Има нет - не зарежда страници

eLast

Active Member
Здравейте, колеги.

Имам следния проблем - закачих си лаптопа с кабел към 100 годишен модем на Близу. Лаптопа е със 7-ца. Бачка, бачка нета както трябва и в 1 момент решава, че ще спре да отваря каквито и да е страници (просто ги държи blank) или ако щракна на някой линк все едно нищо не съм направил - никаква реакция. В същото време скайп и u-торента бачкат нормално.
Набивам рестарт на модема - не помага. Удрям рестарт на компа - уж тръгва. Четох из нета, че нещо с ДНС-ите се скапвало...
Можете ли да дадете някакъв акъл как да се справя с проблема, ще съм благодарен.
 
От: Има нет - не зарежда страници

Ако е от DNS просто си въведи публичните на Google:

DNS1: 8.8.8.8
DNS2: 8.8.4.4

Но има вероятност проблема да е в MTU. Виж и на самият броузер да не му е зададено някакво прокси да ползва и затова да ти се дъни, макар, че ако е така, вероятно и след рестарт няма да ти върви. А за да провериш дали ти е от DNS, като спре интернет-а отвори си команд промт-а (Start->Run-> cmd) и там напиши примерно ping www.abv.bg

Ако не ти показва IP адреса и пакетите, значи наистина ти е от DNS... ако ти ги показва, вероятно проблема е другаде.
 
а торентите какво теглиш и с каква скорост да не изпълваш целия канал щото на един нет като избичи 3.7 МБ (мегабайта) като съответния фаил има достаъчно сидъри и страниците спират да се отварят като се изгаси торент клиента тръгват (това може да се регулира с броя връзки) ама кой иска да муе бавно свалямнето от макса просто се изтърпява за малко :)

иначе може да е от днсите на близу само че аз бих сложиш опън впн днисте стига гугъл е събирал информация :)

208.67.222.222

208.67.220.220
 
От: Има нет - не зарежда страници

Не е от браузъра - с няколко все 1 и също. Торента имам 1 филм, който от време на време качва с по 50-100-150 к - нищо сериозно.

А от къде се ръчкат DNS-ите?
 
От: Има нет - не зарежда страници

Не е от браузъра - с няколко все 1 и също. Торента имам 1 филм, който от време на време качва с по 50-100-150 к - нищо сериозно.

А от къде се ръчкат DNS-ите?

Отдолу до часовника трябва да имаш мониторче. Цъкаш с десен бутон на мишока -> Отвори център за мрежи и споделяне -> Промяна на настройките на адаптера ( намира се вляво ) -> после си избираш мрежовата карта ( активната е синичка и съответно има кабелче на нея в твоят случай ) с десен бутон и избираш свойства -> Маркираш Internet Protocol Version 4 ( TCP/IPv4 ) и натискаш отново на свойства -> настройваш си днс-сите и натискаш ок.
 
От: Има нет - не зарежда страници

Ще предложа още една опция. При мен в 95% от случаите, когато уж имам интернет, а всъщност нямам или се откача или не зарежда добре, проблемa обикновено е в антената на модема, не знам защо се разхлабва толкова често, но като я стегна всичко заспива.
 
От: Има нет - не зарежда страници

Ще предложа още една опция. При мен в 95% от случаите, когато уж имам интернет, а всъщност нямам или се откача или не зарежда добре, проблемa обикновено е в антената на модема, не знам защо се разхлабва толкова често, но като я стегна всичко заспива.

В неговият случай, няма как да е това проблема, при положение, че ползва кабел. Въпросният проблем, би се появил, ако ползва безжичната лан карта на лаптопа. Иначе да... и такъв проблем съм срещал :)
 
От: Има нет - не зарежда страници

Благодаря ви :) Вече съм подготвен и чакам само пак да се скапе, за да пробвам :D
 
От: Има нет - не зарежда страници

А дали е възможно да е от вирусче?
 
От: Има нет - не зарежда страници

А дали е възможно да е от вирусче?
Точно това щях да пиша аз. Преди време имах подобен проблем само че при мен беше това че не искаше да зарежда точно определени страници, които с времето се увеличаваха все повече и повече. В крайна сметка сканирах няколко пъти обаче безплатния Аваст не го хвана, когато направих една пълна преинсталация и започнах "на чисто" се оправи. Бих ти препоръчал да опиташ обаче това може би е краен вариант защото не се знае дали е от това а и ще си загубиш всичката информация. Все пак опитай сканирани с антивирусни и то може би не само с една ами с няколко, но махай едната преди да сложиш друга :D

Забравих да кажа само: провери си hosts файла дали случайно няма нерегламентирани вписвания защото бях виждал и такава гад която беше пренасочила всички адреси към localhost :D
 
Последно редактирано:

Горе