Има ли колеги юристи, които могат да помогнат със съвет?

От: Има ли колеги юристи, които могат да помогнат със съвет?

Пожелавам ти успех, дано се оправи детенцето :(
Мерси много!
Ще се оправи, къде ще ходи!
Надявам се, с подходяща терапия и диета всичко да си дойде на мястото.
 
От: Има ли колеги юристи, които могат да помогнат със съвет?

Само да няма паника - вече се намира решение за такива деца, просто не бива да ги считат за болни. Едно такова дете от малък беше свръх активен, не можеше пет минути да седи на едно място, сега вече е без грешка - скоро ще стане на 18 - спокоен, уравновесен, всичко е наред. Само че техните много грижи положиха - психолози, в една конна база го водиха да язди, там по специална терапия за контакт с конете - огромен ефект имаше. Отделно масажи и не знам още какво - оправиха се нещата.

И аз препоръчвам конете за терапия. Детето ще бъде много щастливо от допира с животното, а в крайна сметка децата трябва да са щастливи, за да се развиват. Конете специално успокояват, грижат се за двигателната система и детето се научва да има доверие на някой. А знаем много добре на какво са подложени различните хора, отритнати са от "интелигентните" подобни.

Искренно пожелавам успех, и най-вече в никакъв случай не оставяйте нерешен проблема с учителката, която трябва да бъде за пример.
 
От: Има ли колеги юристи, които могат да помогнат със съвет?

Всеки специалист беше с различно мнение. Един казваше хиперактивност с липса на концентрация, друг- дислексия, трети разстройство на училищните умения. И всички казваха, че с възрастта нещата ще се оправят.
Не се доверявай на всичко, което ти казват специалистите, защото много от тях всъщност са "специалисти" в кавички. В България трудно се поставят точни диагнози на по-засуканите болести. Най-добре влез в нета и търси източници на английски според симптомите. Запознай се какви терапии се препоръчват и сама установи точната диагноза. Никой в България няма да обърне достатъчно внимание, защото при всяко посещение при нов лекар сигурно те карат да разказваш всичко от началото до края, а когато лекарят не е проучил в дълбочина случая има само повърхностен поглед, недостатъчен за точна диагноза. Няма ли такава не може да се назначи и правилно лечение. Сама не свършиш ли работата нищо няма да стане.
 
От: Има ли колеги юристи, които могат да помогнат със съвет?

Не се доверявай на всичко, което ти казват специалистите, защото много от тях всъщност са "специалисти" в кавички. В България трудно се поставят точни диагнози на по-засуканите болести. Най-добре влез в нета и търси източници на английски според симптомите. Запознай се какви терапии се препоръчват и сама установи точната диагноза. Никой в България няма да обърне достатъчно внимание, защото при всяко посещение при нов лекар сигурно те карат да разказваш всичко от началото до края, а когато лекарят не е проучил в дълбочина случая има само повърхностен поглед, недостатъчен за точна диагноза. Няма ли такава не може да се назначи и правилно лечение. Сама не свършиш ли работата нищо няма да стане.

Абсолютно съм съгласна с Тест. Дори за обикновени неща лекарите си имат дежурни предписания. Освен това все още не съм срещала добър диагностик. Проучвай сама и не се отказвай и не се доверявай само на едно мнение.
 
От: Има ли колеги юристи, които могат да помогнат със съвет?

Най-добре пусни сигнал в Регионалния инспекторат по образованието като опишеш подробно и по-ясно цялата ситуация. Но идеята с предаването е много по-ефикасна.

Успех и дано детенцето се оправи възможно най-бързо :)
 
От: Има ли колеги юристи, които могат да помогнат със съвет?

Най-добре пусни сигнал в Регионалния инспекторат по образованието като опишеш подробно и по-ясно цялата ситуация. Но идеята с предаването е много по-ефикасна.

А най-добре и с двете, и с телевизията и с инспектората. Директорката не може да си прави какво си иска :twisted:.
 
От: Има ли колеги юристи, които могат да помогнат със съвет?

