Има ли нужда от Developing раздел във форума?

Има ли нужда от Developing раздел във форума?

  • Да, има нужда.

    Votes: 43 84.3%
  • Не, не мисля, че е добра идея.

    Votes: 8 15.7%

  • Общо гласове
    51

Blinky

Owner
Здравейте приятели. Искам да ви попитам това, тъй като обещаха на няколко човека сериозно да се замисля. Не за друго, но от време на време в темите в Webmaster Help се добавя някоя с малко по програмистка тематика - кодове и подобни.

Имайте предвид, че ще се разгледа за подобни теми и ще видим дали имаме достатъчно, както имайте и предвид, че имаме секции като Инвестиране, които биха могли и да стреснат малко някои. За това искам да чуя и вашето мнение.

А разделът е ясно какво ще е - Developing & Programming - нещо такова. С разделения по езици, като ще се обединяват. Примерно PHP, JS, HTML, CSS + MySQL ще са в един, защото имат общо (не че с другите няма да имат, но тук е по-общо както се вика), следва от раздели Java, .Net, C#, Objective C, после C,C++, Ruby, Perl, Python и така по натам други. Може и друга структура да имат, това не е акцент в момента, просто са примерни. Има теми за първата. :)

Ще се радвам да видя вота и мненията ви тук. :)
 
От: Има ли нужда от Developing раздел във форума?

Трябва си. Там може да има не само питания, но и различни книжки и уроци. Определено има много хора, които бiха стартирали от тук, ако има специално мястo за въпросите им.
 
Последно редактирано:
От: Има ли нужда от Developing раздел във форума?

Подкрепям напълно горното мнение, може би, защото в момента и аз чета любителски подобни неща, но предполагам могат да се напишат и съответно прочетат доволна доза интересни общи, както и по-специфични, неща. :)
 
Re: От: Има ли нужда от Developing раздел във форума?

Трябва си. Там може да има не само питания, но и различни книжки и уроци. Определено има много хора, които боха стартирали от тук, ако има специално мястп за въпросите им.

Има си подобни форуми и фейсбук групи, но тук доста практиката ни сблъсква с това, другите - тези които са на СофтУнито, и на някои университети, са по-скоро теоретични. Не има кой знае каква разлика, но в IT-то на теория всичко върви добре, но практиката не винаги е на същото мнение. :) Все нещо има.... :)
 
От: Има ли нужда от Developing раздел във форума?

По принцип няма лошо, но според мен има голяма опасност да почнат да се появяват доста често теми от сорта - "Някой може ли да ми напише домашното по Информатика" и разни глупави теми, които е много вероятно да останат празни. Темата на форума е такава, че повечето предприемачи всъщност имат повече допирни точки до уеб езиците, отколкото до C, C# и тем подобни. Няма ли да се разводни много?
 
От: Има ли нужда от Developing раздел във форума?

Аз съм ЗА такъв раздел, тъй като много от потребителите се занимават, дори може би си изкарват хляба с програмиране. Има и такива начинаещи, които се интересуват, със сигурност. Мисля, че това е популярна ниша, която, защо не би привлякла и нови потребители. А тези нови потребители, може да бъдат потенциални клиенти или работодатели.
 
Re: От: Има ли нужда от Developing раздел във форума?

Темата на форума е такава, че повечето предприемачи всъщност имат повече допирни точки до уеб езиците, отколкото до C, C# и тем подобни. Няма ли да се разводни много?

Да, това е идеята. Да видя какво мислят хората и защо седят зад вота си. А това в да напишеш домашното на някой се вижда и сега като ти плесне някой инсталиран WP, качи му една премиум тема и те попита какво мислиш за сайта. :) Горе долу си има едни "домашни", които неосъзнато решаваме. Но за другите, не знам дали ще пробият тук. За проект, който е да речем може да се дооправи, защо да не се включи. Но езиците, които не са за уеб пак имат приложения, защото някои си сглабят и някакви си техни софчета за кролене на сайтове, за уникалност на текст и подобни. :)
 
От: Има ли нужда от Developing раздел във форума?

Аз лично съм за и съм гласувал, че е хубаво да има такъв раздел, най-малкото защото темата ми е интересна и често пъти съм се опитвал да помагам на хора с такива питания, докъдето ми стигат знанията и възможностите. Просто се замислих дали в един момент няма да се измести идеята на форума и да се превърне в програмистки форум. Не, че е лошо, но може да откаже някои хора, ако при всяко влизане се затрупва само с такива теми.

