Импорт на продукти

tedkata_m

Well-Known Member
Здравейте, кой е най-добрият метод за импорт на xml файл с продукти. Имам инсталиран плъгин all import. Проблемът е, че доставчикът постоянно актуализира файла, който ми е предоставен и доста продукти вече не са налични, а и са се появили нови, които ги няма при мен. Има ли начин да си ъпдейтвам файла така, че продуктите да отидат в категорията, в която трябва. Или може би това трябва да се направи ръчно. Дайте идеи, моля.
 
Тоя плъгин може почти всичко - разгледай подробно всичките опции.
 
Въпросът е, че не съм отавил аз първият импорт, а програмистът замина. И сега се чудя как първоначално го е правил.
 
Просто виж последните импорти в списъка - цъкни отдолу на Edit и после на Manage Import и разгледай с какви настройки са вървели.
 
Въпросът е, че не съм отавил аз първият импорт, а програмистът замина. И сега се чудя как първоначално го е правил.
Разбира се, че има начин. Сваля се от URL адреса, както са писали по-горе. След като импортираш файла първоначално отиваш на началния списък с всички импорти и отдясно даваш на Sceduling options. Автоматичния импорт по график е платена добавка, но с ръчната също става - само трябва да настроиш cron jobs кога да се пуска. Съответно на всеки run ще се ъпдейтват продуктите, те си имат unique identifier и няма да се дублират.
Можеш да изключиш опцията за добавяне на нови продукти, които не присъстват във файла, ако не искаш да се наливат новодобавените.
 
Разбира се, че има начин. Сваля се от URL адреса, както са писали по-горе. След като импортираш файла първоначално отиваш на началния списък с всички импорти и отдясно даваш на Sceduling options. Автоматичния импорт по график е платена добавка, но с ръчната също става - само трябва да настроиш cron jobs кога да се пуска. Съответно на всеки run ще се ъпдейтват продуктите, те си имат unique identifier и няма да се дублират.
Можеш да изключиш опцията за добавяне на нови продукти, които не присъстват във файла, ако не искаш да се наливат новодобавените.
А как да вкарам само новите продукти от XML, не целият файл?
 
Ами за съжаление тези, които не са в наличност си останаха и стана още по-голямо мазало.
Ако искаш да ъпдейтнеш наличността трябва да чекнеш и последната отметка в списъка. Или искаш да ги изтриеш? Ако е така в WC адона в edit import имаш опция да направиш всички неналични продукти на draft и да не се показват.
 
Проблемът е, че някои продукти са качвани ръчно. Да не взема да ги изтрия и тях, защото ги няма на XML файла.
 
Проблемът е, че някои продукти са качвани ръчно. Да не взема да ги изтрия и тях, защото ги няма на XML файла.
Импортера не пипа тези, които не присъстват/не са присъствали във файла.
Надявам се правиш бекъп на базата данни всеки път, когато правиш неща, в които не си сигурен.
 
Ако искаш да ъпдейтнеш наличността трябва да чекнеш и последната отметка в списъка. Или искаш да ги изтриеш? Ако е така в WC адона в edit import имаш опция да направиш всички неналични продукти на draft и да не се показват.
Дай скрийншот на това, моля те.
 

Горе