Имейл маркетинг кампания

stanislawtonkow

New Member
Здравейте,
Първо се извинявам, ако съм сбъркал раздела/секцията. Трябва да проведа емайл маркетинг кампания, която ще се провежда ежемесечно под формата на бюлетин и се порових из интернет пространството, но не открих отговор на някои от възникналите въпроси. На кратко сюжета е следния: всеки месец до около 5 000 потребителя ще се изпращат имейли, като идеята е процеса да бъде максимално улеснен и удобен. Разгледах сайтове, предлагащи услуги, свързани с емайл маркетинг и се спрях на BenchmarkEmail (платен план, който отговаря на нуждите). Свързах се със съпорта, за да съм сигурен, че отговарят на всички изисквания, защото някои от нещата не бяха упоменати в сайта им. Та въпросите ми, които изникнаха са следните:
  1. Някой работил ли е с въпросната компания и може ли да сподели някакво мнение за услугите им?
  2. Предупредиха ме, че съществуват лимити за изпратени емайли дневно (на домейна - от съпорта на BenchmarkEmail ми казах, че при тях няма лимити на изпратените емайли). Също така, че при хххх на брой изпратени емайли мога да получа бан от GMail, Yahoo и т.н. Въпросът ми е някой знае ли как стоят нещата с тези лимити, как могат да бъдат заобиколени/вдигнати и т.н.?
  3. Ако имате някакви съвети/препоръки ще се радвам да ги споделите.

Благодаря предварително.

Поздрави,
Станислав Тонков
 
От: Имейл маркетинг кампания

Аз изпращам мейл на ден, не са ме баннали още. Стига да имаш бутон за унсубскрайб, няма проблеми.
 
От: Имейл маркетинг кампания

Аз изпращам мейл на ден, не са ме баннали още. Стига да имаш бутон за унсубскрайб, няма проблеми.

Здравей,
Първо благодаря за отговора. Да, говорим за цивилизован newsletter с Unsubscribe бутон и т.н. Нещо, което може би пропуснах да отбележа е факта, че тези около 5 000 емайла трябва да се изпратят в рамките на 3-5 дни. До колкото разбрах има ограничение от самия хостинг, което варира в зависимост от хостинга (100 - 400 емайла дневно), а относно бана той идва, ако от GMail, Yahoo и останалите имейл компании, ако от един домейн се получават Х на брой емайла от един домейн/емайл. Не съм сигурен в тази информация и точно това е причината за самата тема.

Поздрави,
Станислав Тонков
 
От: От: Имейл маркетинг кампания

Здравей,
Първо благодаря за отговора. Да, говорим за цивилизован newsletter с Unsubscribe бутон и т.н. Нещо, което може би пропуснах да отбележа е факта, че тези около 5 000 емайла трябва да се изпратят в рамките на 3-5 дни. До колкото разбрах има ограничение от самия хостинг, което варира в зависимост от хостинга (100 - 400 емайла дневно), а относно бана той идва, ако от GMail, Yahoo и останалите имейл компании, ако от един домейн се получават Х на брой емайла от един домейн/емайл. Не съм сигурен в тази информация и точно това е причината за самата тема.

Поздрави,
Станислав Тонков

Как си ги събрал тези мейли и какъв е този хостинг, който те ограничава 100-400 мейла дневно, аз използвам майлчимп например, праща си колкото си искам мейлчета, не ме ограничава, стига да си плащам.

Пък бана, не съм чувал за такова нещо, кой ти го каза това? Едва ли има такъв бан, тъй като има хора които изпращат милиони емейли на ден, ти с твойте 5000 няма да навредиш.
 
От: От: Имейл маркетинг кампания

Здрасти адаш
Всеки хост има ограничение на емайлите на час обикновено е 200-250 на час.
Просто сетваш софтуера да праща по 150 на час и готово. Няам да има никакви проблеми.
А и 5 к емайли са нищо за 3 дена спокойно ще заминат без да напрягат супорта на хоста.




Здравей,
Първо благодаря за отговора. Да, говорим за цивилизован newsletter с Unsubscribe бутон и т.н. Нещо, което може би пропуснах да отбележа е факта, че тези около 5 000 емайла трябва да се изпратят в рамките на 3-5 дни. До колкото разбрах има ограничение от самия хостинг, което варира в зависимост от хостинга (100 - 400 емайла дневно), а относно бана той идва, ако от GMail, Yahoo и останалите имейл компании, ако от един домейн се получават Х на брой емайла от един домейн/емайл. Не съм сигурен в тази информация и точно това е причината за самата тема.

Поздрави,
Станислав Тонков
 

Горе