Има ли язвадждий (Как се лекувате)

От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Всъщност при грипа не помага никакъв антибиотик, защото е вирус. Антибиотиците действат само на бактерии.


Киселото не е вредно за здрави хора.

Нямам представа от какво се причиняват грипните епидемии, но при последната епидемия в началото на годината ме измъчи такава зверска ангина, че с всички алтернативни средства, които опитах само си изгорих сливиците и накрая се наложи все пак да пия антибиотик.
...Но да не изместваме темата на колегата.:)
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Грипът се причинява от вируси. Тези вируси са много гадни и изтощават организма. След това бактериите се възползват от ситуацията и атакуват. Затова след като вирусът вече е излекуван често се налага пиене на антибиотици, но те са заради последствията. Язвата се причинява от бактерия, която ако се размножи в големи количества причинява незарастващи рани по стените на стомаха. Затова при болки в стомаха първо се прави изследване за хеликобактер и ако има се изписват антибиотици. После се прилага поддържаща терапия за затваряне на раните. Ако лекарят е добър, трябва да предпише и ендоскопско изследване, при което през устата пъхат тръба с камера. Тя стига до стомаха и на видеоекран лекарят оглежда стомаха, за да се увери, че няма тумори. Това е най-точното възможно изследване.

Огромна грешка е при трайни болки в стомаха да не се ходи на лекар, а да се пробват самолечения. С определени хапчета може леко да се облекчи положението и да намалеят симптомите, но със сигурност така човек няма да се излекува, а в някои случаи може да си загуби и живота.
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Моят съвет е от сферата на народната медицина. Помага при гастрити, леки до по-тежки язви на стомаха, киселини получени от някои храни а даже и от пиене на домашна ракия. Евтино и сигурно. Вземаш от най-близката билкова аптека жълт кантарион, правиш от него отвара в количество около 1-2 литра (в зависимост колко течности приемаш ежедневно). Прецеждаш и пълниш в шишета които изпиваш през деня. Препоръчително е да си я вариш ден за ден. Пий 30-40 дни и после пиши тук как е язвата. Със сигурност ще можеш да ядеш отново някои от любимите гозби без да пречи това на стомаха.
ГАРАНТИРАНО !!!
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Слушал съм за живи голи охлюви - гълтат се цели.

Няма грип, който два не се лекува елементарно, без никакви хапчета.
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Това което Ви посъветвах е напълно изпитана рецепта. Гарантиран лечебен ефект. Един от най-добритв антиоксиданти. Никакви странични ефекти. Пиеш го вместо дневната доза вода която приемаш обикновено. Природата в помощ на медицината.
P.S.Относно начина на приготвяне може да се консултирате в дрогерията от която ще закупите кантариона.
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Яз па последно време ного често миса получават киселини а доскоро несам имал провлеми, спрях лютото шото ного го маах ама пак сашата работа, туй да неи начална фаза на язваджииство да питам,, да ни отварям нова тема
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Яз па последно време ного често миса получават киселини а доскоро несам имал провлеми, спрях лютото шото ного го маах ама пак сашата работа, туй да неи начална фаза на язваджииство да питам,, да ни отварям нова тема

Не е задължително, бластер. Баща ми е така от години, обиколи всички болници, правиха му всички изследвания, включително и гастро и колоноскопия - няма никакъв проблем. Махнаха му жлъчкния мехур, заради голям камък, с надеждата, че киселините са от него - не. Пие си едни хапчета по някакъв график и няма киселини, но ако ги спре, пак се появяват.:) При язва има болки - киселините са от повишени нива на солна киселина в стомашния сок. Трябва да ги неутрализираш с нещо алкално...от аптеката.:wink:
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Какво примерно мастиика с айрънче ставали

Ако ги намериш в аптека и ти ги сервират без рецепта - взимай.:) За киселини не знам дали помагат, но на мен мастика 20-30мл. ми е помагала, при разни неприятни стомашни състояния. Сериозни проблеми не съм имала, та не знам от личен опит.
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Ако ги намериш в аптека и ти ги сервират без рецепта - взимай.:) За киселини не знам дали помагат, но на мен мастика 20-30мл. ми е помагала, при разни неприятни стомашни състояния. Сериозни проблеми не съм имала, та не знам от личен опит.

Ама яз в аптеки не стапвам, шото съм за алтернативната медичина без химии и странични ефекти, сакам екологично личение с бациликус булгарикус и анасонлиика, коможи сазлекувам
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Ама яз в аптеки не стапвам, шото съм за алтернативната медичина без химии и странични ефекти, сакам екологично личение с бациликус булгарикус и анасонлиика, коможи сазлекувам

И аз съм фен на алтернативата.:roll:
Може да пробваш с клеева тинктура - много е полезна, стимулира имунната система и също има спирт - висок процент.:)
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

И аз съм фен на алтернативата.:roll:
Може да пробваш с клеева тинктура - много е полезна, стимулира имунната система и също има спирт - висок процент.:)

Божее ми яз с туй закусвам сабалян винена попара с медец яз това гознам,,, каде отиваш можиби
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Страдам от хиперацидитивен гастрит, дуоденит и колит. Проблемите си ги имам от 14 години и честно казано, това нещо не може да се излекува. Може единствено да се подобри общото състояние. Пила съм антибиотиците за хеликобактер, пила съм нексиум, фамотидини и прочие инхибитори, даже пих някаква отвратителна лигава отвара в продължение на седмици, нищо не помага. Съобразяваш се до живот какво ядеш и сам разбираш с времето, от кои храни ти се засилват болките и кои ти понасят добре. Много е важно, да не се пропуска хранене. И дойде ли пролетта и есента - няма как, минаваш си през кризата.
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Няколко мнения по-нагоре ще видите какво пиша във връзка с проблемните стомаси и как да си помогнете в такива случаи. Написаното е съвсем сериозно, не е като мастиката, айрянчето и т.н.. Имам познати които са се излекували по този начин.
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Хайде стига глупости. Жълтият кантарион нямал странични ефекти... Този метод на лечение ако го приложиш през лятото има голяма вероятност си докараш сериозни увреждания на очите, ако не и нещо повече. Подобни болести се лекуват само под лекарски контрол.
 

Горе