Донякъде съм съгласен и с довода на @petarstefanov. Хубаво е да има "свежа кръв" в форума... нови потенциални клиенти или изпълнители, макар, че вероятно тогава пък шанса да се увеличат темите тип - "Поръчах на еди кой си сайт за 10 лв, а той ме излъга".

Та аз съм ЗА, просто давам някакви идеи какво можем да очакваме с подобни раздели, та да може да обмислите и как да решите и евентуални недоразумения :)
 
От: Има ли нужда от Developing раздел във форума?

Едва ли ще има такъв напън, че да се измести фокуса на форума, според мен. Просто това ще е още една скеция, в която предприемачите да се усъвършенстват, а самоусъвършенстването е движеща сила за хора като нас, нали?
 
Аз да ти кажа честно много се учудвам за никъде няма местенце, в което да се срещат програмисти, предприемачи и маркетинг. Често се случва трите групи да са в много тесни отношения по между си.

За разводняването е голямата драма, която никой не я иска, още повече момента с това да "плашиш" някой с подобни теми тук, при положение, че е дошъл да попита как да си увеличи феновете на страницата във фейса. :)
 
От: Има ли нужда от Developing раздел във форума?

По-вероятно е да се случи разводняване, ако разделът не бъде създаден. Все по-често се появяват такива теми в раздела, в който въпросните хора биха попитали как да си популяризират страницата, дали логото им е хубаво, как да стингат на първа страница в Гугъл и прочее. Ако темите за програмиране се отделят в един раздел, потребителите, които не се интересуват от писане на код, не биха писали в него, респективно няма да попадат на сериозните "кодинг" теми в Webmaster help. Всичко зависи от гледната точка.
 
Аз НЕ мисля, че идеята е добра, защото ще стане манджа с грозде. Също така и на политическия раздел не му е мястото в този форум. Да, има хора, които ще кажат, че политиката засяга пряко и/или косвено бизнеса, но с това твърдение къде ще се съглася, къде - не. Когато човек е упорит и предприемчив, ще се възползва от анархията, вместо да плюе по нея. А и когато потребител влезе във форум с име Предприемач, то темите, които трябва да вижда, се предполага, че ще бъдат бизнес ориентирани. А не както споменаха по-горе "Моля някой да ми напише домашното" или пък "Боко тиквата казал..." и пр.
 
От: Има ли нужда от Developing раздел във форума?

Аз гласувах с НЕ. Защото ще стане разводняване и ще има само теми от рода - "Някой ще ми направи ли това, това и това" от 12-15 годишни деца, които тепърва са почнали да правят някакви игрални сайтове и т.н. . Такива теми ще са много повече от уроците и биха отблъснали хората, които имат желание дапомогнат защото всеки ще почне да иска само помощ, а тези които ще помагат ще са много по-малко. Смятам, че форума тотално ще се разводни, от една страна както стана с Политиката.
 
От: Re: Има ли нужда от Developing раздел във форума?

А колко измет събра тая секция не е истина. Няма една нормална тема там. Само плюене по този или онзи.
Само това ли е политиката бе олигофрени?
Аз НЕ мисля, че идеята е добра, защото ще стане манджа с грозде. Също така и на политическия раздел не му е мястото в този форум. Да, има хора, които ще кажат, че политиката засяга пряко и/или косвено бизнеса, но с това твърдение къде ще се съглася, къде - не. Когато човек е упорит и предприемчив, ще се възползва от анархията, вместо да плюе по нея. А и когато потребител влезе във форум с име Предприемач, то темите, които трябва да вижда, се предполага, че ще бъдат бизнес ориентирани. А не както споменаха по-горе "Моля някой да ми напише домашното" или пък "Боко тиквата казал..." и пр.
 
От: Има ли нужда от Developing раздел във форума?

Сега видях първия пост, ако ще има такъв раздел да е само за УЕБ
 
От: Има ли нужда от Developing раздел във форума?

Според мен има нужда от отделен раздел. Винаги има вероятност от спам теми, но пък отново ще има място с по-конкретно обособена тематика. В крайна сметка е важно разделът да е в помощ за всички и да е полезен.
 
От: Има ли нужда от Developing раздел във форума?

С повече раздели по-лесно се намира търсената информация.
 

Горе