Има ли смисъл от спамерски сайтове?

Re: От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

За този, който мисли само за печалбата, има смисъл от такива сайтове. Ако искате да направите нещо съществено, нещо което харесвате и развивате с удоволствие, тогава няма да ви се налага да правите подобни простотии.

Да, но това е просто един бизнес модел, който няма кой знае какви перспективи. Поне аз не виждам такива. Някой могат така да цъкат из нета нон стоп, но аз лично никога не съм и не мисля. Просто е много работа, няма как да се стигне някакви много задоволителни резултати и общо взето гърмежите на подобни сайтове се случват в един момент толкова често, че от време на време започва човека сам да се пита дали има голям смисъл. :) Аз отдавна съм си отговорил на този въпрос. ;)
 
От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

Интернет се задръсти от глупави спамърски сайтове, наблъскани с боклучаво съдържание и създадени с едничката цел "да монетизират", без да привнасят някакво качество в мрежата и да са от някаква съществена полза за аудиторията. Това е абсолютно порочна практика и не знам докога ще бъде толерирана. Не е истина и колко от тукашните "предприемачи" са възприели този просташки модел и се мислят за голямата работа.

Тъй че глобално погледнато не само че няма никакъв смисъл, но дори има доста голяма вреда. Локално погледнато от камбанарията на средностатистическия "спамър-предприемач" явно има някакъв смисъл, щом подобни простотии са толкова разпространена практика.

Моят съвет е да не се занимавате с глупости, ами да заложите изцяло на качественото съдържание, дори до определен момент да генерирате по-ниски или никакви печалби. Дългосрочно при всички случаи ще се изплати неколкократно и което е по-важното - печелят всички страни.
 
То и Гошо за такива сайтове им е отделил едно специално, дори не чак толкова специално, място в резултатите си, а някои дори и извън тях, така, че за това няма какво да се притесняваме. :) Реално правилната стратегия, с която трябва да тръгне всеки един бизнес собственик, било на сайта, магазин, приложение, някой софтуер, е той да бъде полезен. Ако е така, то ще бъде също така търсен, използван и в последствие популяризиран. А вече натам нещата с монетеризацията седят идея по-лесно от това да сложиш реклама и да търкаляш трафика към нея.

И още един въпрос, който изкача, дори и ако според някои моделът "шитс конвертират", е как реално бихте описали бизнеса си? Защото това не е да си интернет предприемач и първа страница на FORBES е просто мираж. :)

И моя съвет е да се гради нещо с перспектива и да бъде полезно. Всичко друго идва и си заминава със скоростта на светлината. Един ден е тук, другия го няма, буквално. Да, не е гаранция, че и нещо, което е добре направено ще има голям успех в сравнение с някои спамърски сайтове, но нека това решат хората. Почти не е срещан варианта да е полезно, желано и използвано и в същото време да не е много трафик и добро класиране в търсачките.
 
От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

Аз също се занимавам тоест вече не особенно, но до преди година цъках здравата и съм си докарвал по няколко милиона трафик на различните сайтове.
Първоначално се мъча да не съм просто спамер а да развивам красив и добър сайт, който да предоставя полезна информация на Българина, но след известни опити и подпирайки се пак на извода, че хората ги интересуват само простотии, лъжи и мизерии се принуждава човек да действа така! Причината? Причината е ясна, ако искаш да си посещаван и да печелиш достатъчно трябва да накараш хората да те споделят и прочие, защото и какъвто ресурс да имаш не удариш ли вирална статия забрави за трафик. И не само В Бг тия сайтове вървят хората в цял свят са простаци и разчитат на това. Дори в Бг е доста слабо.
Вече позамря, благодарение на резачките от фейса и прочие. За да успееш да се наредиш в конкуренцията трябва да умееш да докосваш потребителите, да правиш анализи на какво палят и да им предлагаш това, което искат в най честите случаи МЕЧТИ И ЛЪЖИ!
Относно качественото съдържание то винаги е правилната форма, защото не се разчита само днес да удариш хубав трафик а си знаеш редовния трафик, който обаче се постига адски трудно, трябва сео 100% уникални материали и години развитие, което в повечето случаи не преуспява, защото не всеки има нервите да гради 1 убит сайт 2 години, че да почне да изкарва пари за хоста.

