Има ли шанс да ми върнат парите?

От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Да не те отчайвам още повече, но едва ли ще видиш пари/поне не скоро/.
Ако не са ти пратили нищо до сега, ще постнат един тракинг номер /за да отпадне съмнението,че не са ти пратили нищо и да не им стоят парите замразени, т.е. ПП ще ти кажат да почакаш още 10-15 дни/, въпроса е ти какво ще получиш в пратката. Дори и тухла четворка да получиш за да ти се върнат парите ще трябва да докажеш, че не си получил това, което си поръчал. Трябва да върнеш пратката, но и да го докажеш, а с БГ Пощи това е почти невъзможно.

Съвет от мен: Ако ти върнат пари в ПП ВЕДНАГА ги дърпай към картата. Понеже при мен в един диспут отсъдиха в моя полза върнаха ми парите и след 3-4 дни решиха, че другата страна е права ми дръпнаха парите отново.
 
Последно редактирано:
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Благодаря на всички който взеха отношение по моя проблем,но въпроса ми остана.При доказване,че пратка не съм получавал ще ми върнат ли парите от Paypal?
Ако отказват да ми върнат парите какво мога да направя за да се защитя?
Към кого трябва да се обърна и кой институций трябва да сезирам за измамата?
Благодаря Ви много за помоща и мненията.
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Ако докажеш,че нищо не си получил /в случай,че не ти постнат някой фейк тракинг/ трябва да върнат парите на 100 %. По-принцип ПП застава на страната на купувача, но от тях може да се очаква всичко.


Благодаря на всички който взеха отношение по моя проблем,но въпроса ми остана.При доказване,че пратка не съм получавал ще ми върнат ли парите от Paypal?
Ако отказват да ми върнат парите какво мога да направя за да се защитя?
Към кого трябва да се обърна и кой институций трябва да сезирам за измамата?
Благодаря Ви много за помоща и мненията.
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

А как мога да избегна получаването на такъв фейк тракинг.Досега от продавача ни вест ни кост.
Ако нещата останат такива и ПП не ми върне парите,има ли друга институция към която мога де се обърна или сезирам?
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Не бе човек, ти нищо не си разбрал май... пейпал нямат взимане-даване с теб, те са само регулатор между отношенията, в случая между теб и тия олигофрените. Ако се докаже че са те бръмнали, пейпал единствено могат да блокират сметка на тия и от там да ти върнат парите. Обаче ако мушениците са си опекли нещата (което е най-верочтното) и нямат нищо в сметката, пейпал няма как да ти върнат пари. реално те не връщат пари заради ваши си проблеми, единствено оказват съдействие. За действия...щом реално нямаш данни за фирмата, можеш само да ги репортваш по разните му сайтове. А дори и да имаш данни, сам се сещаш колко ще е трудно да ги осъдиш, че и пари реално да върнат, при положение, че са регнати на някой остров например.
Да се надяваме, че просто се моткат нещо и до 10-на дни ще имаш повече ясното...но ако верно след 10дни нема кост и вест, можеш вече както каза да пиеш студената вода
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Paypal до колко време отговарят на писма?
Вчера им писах mail за моя случай,но все още нямам отговор.
Колко време ще им отнеми да ми отговорят?
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

и аз мисля, че ново сайтче, без реален трейд... виж Ибей, пак английския, там поне имаш защита и имаш реални оценки. Даже няма фирма,а е някакво - Лаптопи и телефони :)
happyslacker, точни въпроси!
Много ми е съмнителна тази работа,но успех
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Някой би ли ми казал как Paypal защитават купувачите,след като продавачите могат да изтеглят парите на трети ден след плащането?
Paypal казват да изчакаме до 45 дена преди да подадем иск,а продавача който е решил да лъже вече е изтеглил парите и опразнил своята сметка в акаунта.
За какво по дяволите тогава ни карат да чакаме толкова време,като след третия ден вече всичко ще е ясно.
Как могат в този случай да защитят даден купувач?
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Естествено че не могат да те защият ако "измамника" си е подготвил работата (което 100% е така ако е решил да мами с такива суми), но в крайна сметка PP са просто посредника, а кой как се е "опарил" си е лично негов избор. Аз така знам...изгарял съм няколко пъти, затова така пиша :)
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Някой би ли ми казал как Paypal защитават купувачите,след като продавачите могат да изтеглят парите на трети ден след плащането?
Paypal казват да изчакаме до 45 дена преди да подадем иск,а продавача който е решил да лъже вече е изтеглил парите и опразнил своята сметка в акаунта.
За какво по дяволите тогава ни карат да чакаме толкова време,като след третия ден вече всичко ще е ясно.
Как могат в този случай да защитят даден купувач?
Тия въпроси към ПейПал следва да ги зададеш.
Па и аз не виждам какво повече от вече казаното може да се направи.
Ние можем само съчувствие да изразим.

