Има ли смисъл да КОПИРАМ?

а ти си стой на село у къщята
барем за домати статия да пишеш
Ми стоя си, бе. Кво си ме заподреждал?
Ти си копирай статии и бухай у блоКа, па аз ако искам, и за лапад ще пиша.
 
сакай мнение от градинаров
 
сакай мнение от градинаров

Винаги, когато ми е необходимо.
Аз, за разлика от теб искам, а не се хвърлям директно на кражбата на интелектуален труд, щото така е по-лесно.
 
то държава няма ти ми говориш за интууулектуален труд хм и кражба
 
Липсата на регламент в кочината, която оптимистично наричаме държава няма нищо общо с правилата в интернет пространството. Хора, далеч по-компетентни от мен са ти посочили санкциите, на които подлежиш при кражба на съдържание. Налагат се от онлайн гигантите, а не от ''родната полиция ни пази''. Ти си решаваш. Успех. :)
 
Не, че нещо, но държавата не е виновна и не е критерии за каквото и да е било. Регулатор - да, вид партньор - може би. Вашият бизнес по никакъв начин не трябва да се самоопределя с нея или дори бегло да и подражава. А като излезеш на вън, с блог на вън или някоя западна, цивилизована държава? Правилата на етиката и уважението към труда на другите са общи за всички коректни бизнеси.
 
Може да стане нещо, само ако хората стоя в сайта дълго време и гледат много страници, а не от 1-вата и да затварят сайта. Но и това да направиш, копирането е само една част, трябва да се подбират най-хубавите новини и сайта да е добър, а като те гледам колко си пр0ст едва ли ще можеш да го направиш :)
 
Темата е хубава, независимо , че държавата ни е едно голямо село.
Според мен търсачките си намират и подбират какво да показват в началните си страници, нали.
И ако филтрират /игнорират копирано съдържание, какво следва?
 
Темата е много хубава.

Все не ми остава време да направя някой и друг експеримент в тая област та да видя дали Гогле ще остане възхитен или ще ми анатемоса творението.

Очаквам да е поне частично успешно ако се вложи достатъчно акъл в копирането. Че и то не е проста работа. Копипейста е техника отпреди 25 години поне и бая конкуренция се е насъбрала в нишата...
 
Рибарю, ако заместим думата "копиране" с "кражба", значи се чудиш как да си влагаш акъла в крадене. Едно е да ограбиш банка и да се покриеш после, ама това тук е интернет и няма къде да се скриеш после, особено па когато всъщност се опитваш да си максимално популярен. Като толкова искате чужд контент, просто направте сайт в който хората сами ще искат да си го пускат. Толкова ли е трудно.
 
Рибарю, ако заместим думата "копиране" с "кражба", значи се чудиш как да си влагаш акъла в крадене. Едно е да ограбиш банка и да се покриеш после, ама това тук е интернет и няма къде да се скриеш после, особено па когато всъщност се опитваш да си максимално популярен. Като толкова искате чужд контент, просто направте сайт в който хората сами ще искат да си го пускат. Толкова ли е трудно.

Ако заменяш думи, може да пишеш и без да мислиш :) Зависи какво се копира, айди кажи тук кой от кой е копирал.
Много сайтове копират, но не трябва да ги даваме за пример. Трябва да се създава, а не на сляпо и на готово да се копира. Всеки некачествен сайт е за време и то е 1-5 години. Да бъдеш или да не бъдеш, всеки сам си избира.

Печелят тези, които не се отказват да мислят, да градят, а предразсъдъците са за ограничените

Потребител като този, с тема като тази, губи времето на всички, които му пишат и за това по форумите спират да пишат можещите и знаещите.


Поздрави на всички, с една хубава песен от човек, който е искал да направи нещо и явно е успял!

