Има ли ляп в сайтовете за рецепти

От: От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

Ти затова ли бегаш от английския? Имай предвид, че не е толкова страшно, има стотици лонг тейл думички за конкретни рецепти или храни, които не са трудни за класиране. Като добавиш и малко повече социалност - пинтерест и дрън-дрън подобни, една красота като изваеш, и като го напълниш ще видиш как ще ти хареса накрая да взимаш по повече от левче :). Само така между другото ти го казвам. Като си решил си действай по БГ-то :), ама с постоянство, че да вземеш поне левчето.

Аз от английския не бятгм - домейнът ми е с българска дума. ся тъпо е да правя сайт с домейн iamkatoprase.com за английски рецепти, като толкова добре се връзва с всякакив кулинарни асоциации на български. да направя тоя на бг ехее ще направя и на ингилизки. Толкоз години все тая грешка съм рпавил - хвана едно и опааа, ма то видиш ли тука имало повече пари, ама после ваййй то там имало по-малко работа, после ехеееее пък оти ееее там да знайш кво било и така накрая едно ГОЛЯМО НИЩО.

Натрупал съм 40-50 домейна дето все съм ги вземал за разни идеи и са си останали недовършени. И що са останали недовършени - щото всеки път ахаааа навляза в проекта и се почват едни съмнения, едно глождене и оня копелдак - вътрешния ми глас не спира да дудне "ма ти знайш кви пари са праят от такъв сайт ама в по-голяма ниша/на английски/не за туй ам за онуй/не с бяло ми с пембяно сео и други такива". И накрая кво - кретена се чуди що няма един проект, от който да капе а има 40-50 домена полузарязани из няколко хостинга.

Тоя път не! ще го довърша тоя сайт ако ще болимия да фана докато пиша рецептите! Плющял съм го в плюскането - ако не ляп, трохи ще ям - то след толкоз рецепти ако изобщ оми е до ядене пак ще е добре.

Между другото тамън ма баннаха от един от големите бг сайтове. И шо така?
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

Значи не случайно ти повтарям толкова много пъти постоянство. С постоянство и мерак всичко се постига. Малко плоско, но вярно. И това без значение с какво се занимаваш.
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

Значи не случайно ти повтарям толкова много пъти постоянство. С постоянство и мерак всичко се постига. Малко плоско, но вярно. И това без значение с какво се занимаваш.

хубаво, че го болдваш - аз малко трудно сфащам като има дълъг текст. Постоянство му е майката, че и бащата - за това никво отказване тоя път.

ПП дали да не пробвам с проксита... или по-умно да взема да вкарам един юзър агент в тоз курл
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

ПП дали да не пробвам с проксита... или по-умно да взема да вкарам един юзър агент в тоз курл

Сложи юзър агент, реферер и прокси, тъй трудно ще ти хванат(освен ако не следят на колко често се правят заявки).
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

Сложи юзър агент, реферер и прокси, тъй трудно ще ти хванат(освен ако не следят на колко често се правят заявки).

аз честотата съм я рандомизирал, обаче без проксита тая работа няма да стане.

продължавам да твърдя, че към оригинални рецепти ще пускам линкове. даже ще добавя и форма ако нещо някой не го кефи че съм му пренаписал рецептата и съм му дал линк да ми се обади и да му сваля рецептата. обаче за разни рецепти дето са от три реда и са едни и същи в по 20 сайта не мисля, че трябва да страдам от някви скруполи

Доди ми една идея между другото. Защо само аз да добавям рецепти - що и потребителите да не добавят рецепти от други сайтове. Ми да - видял в сайта на Марчиту хубава рецепта за торта от моркови. Що да не я линкне в моя сайт като даде кратко описание. Мхм, тва на лордпреса ще видя как ще го реализирам ама едва ли ще е ракетно инженерство.
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

Абе изпаднах в некъф ужас като не си намерих темата, пък тя била преместена. Може ли да помоля модераторите да и променят заглавието на

СЛЕДВАЙ МЕ: Открит урок за правене на сайт
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

К'во става със сайта бе, що не пишеш ? :D
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

Да не се отказа от сайта ? :D
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

Да не се отказа от сайта ? :D

ц, тоз домейн няма да го дам. шпусна ъпдейт кат си видя базата колко е дебела веча
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

И на мен ми е интересно да разбера докъде е стигнал. Със силна мотивация тръгна.
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

И на мен ми е интересно да разбера докъде е стигнал. Със силна мотивация тръгна.

нападна ме сганта и докат текат бързите пари то яденето е на второ място какво остава за рецептите.

имам няколко едри поръчки и гледам да си прибера кинтити на прост език казано
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

не съм го изоставил - споко, сайт за рецепти ще има
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

не съм го изоставил - споко, сайт за рецепти ще има
айде прави го сте го чакам,барем след всичката вихрушка тука си сготвя нещо хубаво:D http://www.hotelscombined.com/BG/Place/Tenerife.htm?a_aid=95657&label=тука е раят http://www.hotelscombined.com/BG/Place/Las_Palmas.htm?a_aid=95657&label=тука е раят
 
Последно редактирано:
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

Да ти кажа за мен има хляб в такъв сайт, НО ако се направи и някакъв безплатен софтуеър към него които да се актуализира по-често може да стане работата:)
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

Да ти кажа за мен има хляб в такъв сайт, НО ако се направи и някакъв безплатен софтуеър към него които да се актуализира по-често може да стане работата:)

аа ааамм ко? какъв безплатен софтуер да се актуализиря? ся шма караш да търся няква дивотия? рецептите ли да се актуализират? ми нали узърите ги ъплоудват?
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

Все съм искал да направя такъв сайт но все не ми достига време :(, домейн имам тема имам всичко имам само съдържание нямам и кога ще мога да го запълня с ястия не се знае.
 

Горе