До тази диагноза стигнах сама, след дълго четене в нета. Двоумя се между синдром на Аспергер и синдром на Канер, заради късното проговаряне. Другия месец ще го изследват в Св.Никола. Казаха, че е за спешен прием. Ще потърся още едно мнение, но лошото е, че той си има симптомите. Преди известно време намерих един тест на американски психиатър, за теория на ума, с който в чужбина установяват дали има проблем от аутичния спектър и му го приложих. В общи линии той и сестра му бяха в стаята. Накарах дъщеря ми да си сложи телефона на секцията. После тя излезе. С него се разбрахме да скрием телефона. Лично той го скри в един шкаф. След това, като влезе сестра му отново в стаята, го попитах къде тя трябва да си търси телефона. Той директно посочи шкафа. На въпроса защо трябва сестра му да си търси телефона там, при положение, че го е оставила на друго място, ми каза, че трябва да го търси там, защото той там го е оставил. Ако няма нарушение на мисленето, трябваше да посочи, че телефонът трябва да се търси от сестра му на мястото, където го е оставила.

Иначе за проблемите с директорката и ресурсната и аз мисля да се консултирам с някоя медия и да ги поканя на гости в училището.
За момента е само психически терор и нямаме доказателства. Днес ресурсната го викала при нея и започнала да го разпитва дали харесва и обича класната си, дали тя му обръща внимание, какво точно правят в часовете и т.н. След това го попитала дали обича и нея/ресурсната/. ТОй разбира се казал, че обича и двете. А иначе той обича всеки, който му обръща внимание.
 
От: Има ли колеги юристи, които могат да помогнат със съвет?

Аутизма е дар за аутиста, не проказа. Живот в друга, по-смислена реалност. А на така зададения въпрос... може би и аз така щях да ти отговора. А не мисля, че съм аутист.
 
От: Има ли колеги юристи, които могат да помогнат със съвет?

Със сигурност случката с телефона не е критерии за каквото и да е състояние. Нека и специалист се изкаже, даже няколко. Не че и те са решение, но интернета освен с полезна информация е пълен и с безполезна и не може да си сигурна в писанията. Да не се окаже накрая, че на детето нищо му няма.
 
От: Има ли колеги юристи, които могат да помогнат със съвет?

Да той живее в нашия свят, но по негов си начин. Има си собствено мислене и мнение. Вкъщи си имам компютърен всезнайко -дървен философ.
Ще видим другия месец. Каквато й да е диагнозата, надявам се на някаква помощ за справяне с проблема. Защото има доста проблеми и в училищните умения, и в социалните контакти и много други, а решение нямаме.
 
От: Има ли колеги юристи, които могат да помогнат със съвет?

Според мен, трябва да потърсиш контакт с други родители на деца с подобни проблеми. Сигурна съм, че има група във фейсбук или форум, защото в онова предаване се споменаваше за нещо такова, ама аз нали телевизора за радио го ползвам и не съм чела през цялото време текстовете, които вървят по екрана. Вероятно твоя син ще е от тези деца-аутисти, които са свръх интелигентни, но не могат добре да общуват с хората и ще трябва да се учи на поведенчески навици. За това е нужен психолог - просто заучават в какви ситуации как да се държат, много ще му помогне. Тук в нашия град има център за деца със специални потребности, много добре изграден и децата се чувстват перфектно там, напредват чувствително. В това време, докато децата са в центъра майките успяват да си свършат някаква работа или просто да си починат. Имам приятелка с подобен проблем като твоя, но тя твърде късно се научи да търси странична помощ за детето и това и повлия много зле физически...сега детето е добре, а тя за съжаление, не е. Затова търси помощ, не се опитвай всичко сама да правиш, пази си нервите и здравето.
 
От: Има ли колеги юристи, които могат да помогнат със съвет?