 
Липсата на регламент в кочината, която оптимистично наричаме държава няма нищо общо с правилата в интернет пространството. Хора, далеч по-компетентни от мен са ти посочили санкциите, на които подлежиш при кражба на съдържание. Налагат се от онлайн гигантите, а не от ''родната полиция ни пази''. Ти си решаваш. Успех. :)

Я ми дай пример за някой глобен, наказан от правосъдието ни за копи пестването.


Значи реших да правим сайт с мой си написан / плашах си за услугата / контент , но почнаха да ме копират и бях в 6–та глуха.Писах, предупреждавах крадците с нашето правосъдие, а те само си го сменяха в другия крачол.
Започнах и аз със същото .Едно към едно копи и пейст.
Затова сега съм доста пред тех и моат ме стигнат , но според мен щото първоначално съм бил с мой си контент, понасъбрал съм читатели и вече, дори и гугъл не обръща внимание за първоизточника, а да си вземе кинтите от адсенса.
 
Истината е че всички играят по свирката на търсачката, а на Гугъл специално нищо не му пречи да прави каквото си иска.
Все пак ако имате чувството , че някой ви "краде съдържание или пък не уважава труда ви ", все нещо трябва да направите, нали?!
Само с високопарни мнения по форумите едва ли ще се противопоставите на това.
 
Последно редактирано:
Рибарю, ако заместим думата "копиране" с "кражба", значи се чудиш как да си влагаш акъла в крадене. Едно е да ограбиш банка и да се покриеш после, ама това тук е интернет и няма къде да се скриеш после, особено па когато всъщност се опитваш да си максимално популярен. Като толкова искате чужд контент, просто направте сайт в който хората сами ще искат да си го пускат. Толкова ли е трудно.
Аз намекнах в поста си, че тя тая работа с копирането не е за хора без въображение, ама все някой дървен философ ще се появи да се разпише с некое клише на ниво Фейсбук група за милениалки :)
 
Я ми дай пример за някой глобен, наказан от правосъдието ни за копи пестването.


Значи реших да правим сайт с мой си написан / плашах си за услугата / контент , но почнаха да ме копират и бях в 6–та глуха.Писах, предупреждавах крадците с нашето правосъдие, а те само си го сменяха в другия крачол.
Започнах и аз със същото .Едно към едно копи и пейст.
Затова сега съм доста пред тех и моат ме стигнат , но според мен щото първоначално съм бил с мой си контент, понасъбрал съм читатели и вече, дори и гугъл не обръща внимание за първоизточника, а да си вземе кинтите от адсенса.
Смятам, че много хора вярват в справедливото отношение на Гугъл. Търсачката обаче е пристрастен съдия който взима решения на база свой интерес. Така че играещите честно - пак ше го духат както е и в живота
 
Гугъл работи само в свой интерес в момента. Това, дали контента е уникален или, не, много много, не му пука. Смазва, в буквалния смисъл, сайтове с напълно уникален контент, без особено да се притеснява.
 
гугъл прави пачки и него е еня дали сайта е изцяло с дублирано и откраднато съдържание, защото читателите не могат да разберат кой е оригиналът а нали на копирания сайт има адсенс и народа клика върху рекламите
 
гугъл прави пачки и него е еня дали сайта е изцяло с дублирано и откраднато съдържание, защото читателите не могат да разберат кой е оригиналът а нали на копирания сайт има адсенс и народа клика върху рекламите

Не съм сигурен, но като четох правилата на Адсенса преди доста време, пишеше че не толерират копирано съдържание. Може и да е отпаднало това.
 
това беше преди
дори от 20 февруари пеомениха правилата за своя сметка в ютюб.
Нямаш 1000 абоната и 4000 часа гледания и ти резват центовете дето си ги печелил досега.Аму като се замисля ако кликат на рекламите на такъв канал.Гугъл печелу всичко, а собсвеника да го духа.Хубаво щеле да е на такива сайтове неодобрени от гугъл да се показванационалния флаг на държавата от където гледаш сайта.
 

Горе