Има ли хора пишещи на .NET / CSharp ?

Здравейте, основния език за програмиране който се ползва в Сметко за нетривиални проекти е C# в съчетавание със свободни технологии като mysql/mariadb, apache web server и др. От както това съчетание е възможно предимствата на индустриалните решения е на една крачка разстояние от малкия и среден бизнес. Чудесна възможност за развитие на конкурентно предимство от малка или нова фирма. Именно това е най-ценно за клиентите. Вие искате да споделите опит или да се посъветвате?
 
Последно редактирано:
Здравей,
ако споделиш какъв е проблема има по-голяма вероятност някой да помогне. .NET / C# е доста обширно понятие и най-малкото трябва да се уточни и платформата - уеб, десктоп, мобилни приложения etc.
Поздрави,
Константин.

ps. извинявам се сега видях раздела, явно става въпрос за уеб. :)
 
Ами имам някакви познания, да кажем средно ниво по CSharp, откъде да започна с .NET? Имам доста време, но пък като тъториали .Net както ти каза е обширно понятие, тази година излезе .NET core, и куп неща за cross платформи, откъде е най-добре да се започне да се изучава? И някакви съвети ако можете да ми дадете, тенкс.
 
Ще ти дам един съвет, който не се отнася само .net. Ако не ти трябва за реален проект - не го учи. Най-добре се учи в процеса на работа.
 
По мое мнение трябва да се започне от изборът на платформа. Колегата ме изпревари, като каза, че най-добре се учи, когато имаш реална задача.
"Какво да уча" е възможно най-неподходящият въпрос - няма да получите адекватен отговор понеже всеки за себе си си има своя идея какво и как да се учи.
На конкретен проблем има реална възможност някой да помогне наистина.
Поздрави,
Константин.
 
Добре, да кажем че имам проект, идеята ми е, че скоро ще изучавам .NET, пък аз обичам да вървя напред, а не впоследствие да трябва да уча по 10 часа на ден за да се справям със задачи, домашни изпити и т.н.., имам проект който евентуално да започна да градя, но не зная откъде да започна с .NET , понятието е много обширно както всички казахте, има webforms, core, cshtml, core , razer syntax, и какво ли още не, дайте някаква отправна точка откъде да започна с коя технология от изброените, имам си някаква представа от MVC и от OOP, така че си мисля, че най-добре се развивам ако започна .NET, но ми трябва отправна точка.
Пък проекти да се искат... Блог платформа, news website, forum, изобщо каквото се сети човек може да бачка ( пише ) и да се учи над тях, стига да има желание.
 
Започни с Core-а. Фундаментално е по-различен от ASP.NET MVC, но основните нещата са същите. Там отделно от MVC-то трябва да разцъкаш малко и WebAPI (ако ще правиш API-та, които се консумират от мобилно приложение примерно). За десктоп не мисля че има много смисъл, но ако ще правиш нещо - насочи се към WPF-а (пред WinForms). И последно, но не и по значение е Xamarin - една от малкото технологии за cross-platform мобилни приложения, още не е много изпипана, но Майкрософт много усилено бутат там...
 
Добре, да кажем че имам проект, идеята ми е, че скоро ще изучавам .NET, пък аз обичам да вървя напред, а не впоследствие да трябва да уча по 10 часа на ден за да се справям със задачи, домашни изпити и т.н.., имам проект който евентуално да започна да градя, но не зная откъде да започна с .NET , понятието е много обширно както всички казахте, има webforms, core, cshtml, core , razer syntax, и какво ли още не, дайте някаква отправна точка откъде да започна с коя технология от изброените, имам си някаква представа от MVC и от OOP, така че си мисля, че най-добре се развивам ако започна .NET, но ми трябва отправна точка.
Пък проекти да се искат... Блог платформа, news website, forum, изобщо каквото се сети човек може да бачка ( пише ) и да се учи над тях, стига да има желание.

Аз сега малко нацъквам C#, но мисля, че този курс: https://softuni.bg/trainings/1230/asp-net-mvc-october-2015 може да ти даде отговор на въпроса.
 

Горе