И аз съм чувала, че конете правят чудеса.
Лошото е, че чак сега го заведохме в Св.Никола. Можехме да сме забравили за проблемите. Всеки специалист беше с различно мнение. Един казваше хиперактивност с липса на концентрация, друг- дислексия, трети разстройство на училищните умения. И всички казваха, че с възрастта нещата ще се оправят. Но те не се оправиха, а се влошиха, още повече като започна да се забавлява с електроуреди. Имаше един период, любимото му занимание беше да размразява хладилника, после се премести на пасатора, пералнята. Сега има забрана да се доближава до всякакви електроуреди и е окупирал компютъра. Ако почна да му забранявам и компютъра, почва да реве. Ако му блокирам достъпа с парола, редовно разбива всички пароли.

1. Ако чуеш да ти казват " ще го израсте" бягай, колкото се може по-далеч.
2. Не искам да звуча, като гадател, врачка или какво е там. Само да ти кажа, че това дете със сигурност има голяма дарба. Особено щом е от активния тип. Просто този заряд трябва да се превърне в положителен и ще стане истински човек.
3. Не ми харесва тази учителка, която го е наказвала да седи прав. Това е насилие и ВИНАГИ оставя емоционални травми в което и да е дете. След това то започва да девианства още повече и често се стига до агресия. Това е независимо дали е при дете с аутизъм или не. То с моята скромна информация относно аутистичните деца е най-важна средата по време на терапията ( което е важно на всяко едно дете, което ме навежда на мисълта, че не се различават кой знае колко освен във външни белези, като реч и поведение ).

Иначе наистина се обърни към институциите. В общината има главни експерти по образованието. Те имат по-малко работа относно инспектората и могат да съдействат. Важно е им казваш, че имаш нужда те да ти съдействат, а не да препращат някъде. ( това е поради причината, че имат професионално изкривяване и са свикнали да препращат :D )

Не знам къде живееш, но проверки какви Неправителствени организации има. Та дори и БМЧК, обикновено има ползва и не сте сами :)
 
Последно редактирано:
От: Има ли колеги юристи, които могат да помогнат със съвет?

Rak, права си!
Опитвам се да гледам по-реалистично на нещата, но понякога е много трудно. Но се борим за място под слънцето.

krisopk
Знам, че винаги ще е различен. Което ме навежда на мисълта, как той един ден ще направи свое собствено семейство. Може би като заучи поведенческите модели и мисленето му ще се промени?
Онзи ден писах на една фондация, която е основана от майка на дете с аутизъм. Чакам нейния отговор.
 

Прикачени файлове

  • 164905438.jpg
    164905438.jpg
    46.8 KB · Преглеждания: 10
Последно редактирано:
От: От: Има ли колеги юристи, които могат да помогнат със съвет?

Rak, права си!
Опитвам се да гледам по-реалистично на нещата, но понякога е много трудно. Но се борим за място под слънцето.

krisopk
Знам, че винаги ще е различен. Което ме навежда на мисълта, как той един ден ще направи свое собствено семейство. Може би като заучи поведенческите модели и мисленето му ще се промени?
Онзи ден писах на една фондация, която е основана от майка на дете с аутизъм. Чакам нейния отговор.

Значи сте задвижили нещата. Сега е време да се успокоите. Не го казвам просто така. Детето подсъзнателно усеща, че родителите са притеснени и започва да нервничи. В такива случаи започвате с нещо успокояващо, полезно за цялото семейство - йога, някаква форма на релакс, ако ще да е аквариум с риби, някакъв конструктор, пъзели или каквото и да е там, което да правите заедно, да сте усмихнати и наистина да се забавлявате. Тогава детето ще дръпне много по-бързо, защото ще се чувства уверено, че всичко е наред - просто на подсъзнателно ниво. Дано не се натрапвам със съветите, но имам близки хора, които преживяват същото и оттам знам доста.
 
От: От: Има ли колеги юристи, които могат да помогнат със съвет?

Да, права си.
Но, проблемът е, че преди да можем да успокоим детето, трябва да успокоя баща му.
Защото той е с много сприхав нрав и непрекъснато крещи и вика за нещо.
Иначе е много добър и грижовен, но вечното викане ми идва в повече, а май и не само на мен.
И съветите ти са много полезни за мен!
 

Горе