Име на сайт за новини, анализи, коментари и други

ReminD, заради такива като теб вървим стремглаво надолу. На чужди пари сметка недей да правиш. Или помагай, или не пречи с празните си писания. От 3 години търся хора да инвестират в този проект. Десетки като теб ми се смяха и ме наричаха луд, но сега, когато проектът стартира вместо да се смеят започнаха да питат как могат да бъдат полезни. Отговорих им - като не ми пречите!
 
https://www.dnevnik.bg Това е пример за новинарски сайт. С читави коментари, с прилични статии, не се занимават с clickbait заглавия и нямат много новини на ден. Всяка една от статиите им ми харесва, че се групира в "ТЕМА", и можеш да проследиш всички новини / статии по дадена тематика. Ти дори и име нямаш, а излизаш с едни празни приказки. Ако за 3 години не можеш да направиш един новинарски сайт, тъжно.
 
@Ученик 6000лв. на месец за кое по напред ще стигнат? Хубаво имаш идея, но нещо яко куца.

Прости сметки:
2600лв. заплати за "журналисти" (каза че са двама по 1к заплата)
1000лв офис
300лв. счетоводител/трз (може и повече, слагам го рандом числото :D)
200лв. колокация ('щото си готин, но може и да ти е 500лв.)
50лв. "програмист" (предоплагам че ще е инсталатор/конфигуратор)
?лв. системен администратор (кой ще се грижи за хардуера за 40000лв.)
?лв. абонамент (новини/снимки за онези 60-70%)
?лв. чистачка за офис
?лв. ток/вода/отопление/телефон
?лв. интернет
?лв. втори интернет (не може да си позволиш лукса да си офлайн)
?лв. командировки (няма ли да отразяваш значими събития като казваш истината - как ще го правиш като не си там?)

Да кажем, че си много убедителен и въпреки реалността договориш много ниски цени за нужните ти услуги и се впишеш в месечният бюджет... но тогава на дневен ред идват други въпроси:

- как двама души ще се справят с новинарският поток, който ще бъде 60-70% от сайта ти?
- как тези двама души ще могат да правят разследвания и проучвания за да кажат истината?

Тоест нещата яко издишат, но пък ти започваш с 40000лв аз сървър, което явно е голяма гордост ;)
 
Да се измисли подходящо име за сайт не е лесно, и аз съм умувал със седмици. Мислиш си, че си се сетил за нещо оригинално и се оказва, че някой друг вече те е изпреварил и го е регистрирал.
Решението е да се комбинират думи, например topmedia.bg (домейна е свободен), или да се измисли кратко име, което лесно се произнася, но нищо не означава (например medio.bg - също е свободен). Разгледай https://www.brandbucket.com/, там е пълно с такива домейни с нищо неозначаващи имена.
 
@Ученик 6000лв. на месец за кое по напред ще стигнат? Хубаво имаш идея, но нещо яко куца.

Прости сметки:
2600лв. заплати за "журналисти" (каза че са двама по 1к заплата)
1000лв офис
300лв. счетоводител/трз (може и повече, слагам го рандом числото :D)
200лв. колокация ('щото си готин, но може и да ти е 500лв.)
50лв. "програмист" (предоплагам че ще е инсталатор/конфигуратор)
?лв. системен администратор (кой ще се грижи за хардуера за 40000лв.)
?лв. абонамент (новини/снимки за онези 60-70%)
?лв. чистачка за офис
?лв. ток/вода/отопление/телефон
?лв. интернет
?лв. втори интернет (не може да си позволиш лукса да си офлайн)
?лв. командировки (няма ли да отразяваш значими събития като казваш истината - как ще го правиш като не си там?)

Да кажем, че си много убедителен и въпреки реалността договориш много ниски цени за нужните ти услуги и се впишеш в месечният бюджет... но тогава на дневен ред идват други въпроси:

- как двама души ще се справят с новинарският поток, който ще бъде 60-70% от сайта ти?
- как тези двама души ще могат да правят разследвания и проучвания за да кажат истината?

Тоест нещата яко издишат, но пък ти започваш с 40000лв аз сървър, което явно е голяма гордост ;)

Тука да включиме и разноските Х за реклама на сайта, без това няма да се разминете при положение че сте инвестирали много пари в работна ръка и хардуер. Само чрез постове във фейсбук няма да стане.

Между другото каква аудитория целите? Мислещите хора? Такива субекти на балканския полуостров почти не останаха и са една шепа хора която не се информира от български източници. Второ ако на началната страница няма поне 2ма убити и трима ранени комбинирано с коя силиконка с коя се скарала и има невероятна драма, няма кой да ви чете.

Не ме разбирай погрешно нямам нищо против, просто предоставям друга гледна точка.
 
Последно редактирано:
Писах за помощ за име, а получих "безценни" други съвети. Както казах и ще приключа да отговарям на постове, които не са свързани с името: имаме стратегия, имаме финанси, имаме желание, имаме сила! Сегашната задача е да се избере име, а успоредно с това се работи и по другите въпроси. Име, дами и господа, имам нужда от идея за име, за другото не берете грижа, но ви благодаря за съветите :).
 
novini24x7.com
 
@Ученик след като имате стратегия, финанси, желание и сила, защо не действате, а търсите безплатни идеи?
Покажете я тази сила?

