защото са един и същи Ай Пи адрес. Послушах уебмастерите, но не зная дали това е било решаващ фактор. Накратко, не е много добре да насилваш нещата с с абсолютно нов сайт.
 
От: Има ли значение, къде е инсталиран сайта относно SEO

Значение има, ако ще си правиш PBN. И тогава значението е голямо. Ако сайтовете не са свързани и нямаш идея да линкваш единия към другия, няма никакво значение къде са, щом ти го позволяват ресурсите на хостинга.
 
От: Има ли значение, къде е инсталиран сайта относно SEO

@mvphoto, няма значение, стига да не ги линкваш прекалено много един към друг. Приятелски съвет: когато добавяш домейни към акаунта, на който вече имаш сайт, по възможност ги добави извън 'public_html' папката, за да си спестиш евентуални главоболия ;)
 
От: Има ли значение, къде е инсталиран сайта относно SEO

Да колега, има значение! Игнорирай мненията, които казват, че няма, тъй като това не е вярно!
Ето няколко хипотетични примера:
-ползваш собствено IP, на него имаш само 2 уебсайта, които се линкват - проблем (ниска тежест на линка)
-не използваш собствено IP, съответно има десетки, стотици или хиляди уебсайтове на него и линкваш двата твои - по-малък проблем (вероятно по-висока тежест на линка от предишния случай, но не и колкото от друго IP)
-от 5-те уебсайта на даденото IP, 3 са стари и с много лоша репутация, 2-та са новите твои - проблем
...

Има и още хипотези, но като цяло google разбира, че 2-та ти уебсайта са на дадено IP, а не точно как са разположени на диска/хостинга и кой ти е основен и кой в "подпапка" - папките на хостинга са условни.
От това по-горе следват всичките плюсове и минуси, спрямо ситуацията, иначе е често срещана практика.
Това е "категорията" neighborhood and locations на SEO, но явно колегите не желаят много да споделят...

Ако имаш по-конкретен въпрос - задай го.


Здравейте,
имам хостинг и сайт инсталиран в publc_html

Искам да регистрирам друг домейн и да инсталирам нов сайт на същия хостинг, но в подпапка.
Това добър вариант ли е относно SEO-то на новия сайт или е по-добре да е инсталиран на нов хостинг в главната папка

Благодаря предварително
 
От: Има ли значение, къде е инсталиран сайта относно SEO

Благодаря за отговорите
Сайтовете въобще няма или поне много малко ще се линкват един към друг
Ресурсите на хостинга го позволяват, но в крайна сметка ще си поръчам нов хостинг.
 

Горе