За качествено съдържание трябва да е добър сайт например този форум. Има какво да предложи на потребителите и те го посещават сами! Не му е нужна реклама, спам, лъжи и каквото и дае било! Но такъв форум се гради години и не всеки може да постигне резултат!

АКо имате ресурс бой със спамерски сайтове продажба на собствен продукт е най изгодна за реклами иначе и от адсенс, адкеш, попадс, адноу, и мн мн др можете да докарате една прилична заплата естествено с работа и мнооого много спам :)
 
От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

... но след известни опити и подпирайки се пак на извода, че хората ги интересуват само простотии, лъжи и мизерии се принуждава човек да действа така! ...
Явно имаш много мизерно обкръжение, щото мен не ме интересуват тия помии. Вече почна да става нагло как слагате всички под един знаменател, с чалгарите наедно. СПАМЪРИТЕ ДА МРАТ В КОФИТЕ!
Много ме кефи какъв вой настава и почват да валят червените репутации - само като отворя приказка за ад-блокер.
 
От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

Не виждам какво значение има какво ти е обкръжението, при условие, че тук иде реч за какво иска потребителя. И аз съм забелязал същото през последните няколко години. Не сред моите приятели и обкръжение, а от елементарни тестове в реалния уеб :D

Вариант 1. Пишеш хубава статия на обща тема, сравнително полезна, с уникално съдържание, ресърчваш разни неща, слагаш полезни линкове, слагаш снимки и т.н.
Вариант 2. Копираш една от по-пиперливите, дори не от най-тежките, новина за някоя чалга певица/политик/шоу звезда, слагаш някоя стара излагаща го снимка..

Сега ми кажи кое според теб има повече посещения и съответно в приходи и то в ПЪТИ повече от другото :)

Да не говорим ако случайно новината е видиш ли за ГОЛИТЕ СНИМКИ на Галена или някоя друга.. тогава потребителя влиза и клика на всичко що му изглежда на снимка, защото няма търпение да я види и CTR-a скача до небето :)

В дългосрочен план може би не е много рационално, но пък в краткосрочен план разликата в посещния/приходи е огромна :)

П.П Да подчертая че от доста време не се занимавам с подобни неща, но не вярвам нещо да се е променило.
 
От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

Вариант 2. Копираш една от по-пиперливите, дори не от най-тежките, новина за някоя чалга певица/политик/шоу звезда, слагаш някоя стара излагаща го снимка..

Сега ми кажи кое според теб има повече посещения и съответно в приходи и то в ПЪТИ повече от другото

Да не говорим ако случайно новината е видиш ли за ГОЛИТЕ СНИМКИ на Галена или някоя друга.. тогава потребителя влиза и клика на всичко що му изглежда на снимка, защото няма търпение да я види и CTR-a скача до небето
Ни Галена ме интересува, ни другите тъпотии.
Спам си представям друго нещо, ти пишеш за жълта медия.
 
От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

Съжалявам, няма как да знам ти какво си представяш.

Съдейки по всички предишни коментари, както и първото мнение на автора иде реч точно за подобни спамерски сайтове, каквито визирам аз - с жълти новини, прости снимки и глупави видеа. Те трудно влизат в думата "медия", било то и жълта, поне според мен, разбира се :)
 
От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

Какво разбирате под "спамерски сайт"
Сайт с копирани новини, сайт с неверно съдържание, сайт с клюки или сайт, който търси потребители със спам по имейли или фейсбук групи
 
От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

Спамерски сайт е такъв, който привлича трафик, чрез СПАМ във фейсбук. И тъй като жълти новини и смешни картинки се котират най-добре 99% от фейсбук спамърските сайтове са такива.
Мислех, че е излишно да се спори за такива глупости...
 