Интелигентно звучиш, а за първа онлайн покупка си се метнал на 2 лаптопа от сайт със заглавие 'Лаптоп и телефони' и разни очебийни визуални гличове.
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Това е сайта:laptopandphones.com
Платени са на 18.10.2011

Shipping - free

Виж цените на същия продукт в сайтове като aliexpress.com, pandawill.com, kaidomain.com, focalprice.com, dealextreme.com.

Ако цената на продукта с доставката там е малко по-ниска от цената в laptopandphones.com значи става въпрос за работа по бизнес модела дропшипинг. Търговецът след като ти вземе парите поръчва стоката при някой търговец в Хонг Конг и стоката се праща с възможно най-евтиния транспорт. В този случай е нормално стоката да пристигне за три-четири седмици (т.е. много рано си бил тревога) или изобщо да не пристигне (работещите на ниски заплати пощенски служители са много крадливи).

Търговецът какъв срок на доставка и начин на доставка е посочил?
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Аз пиша, защото човека ме запозна по-подробно със ситуацията, а влизам по-често във форума. То в focalprice и dealextreme май въобще не продават лаптопи на такива по-скъпи марки, ако има все са някакви измислени, може и да бъркам, но точно този модел не го намерих и в 5-те сайта. Става дума за този - http://laptopandphones.com/index.php?_a=viewProd&productId=141

Сега забелязах нещо, поръчките са на 18-ти и 23-ти, а в paypal пише че на 19-ти и 25-ти са били променени на shipped, така че да се надяваме, че happyslacker е прав, а ако наистина идват от Китай, има да си почака. Човека ми беше казал, че са му дали срок на доставка, писах му и чакам да ми отговори къде е било това, защото при доставка с пощи никой не се наема със срокове.
 
Последно редактирано:
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Не залитайте в глупости. Сайтът не е читав. Точка.

И освен всичко друго: цената е почти на половина от другите сайтове.
Всички стискаме палчета за положителен развой, но шансът е малък. Доста.
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Да, точно това е проблема дори цената на refurbished такъв в ebay, не е толкова ниска.
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Ако се направи charge back в банката това дали ще помогне.
Сгрешил ли съм като не изчаках краиния срок за диспут и го превърнах в иск в Paypal?
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

Пий студената вода. Сайта намирисва от всякъде. Не може нещо което струва 200 лв. да се продава за 100 лв. и да очакваш да е истина. Ако звучи прекалено хубаво за да е истина, значи не е. Странното е, че забелязах появата на много подобни сайтове (всичките се активираха на 25 октомври и почнаха активно да се спамят) което предполага, че е една и съща група и, че са си опекли начините за теглене преди да се усетите и да мрънката на пейпал които и без това са безпомощни.
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

При толкова ниска цена най-вероятно става въпрос за измама, извършена от търговеца (най-вероятно крайния търговец - т.е. собственика на сайта; трябва да си много тъп търговец за да продаваш нещо чрез дропшипинг, което ти обещават на нереално ниска цена).


laptopandphones.com/index.php?_a=viewProd&productId=141 - 241.99 GBP
www.amazon.co.uk/Samsung-15-6-inch-...HZG2NS/ref=pd_zg_rss_ts_computers_429886031_6 - 449.86 GBP
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

За щастие всичко приключи много по-бързо от очакваното. Случая както е очевидно, че трябваше да стане, беше решен в полза на човека, като е имал късмет че получателите са имали пари в баланса и вече всичко до стотинка му е по сметката. Поне вече ще знае да не се доверява толкова лесно.
Иначе какво научих покрай това, ако PayPal бяха решили в негова ползва, но нямаше пари в баланса може да се изисква черджбек от банката, ако и това не помогне в 6 месечен срок може да се пише до финансовия омбудсман за UK, като четох мнения че си вършат работата добре.
 
От: Има ли шанс да ми върнат парите?

като е имал късмет че получателите са имали пари в баланса и вече всичко до стотинка му е по сметката

От къде знаеш, че получателите са имали пари в баланса? От PayPal ли казаха, че са имали пари в баланса? Защото аз съм чел кошмари в този форум как се получава отрицателен баланс в PayPal (след като получателят на парите е изтеглил парите си от PayPal, PayPal връща парите на клиента и сумата в сметката на жертвата (в случая търговецът) става отрицателна и PayPal настоява да му се плати с хартиен чек изпратен по пощата за да се занули баланса).

Ако са били наистина измамници как е възможно да държат парите все още в баланса си без да ги изтеглят? Сещам се за две причини - от PayPal са им лимиирали акаунта или някой следващ клиент си е купил нещо и все още не са успели да дръпнат парите.
 

Горе