Представяш проект с претенции, а при няколко въпроса се оправдаваш като ученичка ;).
 
Добре ако трябва да говорим за име то дискусията не е за тук защото нещо което бъде предложено тук може да бъде регистрирано веднага от друг. Общо взето името ти е най-малкия проблем, щом си решил да правиш подобен тип сайт. Е вземи bivol.bg кво общо има името със съдържанието? Абсолютно нищо, но пък се чете защото изнася интересна информация. Тоест заключението е че няма значение името а съдъжанието. Когато то е качествено хората ще влязат в какъвто адрес им кажеш ;)
 
АМитрев, не се спря! Запази си приказките за след 3 или 5 години. Тогава или ще очаквам извинение и поклон, или можеш да ме обиждаш както решиш, защото ще бъдеш в правото си.

П.П. Нищо лично, но започвай да тренираш поклони :D :D :D.
 
За кое да ти се извиня, че чак и да ти се покланям?

Разбираш ли написаното от мен или още си на фаза "Мама каза, че съм най-умният"?
Къде видя обиди?
 
Между другото каква аудитория целите? Мислещите хора? Такива субекти на балканския полуостров почти не останаха и са една шепа хора която не се информира от български източници. Второ ако на началната страница няма поне 2ма убити и трима ранени комбинирано с коя силиконка с коя се скарала и има невероятна драма, няма кой да ви чете.

Абсолютната истина за медиите в България. Никой не се интересува от качествена журналистика и готино разработени теми. Или хайде - да не сме твърде черногледи, не е никой, но със сигурност е малък процент от хората. И недостатъчен, за да се издържа медия, която се опитва да залага единствено на качество.

Дневник са изключение, но те са на колко години вече? А и нека си го кажем направо - дори да имат месец(и) на червено, муха ги ухапала. Собственикът им е милиардер. Колко медии от този тип могат да оцелеят, ако 2-3 месеца поред нямат нито един лев печалба?

Изобщо, как се издържа само от реклама една онлайн медия, с всичките ѝ разходи и прочее?

Но да не обезкуражаваме човека. Дано успеят :)
 
Забравих да спомена, че разширението на домейна задължително трябва да е COM. Ако щете от съображение за сигурност, ако щете, че по-лесно ще се намери домейн с това разширение, ако щете друга причина. Всеки сам да с интерпретира това желание за разширението. А дотогава, моля за идеи за име на сайта!
 
Забравих да спомена, че разширението на домейна задължително трябва да е COM. Ако щете от съображение за сигурност, ако щете, че по-лесно ще се намери домейн с това разширение, ако щете друга причина. Всеки сам да с интерпретира това желание за разширението. А дотогава, моля за идеи за име на сайта!
Много претенции, че и с удивителни, никой не ти е длъжен за нищо във форума, пък с 40 000 лева капитал да беше отпуснал един конкурс за 100 лева, като @nortrant , ама ти пък вярно, че 40 000 лева си дал за "сървър" :D ... Kак е възможно 3 години както казваш, да развиваш въпросния проект и да събираш пари от "инвеститори", а да нямаш име на сайта? Смисъл 3 години какво прави? - Молеше се за пари за сървър ли? :D И за сигурност по сървъра? И като отиваш при въпросните да се молиш за пари какво и казваш като те питат какво ще е името на сайта... Bullshit , fucking bullshit.
Тая тема е пълен фалш, ако съм аз бих му сложил един shadow ban на хлапето и да се оправя с идеи, тъкмо ще викне неволята, просто не е възможно 3 години едно име на новинарски сайт да не може да измисли, пък за направата на сайта, егати, за две години човек става програмист и сам ще си накоди сайта както му харесва, нямам думи, имам чувството че това е някаква версия на cross-a, не си представям ако продължи да пише в други теми какви бисери ще има.
 
Последно редактирано:
Реминд, чети внимателно какво съм написал, а ако не можеш да го разбереш записвай се от първи клас да учиш отново. Написах, че 3 години търся с кого да реализирам проекта, а не че търся име на сайта. Име на сайта търсим от 2-3 седмици и не само аз търся. Имам списък с около 115-120 имена, като 30-40 са заети, но нито едно име не мога да реша дали е подходящо или не. Тези дни ще ми изпратят още 26 имена. Идеята ми да пиша тук е, че някой случайно може да предложи по-подходящо име, но явно не става. Сайтът ще стартира, ще се развие и такива дребни празнодумни душици като теб нито ще ни откажат, нито ще ни попречат. От време на време ще ти пиша как се развиваме, за да си злобееш пред екрана и да продължаваш да си велик форумнец, чувствайки се значим за обществото, но с реален принос колкото една калдаринка.
 
Купил от лятното промо на джъмп.бг и намерил нулед тема = ша праим чудеса!
 

Горе