От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

Няма лошо, по принцип трябва да се използват повече начини за привличане на трафик, без да се прекалява
 
От: От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

Ни Галена ме интересува, ни другите тъпотии.
Спам си представям друго нещо, ти пишеш за жълта медия.
не е въпроса ти какво харесваш, а какво харесва мнозинството във фейсбук. А то харесва точно жълтите боклуци. В момента правя едно опит как вървят тези неща и за момента не е зле. Паралелно с това развивам изключително полезен сайт, в който съм инвестирал доста, огромно количество уникално съдържание и т.н., докато в спамерския може да се каже че не съм инвестирал абсолютно нищо. Лошото е, че дори няма нужда да казвам кой ми носи приходи в момента и кой не
 
От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

подпирайки се пак на извода, че хората ги интересуват само простотии, лъжи и мизерии се принуждава човек да действа така!

По същия начин ми отговори един управител на сравнително голям новинарски портал на въпроса защо медията му е пожълтяла толкова напоследък. Да си призная, не съм сигурен кое е по-вярно: сайтовете пускат повечко простотии, защото потребителите са им предимно простаци, или потребителите са предимно простаци, защото сайтовете пускат повечко простотии. Малко като кокошката и яйцето се получава.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

Търсенето определя предлагането.
 
От: От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

не е въпроса ти какво харесваш, а какво харесва мнозинството във фейсбук. А то харесва точно жълтите боклуци. В момента правя едно опит как вървят тези неща и за момента не е зле. Паралелно с това развивам изключително полезен сайт, в който съм инвестирал доста, огромно количество уникално съдържание и т.н., докато в спамерския може да се каже че не съм инвестирал абсолютно нищо. Лошото е, че дори няма нужда да казвам кой ми носи приходи в момента и кой не
Наскоро тук мина лаф, че хората щели да искат по - бърз кон, според Х. Форд.
Няма как да очакваш промяна, ако правиш едно и също. Търсиш глупавите цъкачи, пуснал си примамка и мрежа за цаца - ще ловиш цаца.
Дадох идея за нов вид бизнес план в нета, нов за БГ имам предвид. Дарения, с криптовалути, а може и производни на това. Indiegogo дори имат кампании за набиране на пари за определена идея. Плащал съм там за завършване на книга, щото бях на зор за нея. Идея си нямаш колко народ би си платил за нещо качествено. Не е ново за света, тука идва с много скептицизъм. Ще прощавате, но мнозинството са много сковани в мисленето.
И какво се получава - обратното. Стойностни някога сайтове поемат по утъпкания рекламен модел, и стават на кенеф. Справка - offroad-bulgariq.com. Имаха потенциала да станат от най-големите медии в България, "мъжкия форум", а сега са душевна изтривалка на трима неуспели в друго модератори, и обикновен продавалник. Разбягаха им се най-градивните форумци дето изградиха медията, и сега сънуват кошмари от Ад-блокери, щото иначе ще фалират, бяха на косъм.
Няма лошо да изкарвате пари от нета, но някак ми е обидно като твърдите, че се интересуваме само от чалга и малоумия! Пусни Биткойн сметка да видиш няма ли да има приходи за качествена информация.
И за който не е разбрал - Биткойн автомат има в Интерпред София. Показваш си баркода на портфейла, ръгаш кинтите, и идват по него! Транзакционните такси са някакви части от стотинката, не е като ГейПал, дето искат сума ти документи на всичко отгоре!
 
