Има ли хора пишещи на .NET / CSharp ?

smetko

New Member
Здравейте, основния език за програмиране който се ползва в Сметко за нетривиални проекти е C# в съчетавание със свободни технологии като mysql/mariadb, apache web server и др. От както това съчетание е възможно предимствата на индустриалните решения е на една крачка разстояние от малкия и среден бизнес. Чудесна възможност за развитие на конкурентно предимство от малка или нова фирма. Именно това е най-ценно за клиентите. Вие искате да споделите опит или да се посъветвате?

Последно редактирано:

imagination

Active Member
Здравей,
ако споделиш какъв е проблема има по-голяма вероятност някой да помогне. .NET / C# е доста обширно понятие и най-малкото трябва да се уточни и платформата - уеб, десктоп, мобилни приложения etc.
Поздрави,
Константин.

ps. извинявам се сега видях раздела, явно става въпрос за уеб. :)

ReminD

Well-Known Member
Ами имам някакви познания, да кажем средно ниво по CSharp, откъде да започна с .NET? Имам доста време, но пък като тъториали .Net както ти каза е обширно понятие, тази година излезе .NET core, и куп неща за cross платформи, откъде е най-добре да се започне да се изучава? И някакви съвети ако можете да ми дадете, тенкс.

Torbalan Trolski

Well-Known Member
Ще ти дам един съвет, който не се отнася само .net. Ако не ти трябва за реален проект - не го учи. Най-добре се учи в процеса на работа.

imagination

Active Member
По мое мнение трябва да се започне от изборът на платформа. Колегата ме изпревари, като каза, че най-добре се учи, когато имаш реална задача.
"Какво да уча" е възможно най-неподходящият въпрос - няма да получите адекватен отговор понеже всеки за себе си си има своя идея какво и как да се учи.
На конкретен проблем има реална възможност някой да помогне наистина.
Поздрави,
Константин.

ReminD

Well-Known Member
Добре, да кажем че имам проект, идеята ми е, че скоро ще изучавам .NET, пък аз обичам да вървя напред, а не впоследствие да трябва да уча по 10 часа на ден за да се справям със задачи, домашни изпити и т.н.., имам проект който евентуално да започна да градя, но не зная откъде да започна с .NET , понятието е много обширно както всички казахте, има webforms, core, cshtml, core , razer syntax, и какво ли още не, дайте някаква отправна точка откъде да започна с коя технология от изброените, имам си някаква представа от MVC и от OOP, така че си мисля, че най-добре се развивам ако започна .NET, но ми трябва отправна точка.
Пък проекти да се искат... Блог платформа, news website, forum, изобщо каквото се сети човек може да бачка ( пише ) и да се учи над тях, стига да има желание.

Georgi

Active Member
Започни с Core-а. Фундаментално е по-различен от ASP.NET MVC, но основните нещата са същите. Там отделно от MVC-то трябва да разцъкаш малко и WebAPI (ако ще правиш API-та, които се консумират от мобилно приложение примерно). За десктоп не мисля че има много смисъл, но ако ще правиш нещо - насочи се към WPF-а (пред WinForms). И последно, но не и по значение е Xamarin - една от малкото технологии за cross-platform мобилни приложения, още не е много изпипана, но Майкрософт много усилено бутат там...

fifi

Well-Known Member
Добре, да кажем че имам проект, идеята ми е, че скоро ще изучавам .NET, пък аз обичам да вървя напред, а не впоследствие да трябва да уча по 10 часа на ден за да се справям със задачи, домашни изпити и т.н.., имам проект който евентуално да започна да градя, но не зная откъде да започна с .NET , понятието е много обширно както всички казахте, има webforms, core, cshtml, core , razer syntax, и какво ли още не, дайте някаква отправна точка откъде да започна с коя технология от изброените, имам си някаква представа от MVC и от OOP, така че си мисля, че най-добре се развивам ако започна .NET, но ми трябва отправна точка.
Пък проекти да се искат... Блог платформа, news website, forum, изобщо каквото се сети човек може да бачка ( пише ) и да се учи над тях, стига да има желание.

Аз сега малко нацъквам C#, но мисля, че този курс: https://softuni.bg/trainings/1230/asp-net-mvc-october-2015 може да ти даде отговор на въпроса.

Горе