Има ли смисъл да се започва с афилиейт във време на криза и вие правите ли продажби

Kmark

Member
Одавна ми се върти в главата да се регна в някой сайт и да се опитам да промотирам някакъв продукт. Все пак се замислям има ли смисъл защото до някъде света е в криза и не съм сигурен, че ще има продажби. Та какъв съвет бихте дали и вие правите ли продажби и ако да намаляли ли са те в последно време. Иначе преди малко се рег в кешбърнърс и вече си избрах продукт но доста се чудя има ли смисъл. :)
 
От: Има ли смисъл да се започва с афилиейт във време на криза и вие правите ли продаж

имаше известен спад декември и януари

февруари започна ръст а март дори имам рекордни продажби на някои продукти през април тенденцията се запазва - явно хората нямат друга работа и киснат в интернет

не виждам пречка да пробваш - в края на краищата инвестицията ти е има няма 30 долара с хостинга за няколко месеца и твоето време толкова пари ще ги издухаш по кафетата до края на пролетта
 
От: Има ли смисъл да се започва с афилиейт във време на криза и вие правите ли продаж

Ми всъщност една от причините е точно, че сега имам много свободно време. Просто си мислех, че хората нямат много пари в момента и се притесняват да си ги дават за хапчета и тем подобни но вероятно греша
:)
 
От: Има ли смисъл да се започва с афилиейт във време на криза и вие правите ли продаж

Абе имат хората пари, пък и не само хапчетата са възможност. Можеш да им продаваш ебоок "Как да спестявам по време на криза" примерно, да речем за 10 кинта. Те не знам колко щес спестят, ама ти може да забогатееш.

Пробвай се, ако чакаш да ти остане време никога няма да спечелиш и лев.
 
Re: Има ли смисъл да се започва с афилиейт във време на криза и вие правите ли продаж

Дали ще имаш продажби зависи от твоите познания и вложен труд, а не толкова от кризи/подеми на икономиката. Проблеми с Google могат да се отразят в пъти по-зле и от най-лошата икономическа криза! Щом сега имаш свободно време, няма по-подходящ момент да започнеш с афилиейт бизнеса. Мисли и в перспектива - няма да сме вечно в криза.
 
От: Има ли смисъл да се започва с афилиейт във време на криза и вие правите ли продаж

Така е, но донякъде. Определено мисля да се потрудя доста но доколкото опира до познанията нямам никакъв опит в тази сфера и честно казано след, като пусня сайта си нямам идея как да го развивам. Единствено доколкото съм чел трябва да се регистрира по соц.мрежи и директории ама незнам дали е достатъчно :(
 
От: Има ли смисъл да се започва с афилиейт във време на криза и вие правите ли продаж

еми значи още доста трябва да почетеш... но като цяло продажбите си вървят и админите ще кажат в тяхния реферал лист че има хора дето си продават стабилно...

абе нема кво да го мислиш хващай се
 
От: Има ли смисъл да се започва с афилиейт във време на криза и вие правите ли продаж

Естествено че има смисъл. Все едно дали има смисъл да ядеш, като се продава само скапана храна. :) Кризата не е критетии за това, просто всичко отминава и след нея (а не съм споменал, че е толкова зле и сега) нещата ще се раздвижат добре и ще има по-големи преспективи.

А отностно даунлайна - хората явно ги мързи, а тези които не ги - правят си продажби. Ама щом не им се занимава да си правят сайтове и продажби т програми, това е друг въпрос.

И аз казвам, няма какво да му се чудиш, ще видиш че има голям смисъл, независимо каква е обстановката около нас, всичко си идва на мястото, както и сега има продажби на не лошо ниво. ;)
 
От: Има ли смисъл да се започва с афилиейт във време на криза и вие правите ли продаж

Еми вече се регнах в кешбърнърс (от лика предприемач) и след няколко дни ще започвам с писането на няколко статии. И тук ми възниква най-трудния въпрос. Какво да правя след като сайта вече е готов? в смисал как да го развия. Бях чел че трябва да се събмитва по директории и соц.мрежи за да се докара трагетиран трафик. Вие така ли правите и ако да в кои директории :)
 

Горе