Име на сайт за новини, анализи, коментари и други

Дискусията в 'Домейни' стартирана от Ученик, Авг 11, 2018.

1. Ученик

Ученик New Member

Рег.:
    Авг 11, 2018
    Съобщения:
    15
    Харесвания:
    6
    Точки:
    3
    Луба и Стойнефф - благодаря!

2. nortrant

nortrant Well-Known Member

Рег.:
    Дек 4, 2009
    Съобщения:
    5,431
    Харесвания:
    522
    Точки:
    113
    България е прекалено малък пазар за такъв проект :( Големите медии не могат да се издържат от банери, нито малките .

3. sedo

sedo Active Member

Рег.:
    Апр 5, 2012
    Съобщения:
    856
    Харесвания:
    93
    Точки:
    28
    Ако нещо те издъни, на първо място ще е този скъп сървър, вместо VPS за 50 лв/мес :) Освен, ако нямаш финансиране 400 000-500 000 лв, да си плащаш заплати и реклама и да не ти пука :)
    И аз така мислех да взимам такъв сървър, но нямах пари и накрая открих, че има такова нещо като vps или наети сървъри, с този бюджет ще имаш поне за 20-30 години да плащаш месечни такси с опция за ъпгрейд при повече трафик, а сървърът се съмнявам да изкара повече от 4-5 години без да го обновиш напълно :D
    Спамиме ти темата, защото повечето сме минали през тоя път със сървърите и новините и ни е жал да гледаме в какъв филм се вкарваш, а не че хейтим или ти завиждаме нещо.
    Но пък не пречи да опиташ, щом ти е мечта, най-много да си едни 200 бона на минус след 3 години :)

Последно редактирано: Авг 14, 2018
  4. kpetrov

kpetrov Well-Known Member

Рег.:
    Апр 22, 2015
    Съобщения:
    1,337
    Харесвания:
    168
    Точки:
    63
    Блиц са класика в жанра на жълтенията и простотията, а и на неграмотността. В дългата ми практика на копирайтър бих похвалил единствено Фокус. Но пък за сметка на информацията и на грамотността визията им е ужасяваща :)

Ученик харесва това.
  5. kpetrov

kpetrov Well-Known Member

Рег.:
    Апр 22, 2015
    Съобщения:
    1,337
    Харесвания:
    168
    Точки:
    63
    Тооо... Колко ли водещи "новинарски" сайтове не са на някоя партия или политик или НПО? Дневник на кого е? Така наречената Икономедия?

Ученик харесва това.
  6. Ученик

Ученик New Member

Рег.:
    Авг 11, 2018
    Съобщения:
    15
    Харесвания:
    6
    Точки:
    3
    Няма значение на кого е даден сайт, важни са името, целта и съдържанието му.

7. Bonfire13

Bonfire13 New Member

Рег.:
    Юли 30, 2016
    Съобщения:
    6
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    Здравейте, преди години имах сайт за лайфстайл новини но от извесно време се занимавам с дизайн и сайта остана на заден план. Ако имате интерес към домейна който е близо на 8 години www magazine dot bg с подходяща за вас wordpress тема и страници във почти всички соц мрежи Facebook са 50 хиляди реални последователя свържете се с мен. мога да предложа помощ при брандирането, лого банер и др. Продавам бранда, домейна, темата и соц. Мрежите.

Последно редактирано: Септ 29, 2018
    Ученик харесва това.
  8. Ученик

Ученик New Member

Рег.:
    Авг 11, 2018
    Съобщения:
    15
    Харесвания:
    6
    Точки:
    3
    Здравейте.
    Благодарим за отправеното предложение, но нямаме интерес. Скоро ще имаме име, избрали сме тема, която в момента се редактира и се надяваме до 1-2 месеца сайтът да стартира.

9. Bonfire13

Bonfire13 New Member

Рег.:
    Юли 30, 2016
    Съобщения:
    6
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    Желая успех в начинаниети!

stoineff харесва това.
  10. Ученик

Ученик New Member

Рег.:
    Авг 11, 2018
    Съобщения:
    15
    Харесвания:
    6
    Точки:
    3
    За много години на всички! Да сте живи, здрави и успешни във всяко едно отношение!

С малко забавяне вече имаме име на сайта: Искра. Домейнът ще е www.iskra.bg
    До 1-2 месеца ще бъде пуснат в действие, защото програмистите имат още много работа, а и трябва да се напълни с публикации преди да стартира.
    Трудното мина и тепърва ни очакват славни дни в полза на Родината и народа български!

