Има ли смисъл сайта ти да супер-дупер ?

Беджев Стил

Well-Known Member
Петъчно:
Та има ли смисъл сайта ти да има супер-дупер дизайн, след като трафика ти идва само от мобилни устройства и там дизайнът изобщо не се забелязва?
Още повече, че след една година супер-дупер дизайна втръсва до болка и остарява.
 
Според мен семплите дизайни най-добре работят, но от семпло до семпло може да има много голяма разлика :)
 
Зависи какво влагаш под това. Най-вече - каква е целта на сайта ти. Ако имам фирма за уеб дизайн - определено да, има смисъл. Ако имам поредната вайръл фейсбук простотия - не.
 
Петъчно:
Та има ли смисъл сайта ти да има супер-дупер дизайн, след като трафика ти идва само от мобилни устройства и там дизайнът изобщо не се забелязва?
Още повече, че след една година супер-дупер дизайна втръсва до болка и остарява.
Ти сам си отговори на въпроса. Оптимизирайте сайтовете най-вече за мобайл. В наши дни 90% вече е такъв.
 
Който е казал, че външният вид няма значение, вероятно не се е славил с кой знае каква визия. Клиширано, но факт! И не съм съгласен, че дизайнът на мобилните устройства не се забелязва. Веднага правя съпоставка между skysports и sportal - разлика голяма - оттук до луната. „По-малкото е повече“ няма да излезе от мода, придържайте се към него, както и към friendly облиците.
 
По-скоро просто, удобно и бързо. Мега дизайнът е безмислен, защото се забелязва само от разработчици и конкуренти. Масата потребители въобще не отразяват. Те не виждат, че доставяш със Спиди дето има иконка, пиши с големи букви и т.н., камо ли да видят някак си че дизайна е супер-дупер.
 
Клишето "външният вид продава" въжи с пълна сила навсякъде. Потребителя се впечатлва от всичко, дори от най-малките детайли които си мислиш, че няма да забележи. Най-важното е да се придържаме към user-friendly дизайните, в които потребителя може да намери всичко много бързо.
 
От моят личен опит се обедих, че дизайна трябва да е много изчистен - просто и ясно
Преди години, започнах да правя сайтове на "Флаш" ( говоря за 2008/9/10 ) правих ги толкова модерни с музика, ефекти, анимация...масовия потребител не знаеше къде се намира и семпли сайтове на html ме изпреварваха... спомени
 

Горе