Последно редактирано:
От: От: От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

Няма как да очакваш промяна, ако правиш едно и също. Търсиш глупавите цъкачи, пуснал си примамка и мрежа за цаца - ще ловиш цаца.
Дадох идея за нов вид бизнес план в нета, нов за БГ имам предвид. Дарения, с криптовалути, а може и производни на това. Indiegogo дори имат кампании за набиране на пари за определена идея. Плащал съм там за завършване на книга, щото бях на зор за нея. Идея си нямаш колко народ би си платил за нещо качествено. Не е ново за света, тука идва с много скептицизъм. Ще прощавате, но мнозинството са много сковани в мисленето.
И какво се получава - обратното. Стойностни някога сайтове поемат по утъпкания рекламен модел, и стават на кенеф. Справка - offroad-bulgariq.com. Имаха потенциала да станат от най-големите медии в България, "мъжкия форум", а сега са душевна изтривалка на трима неуспели в друго модератори, и обикновен продавалник. Разбягаха им се най-градивните форумци дето изградиха медията, и сега сънуват кошмари от Ад-блокери, щото иначе ще фалират, бяха на косъм.
Няма лошо да изкарвате пари от нета, но някак ми е обидно като твърдите, че се интересуваме само от чалга и малоумия! Пусни Биткойн сметка да видиш няма ли да има приходи за качествена информация.
И за който не е разбрал - Биткойн автомат има в Интерпред София. Показваш си баркода на портфейла, ръгаш кинтите, и идват по него! Транзакционните такси са някакви части от стотинката, не е като ГейПал, дето искат сума ти документи на всичко отгоре!

Много стойностно мнение! Дано повече хора го прочетат и осмислят.

Посредствени хора, чиито посредствени идеи се простират най-много до спамърския сайт, винаги ще има. Трагедията е, че качествени сайтове и проекти се подвеждат по наакания модел и рано или късно заприличват на жълто-кафяви кенефи. Умни и можещи хора пък си пилеят време и потенциал за спамърски сайтове, вместо да изградят нещо наистина качествено, което да им отговаря на уменията и да е от полза на аудиторията.
 
От: От: От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

Наскоро тук мина лаф, че хората щели да искат по - бърз кон, според Х. Форд.
Няма как да очакваш промяна, ако правиш едно и също. Търсиш глупавите цъкачи, пуснал си примамка и мрежа за цаца - ще ловиш цаца.
Дадох идея за нов вид бизнес план в нета, нов за БГ имам предвид. Дарения, с криптовалути, а може и производни на това. Indiegogo дори имат кампании за набиране на пари за определена идея. Плащал съм там за завършване на книга, щото бях на зор за нея. Идея си нямаш колко народ би си платил за нещо качествено. Не е ново за света, тука идва с много скептицизъм. Ще прощавате, но мнозинството са много сковани в мисленето.
И какво се получава - обратното. Стойностни някога сайтове поемат по утъпкания рекламен модел, и стават на кенеф. Справка - offroad-bulgariq.com. Имаха потенциала да станат от най-големите медии в България, "мъжкия форум", а сега са душевна изтривалка на трима неуспели в друго модератори, и обикновен продавалник. Разбягаха им се най-градивните форумци дето изградиха медията, и сега сънуват кошмари от Ад-блокери, щото иначе ще фалират, бяха на косъм.
Няма лошо да изкарвате пари от нета, но някак ми е обидно като твърдите, че се интересуваме само от чалга и малоумия! Пусни Биткойн сметка да видиш няма ли да има приходи за качествена информация.
И за който не е разбрал - Биткойн автомат има в Интерпред София. Показваш си баркода на портфейла, ръгаш кинтите, и идват по него! Транзакционните такси са някакви части от стотинката, не е като ГейПал, дето искат сума ти документи на всичко отгоре!

няколко светлинни години ни делят от това да достигнем нивото на биткойните! Кой в България ти е чувал за биткойни? Имам чувството че не живееш тука или не си излизал на пътя да видиш за какви селяни говорим
 
От: От: От: Има ли смисъл от спамерски сайтове?

няколко светлинни години ни делят от това да достигнем нивото на биткойните! Кой в България ти е чувал за биткойни? Имам чувството че не живееш тука или не си излизал на пътя да видиш за какви селяни говорим
Ти имай читав сайт, и пробвай! После говори, че всички били селяндури! Само 90% от популацията, ама пък нямат пари!
За останалите 10% - могат да ти кешират поне 100 лева еднократно дарение, както много пъти съм правил аз. Не ползвам ГейПал, банки, и кредитни карти за дарения.
 

Горе