Да запалим искрата!

11. mrm_1

mrm_1 Active Member

Рег.:
    Февру 18, 2009
    Съобщения:
    337
    Харесвания:
    60
    Точки:
    28
    От август до сега това ли измислихте? Нали трябваше да е .com ? Кофти избор според мен ...

sedo харесва това.
  12. AMitrev

AMitrev Well-Known Member

Рег.:
    Авг 6, 2012
    Съобщения:
    1,624
    Харесвания:
    280
    Точки:
    83
    Място:
    София
    Вчера не знам дали ви е работил сайта, но по статуса на домейна най-вероятно и вчера не е работил.

Явно само ползвателите на Цифрови системи са успели да видят нещо закачено към домейн със статус "busy, inactive" :D

13. sedo

sedo Active Member

Рег.:
    Апр 5, 2012
    Съобщения:
    856
    Харесвания:
    93
    Точки:
    28
    Никак не ме радва домейнът, има шанс да се провалите заради домейна :confused:

Последно редактирано: Ян 8, 2019
  14. desoe

desoe Member

Рег.:
    Дек 4, 2015
    Съобщения:
    96
    Харесвания:
    65
    Точки:
    18
    Професия:
    Editor / Copywriter
    Място:
    Sofia
    По-скоро ще се провалят когато свършат парите и видят, че в БГ от медии пари не се изкарват.

15. KaterinaK

KaterinaK Member

Рег.:
    Юни 4, 2017
    Съобщения:
    74
    Харесвания:
    5
    Точки:
    8
    Аз съм репортер по професия и честно да ви кажа обмислях такъв проект за новинарски сайт. Моите наблюдения са - няма медия, която да казва 100% истината. Дори независимите уж Медиапоол, Днес, Дневник..всички имат спонсори.

Рано или късно, ще ти почукат на вратата.

От друга страна това е ниша с огромна конкуренция. За да е добър един сайт, му трябват поне 15 човека екип за покриване на събития, конференции и смени. Поне двама редактори с опит, фоторепортери, коректори и т.н. Специалисти с връзки в Парламента, защото депутатите дават много новини, стига да сте познати.

И не само...не може един журналист да пише днес за футбол, утре за енергетика и после за фондови борси. Просто не очаквай качество от такъв човек за всичко.

Чак след огромни ресурси и качествен екип с високи заплати и РЕАЛНИ ОСИГУРОВКИ, поне пет години на пазара доказване, ще си конкуренция на силните novini.bg news.bg dir.bg и т.н.

Аз прецених, че е много по-разумно да вложа енергия в малка ниша, защото поне съм конкурентоспособна там, а не на 1000-но място в Google с новинарски сайт, който ще ми взима 24/7 от живота.

Ако сте сигурни, че е вашето начинание, успех ви желая. Предлагам ви име jurnalist.bg / reporter.bg - поне е оригинално, тъй като novini,news,24,dnes,utre са вече заети или изтъркани.

Wordpressbg харесва това.
  16. deepdoff

deepdoff Member

Рег.:
    Май 14, 2018
    Съобщения:
    109
    Харесвания:
    16
    Точки:
    18
    Ако все още търсите име мога да ви предложа 2 домейна:
    bignews.bg
    faktite.info
    Ако имате интерес може да пишете на лично.

17. nehrox5

nehrox5 Active Member

Рег.:
    Ян 5, 2014
    Съобщения:
    179
    Харесвания:
    42
    Точки:
    28
    По принцип на мода са имена на стопански инструменти брадви, секири, мотики, лопати, търнокопи и.т.н..

mrm_1 харесва това.
  18. TheCrazyBastard

TheCrazyBastard Well-Known Member

Рег.:
    Ян 9, 2012
    Съобщения:
    1,271
    Харесвания:
    157
    Точки:
    63
    rozovadolina com
    Държа го резерва, но срещу интересна сума бих се поддал. Тук говорим не само за домейн за новини за централна България, а и за такива едни... "розoви" :)

19. niksdevil

niksdevil Active Member

Рег.:
    Май 9, 2011
    Съобщения:
    374
    Харесвания:
    26
    Точки:
    28
    ko4ove hipopotami petli vihrogoni, всичко е на мода днес, само да има трафик от фейса, резне ли се, резват и сайтовете :D Майтап си прая, ма не баш, биволъ не го включвам към тях.

Името няма значение, а съдържанието...

Edit:Е ся проверих, katur.bg e свободен :D

Последно редактирано: Ян 16, 2019 в 10:43 PM

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice