Има ли логика в това / Адесенс

cloc

Member
Преди година направих 4 сайта за обяви за чужбина с един домеин и поддомейни за останалите. Месец след това направих копия на същите сайтове с нов домеин и под домеин. Така че сега имам 2 комплекта еднакви сайтове, еднакво са оптимизирани, но са оставени всеки за себе си да се развива...в смисъл нямат еднакви обяви, горе долу имат еднакви изходящи / входящи линкове и обяви. От няколко месеца забелязвам големи аномалии при Адесенса. Ето вчера, първият домейн и поддомейни имат общо 6300 импреси / 75 клика / приход 4.78 евро. Вторият домейн и поддомейни 1800 импреси / 18 клика / приход 4.23 евро. И такива аномалии са от няколко месеца.
 
От: Има ли логика в това / Адесенс

Аномалното е че сайтовете както се казва са огледални, с изключение на обявите и единият прави 6к импреси а другият 2к импреси. Единият има 75 клика а другият 18 клика. Нямам кликове по 2 евро. Както казах често се случват тези аномалии.
 
От: Има ли логика в това / Адесенс

Аз отдавна подозирам, че Гугъл правят някакви автоматични оценки на сайтовете в Адсенз и им определят някакъв среден дневен бюджет. Примерно, сайтът Х ще печели 5 евро на ден и съответно ако посещенията са малко се пускат скъпи реклами. Когато стигне бюджета пускат най-евтините и некликаеми реклами. Един господ знае по какви критерии го правят това, но съм 99% сигурен, че има нещо такова. Обърнете внимание на статистиките си и ще видите, че съм прав.
 
От: Има ли логика в това / Адесенс

Аз отдавна подозирам, че Гугъл правят някакви автоматични оценки на сайтовете в Адсенз и им определят някакъв среден дневен бюджет. Примерно, сайтът Х ще печели 5 евро на ден и съответно ако посещенията са малко се пускат скъпи реклами. Когато стигне бюджета пускат най-евтините и некликаеми реклами. Един господ знае по какви критерии го правят това, но съм 99% сигурен, че има нещо такова. Обърнете внимание на статистиките си и ще видите, че съм прав.


Много си прав, сайта с по малко посещения и кликове прави същите пари от другият сайт с повечето посещения и кликове. И това не са инцидентни случай а от няколко месеца постоянно се забелязва. Единствената разлика в двата сайта е че този с повечето посещения е с три месеца по стар.
 
От: Има ли логика в това / Адесенс

Като изключим конспирацията за определеният от Г. лимит на сайт колко да печели (според мен не пуска различни реклами просто плаща по малко)
Логиката би трябвало да е следната в единият сайт Г. си е харесал явно по обяви от големи ниши получава се по голям трафик съответно повече но по евтини кликове. От вторият сайт си е харесал неща които не са толкова популярни но са в по тясна ниша и има по малко трафик по малко кликове но по скъпи.
 
От: Има ли логика в това / Адесенс

Като изключим конспирацията за определеният от Г. лимит на сайт колко да печели (според мен не пуска различни реклами просто плаща по малко)
Логиката би трябвало да е следната в единият сайт Г. си е харесал явно по обяви от големи ниши получава се по голям трафик съответно повече но по евтини кликове. От вторият сайт си е харесал неща които не са толкова популярни но са в по тясна ниша и има по малко трафик по малко кликове но по скъпи.


От два дена си правя друг експеримент и все повече се убеждавам че или не схващам логиката на Гугъл...или здраво ни мамят с Адесенса. След още един два дена ще споделя какво е станало.
 
От: Има ли логика в това / Адесенс

Разбира се, че ни мамят. Всички рекламни мрежи го правят. В тях са хляба и ножа. Докато има кой да ги търпи ще задушават малките и средни сайтове. В момента има пълен хаос в икономиката на интернет заради кратката история и липсата на традиции.
 
От: Има ли логика в това / Адесенс

Работата е такава че за всеки клик се заплаща различно. Това определя Google.
 

Горе