Има ли шанс да ми върнат парите?

yanku

New Member
Здравейте!
Нов съм в онлайн покупките (това ми е първата) и имам следния проблем:
Платих два лаптопа през Paypal,но от тях няма и следа.
Писах на продавача,но той не ми отговаря.Повдигнах спор пак без резултат.Сега съм на диспут в Paypal.Резултата досега е същия.
Въпроса ми е има ли надежда да си видя парите или да пия студена вода.
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Кажи от кой сайт си ги поръчал?


Здравейте!
Нов съм в онлайн покупките (това ми е първата) и имам следния проблем:
Платих два лаптопа през Paypal,но от тях няма и следа.
Писах на продавача,но той не ми отговаря.Повдигнах спор пак без резултат.Сега съм на диспут в Paypal.Резултата досега е същия.
Въпроса ми е има ли надежда да си видя парите или да пия студена вода.
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

От къде трябва да дойдат лаптопите, колко време мина от поръчката ? Хубаво си направил с диспута, ако не отговори давай escalate to claim и се надяваш да отсъдят в твоя ползва, а ако си прав, сигурно така и ще стане.
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Това е сайта:laptopandphones.com
Платени са на 18.10.2011
Преди два дена повдигнах Claim

Status

This item not received dispute has been escalated to a claim.
We requested additional information from the seller about this transaction.
What happens next
The seller has been asked to respond by Nov 11, 2011. Once we receive the information, we'll continue our review of this case.
 
Последно редактирано:
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Изобщо не са ги изпратили ли ? Защото ако са ги, а не са дошли е рано още. Диспут може да отвориш до 45-тия ден и малко си избързал според мен, ама зависи ако въобще не са ги пратили вече 15 дена, значи явно нямат намерение и щом не пишат още повече и хубаво си направил. Пазарувайте само от проверени онлайн магазини, за този гледам нямам никакво инфо в никой бг форум.
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Това означава ли,че ще изгоря с парите.
След като писах на продавача и не ми отговори,реших че ще съм поредния шаран и за това не чаках 45 дена.
Въпроса ми е: Ще си получа ли парите обратно и как да процедирам по нататък?
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Еми ти си направил каквото трябва, пуснал си диспут. Явно са поискали информация от сайта с нещо да им докажат, че са ги пратили ако до 11 не им я предоставят, ще ти върнат парите най-вероятно.
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Как процедира Paypal?
Продавача ако е взел парите как ще го накарат да ги върне?
Има ли вероятност да не ми ги върнат?
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Вероятност за съжаление винаги има, никой не може да ти каже 100% ще ти ги върнат. Иначе те си имат начини да си ги вземат.
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Да, ти спора ще го спечелиш (90% вероятност), но парите не се знае дали ще ти върнат. Ако в сметката на продавача няма пари, които да се "замразят" и след като приключи спора да се освободят или да се преведат на теб - няма откъде да ги вземат. Могат само да го подканват да допълни баланса с карта и това е...предполагам, че ако наистина е нечестен, то той се е подготвил - на всеки 10-12 дни сменя нови акаунти в PP (прикача т.е.към сайта си) и това е.
Дано да си късметлия и просто да са "замразили" сума при възникването на спора!
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Бихте ли ми писали на скайп: yanku31 за да Ви пратя два файла,че немога да ги кача в темата.
Благодаря Ви за отговорите.
До колко дни след плащане той може да ги изтегли,защото съм направил две отделни плащания към две различни фирми?
 
Последно редактирано:
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Положението е по-шитаво отколкотото очаквах. 2 поръчки за един и същи лаптоп, 2 различни имейла. При поръчка сега излиза съвсем различен имейл. Сайта е нов, всяка поръчка отива в различен PayPal акаунт, работата излгежда много зле.
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Ако се окаже, че наистина са фейк, просто забрави за парите...крадците нямат на идея как пейпал ще отрегулира положението, а как да вземат парите на 100%. Или казано иначе - няма как да допуснат веднъж взети кинти да има и минимален шанс да бъдат върнати.
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Да изразя и аз една подкрепа към успешното разрешаване на проблема, но и предупреждение

НЕ ПАЗАРУВАЙТЕ ОТ САЙТОВЕ В КОИТО НЕ МОЖЕТЕ ДА ОТКРИЕТЕ
ТЕЛЕФОН,
АДРЕС,
ФИРМА,
НЯКАКЪВ НАЧИН ЗА ВРЪЗКА НА ЖИВО

УЕБМАСТЪРИ СТЕ ДЯВОЛ ДА ГО ВЗЕМЕ, ЕДИН WHOIS ПОНЕ ПУСКАЙТЕ БЕ


АЙДЕ, ДА СЕ ВКЛЮЧВАТ СЕГА БТВ, НОВА И ДРУГИТЕ ДА ПЛЮЯТ ИНТЕРНЕТ ТЪРГОВИЯТА
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Все повече се убеждавам че на Пайпал защитата е във вреда на потребителите - ако си клиент и те измамят, парите не се връщат защото измамника вече е офейкал ако си читав продавач те клатят разни педалчета да те клеймват за глупости и накрая излиза че читавият клиент и продавач винаги са преебани.
В твоя случай както казваш че си нов и се предполага че нямаш история в Пайпал съм почти сигурен че няма да върнат парите защото ще преценят че и ти си част от схемата за източване, а те такива са виждали много и въобще не се замислят.
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Подкрепям написаното от ТЕО. Същото щях да напиша одеве, но го изтрих, че и без това на автора му е кофти.
Сайченцето мирише на развалено от всякъде. Гледам пуснали са продукти и в shopping.com - драснете и на тях няколко реда за безобразията ;)

П.П. Към автора, как го намери този сайт?
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

И аз това го питах, някакво ново сайтче, за което няма никакво инфо и на мен ми беше интересно как го е намерил, в тази ниша конкуренцията е голяма и едва ли се ранква кой знае колко добре. Каза, че случайно го е намерил. Явно липсата на опит в онлайн пазаруването му е изиграло лоша шега, лошото е че сумата не е малка въобще. Направих каквото можах да му помогна, сега ще чакаме.
Нали си има отдели компютърни престъпления не знам си какво, не съм се занимавал с тях и по-добре, но нищо не пречи да се пише и на тях да видим какво ще кажат, най-малкото нищо не се губи.
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

До колко дни след плащане той може да ги изтегли,защото съм направил две отделни плащания към две различни фирми?

Платих два лаптопа през Paypal,но от тях няма и следа.

Значи си платил първия лаптоп на първата фирма, а втория лаптоп на втората фирма и лаптопите са били различни?

Възможно е сайтът да е от типа "афилиейт с бял етикет" (white label affiliate) и да работи с няколко афилиейт програми и затова да изисква плащане за различни лаптопи към различни фирми.

Ако лаптопите са еднакви е много съмнително това с различните фирми.
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

И аз си го помислих това. Лошото е че става дума за 2 еднакви лаптопа.
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Колко плати за транспорт? Ако цената на транспорта е много ниска вероятно ги пращат чрез EMS (най-евтиния възможен начин).

Заради големите измами, които се правят от "клиенти" плащащи с PayPal няма да се учудя даже и коректни търговци да прибягват до схеми с множество PayPal сметки.

Ти сигурен ли си, че прати парите на фирмени сметки в PayPal, а не на личните сметки на някой нигериец (нигерийците да не се обиждат, примерът е избран произволно)?

Можеш ли да пуснеш тук във форума адресите данните на получателите да ги видим? Какво ти излиза в Google като напишеш името на фирмите и/или адресите на електронната поща на получателите?
 

Горе