Има ли разлика в таксите при плащане през paypal и чрез кредитна карта?

freelancer123

New Member
Понеже искам да купя няколко домейна и хостинг ме интересува дали ще платя повече такси ако използвам paypal, или е по добре да използвам кредитна карта. Ако използвам paypal тогава paypal ще удържи такса за всяко плащане, а също и банката ще удържи такса, а ако използвам кредитна карта само банката ще удържи такса. Поне така си мисля. Аз имам Visa карта в ЦКБ.
 
Хм, това е добър въпрос. Зависи много. Но мисля, че е пейпал ще платиш по-малко. От акаунт до акаунт мисля, че не беше много. И разбира се, ако си в определения диапазон, но според мен ти е нисък. Виж вече при теглене и дърпане на карта са тегави таксите на пейпал. Ще се радвам и други да споделят мнение.
 
Наистина добър въпрос, иначе аз лично всеки месец купувам нещо с paypal особено домейни и не съм забелязал да ме таксуват, или ако го правят е много ниска такса щом не съм обърнал внимание!
 
Виж това, ако ти помага да си отговориш: https://www.paypal.com/bg/selfhelp/article/what-are-the-fees-for-paypal-accounts-faq690

Според този параграф не би трябвало да удържат такса при покупка на услуги или продукти:
Код:
Goods and services – Purchase payments:

There’s no fee to use PayPal to purchase goods or services. However, if you receive money for goods or services (such as from selling an item on eBay), the fee for each transaction is 2.9% plus $0.30 USD of the amount you receive.


Въпреки че за персонални плащания, от човек на човек, удържат такса от 2.9% ако плащаш не с баланса си в payapl, а с картата си:
Код:
Sending money – Personal payments:

There are no fees within the U.S. to send money to family and friends when you use only your PayPal balance or bank account, or a combination of your PayPal balance and bank account.


There is a fee to send money as a personal payment using a debit or credit card. The fee in the U.S. is 2.9% plus $0.30 USD of the amount you send. For example, if you send $100.00 USD by credit card, the fee would be $3.20 USD ($2.90 + $0.30).
 

Горе