Инвестиране в интернет сайт - помощ

ikovach

New Member
Здравейте на всички.
Искам да Ви питам за вашето мнение и да ми дадете съвет относно купуването на сайт с цел инвестиция, доходи и т.н.
Първо ако искам да вложа например 15-20000$ колко да очаквам да изкарвам от сайта месечно (държа да отбележа че не съм професионалист, но имам представа за какво става дума).
Това ми е първото начинание в тази сфера - дали е по-добре да купя 10 сайта по 2000$ или да играя по наедро.
Или е най-добре да инвестирам $4-5000 като за начало.
Доколко са реални и истински данните в обявите за продажба на сайтове в marketplace и digitalpoint?
Има ли измамници, които продават сайтове там?
Моля Ви ако мислите, че даден сайт който се продава не е лош за инвестиране (въпреки рисковете, които ги има винаги) да ми го препоръчате.
Или поне ми препоръчайте niche, към кочто да се насоча в търсенето.
А и сигурно ми трябва почти пълно автоматичен сайт като за начало.
Ооо и последно сайта да изкарва поне 1500-2000$ на месец.
Благодаря Ви предварително
 
От: Инвестиране в интернет сайт - помощ

А и сигурно ми трябва почти пълно автоматичен сайт като за начало.

И аз искам такъв сайт :)

Иначе единственото нещо за което се сещам във връзка с това което си написал , че искаш ,е да ти препоръчам да погледнеш темата за DropShipping.
Успех с инвестирането !
 
Последно редактирано:
От: Инвестиране в интернет сайт - помощ

С radev праим едни автоматични сайтове ама няма да ти харесат предполагам :lol:
 
От: Инвестиране в интернет сайт - помощ

идеални са ама .... мноо пари струват

Ем с тоя контент кво искаш... Все пак минава Copyscape без проблеми :lol::shock::eek: Даже се линкват автоматично :lol:
 
От: Инвестиране в интернет сайт - помощ

е браво на вас ..велики сте ...и що си мълчахте си до сега ?!

айде аз да си лягам , че стана време за ставане
 
От: Инвестиране в интернет сайт - помощ

adi, чел съм темата за dropshipping, супер е само че няма да мога да си направя сайта сам.
veselin.us i radev нека да видя какви сайтове правите.
 
Здравейте на всички.
Искам да Ви питам за вашето мнение и да ми дадете съвет относно купуването на сайт с цел инвестиция, доходи и т.н.
Първо ако искам да вложа например 15-20000$ колко да очаквам да изкарвам от сайта месечно (държа да отбележа че не съм професионалист, но имам представа за какво става дума).
Това ми е първото начинание в тази сфера - дали е по-добре да купя 10 сайта по 2000$ или да играя по наедро.
Или е най-добре да инвестирам $4-5000 като за начало.
Доколко са реални и истински данните в обявите за продажба на сайтове в marketplace и digitalpoint?
Има ли измамници, които продават сайтове там?
Моля Ви ако мислите, че даден сайт който се продава не е лош за инвестиране (въпреки рисковете, които ги има винаги) да ми го препоръчате.
Или поне ми препоръчайте niche, към кочто да се насоча в търсенето.
А и сигурно ми трябва почти пълно автоматичен сайт като за начало.
Ооо и последно сайта да изкарва поне 1500-2000$ на месец.
Благодаря Ви предварително

Здравеи,

Лично аз купувам стари домеини с линкове и добавям подходящи сайтове отгоре :) Като търсиш цялостно решение трбва да предценяваш дали можеш да го управяваш подържаш и развиваш. Така че по-скоро бих препоръчал да започнеш с по малка инвестиция.



офтопика от темата е преместен тук може да си продължите там :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Инвестиране в интернет сайт - помощ

Прав си coolice, с по-малка инвестиция за начало е по-добре при положение че тепърва започвам.
На колко е нормално да се оцени и продава сайт правещ по $1000/м?
 
От: От: Инвестиране в интернет сайт - помощ

На колко е нормално да се оцени и продава сайт правещ по $1000/м?

Сайт генериращ 1000$ месечно се продава за 12000$ - 18000$ (чистият месечен приход х 18 )

Иначе с 3000$-5000$ + добър екип с който да сте взаимно КОРЕКТНИ ще ти донесе и повече от 1000$ месечно до 3 месеца
 
От: Инвестиране в интернет сайт - помощ

PHP:
Ооо и последно сайта да изкарва поне 1500-2000$ на месец.


Мисля че за такъв сайт няма да ти стигнат 20 к $ :(,я си помисли , ако е твой сайт ще го дадеш ли на някой за 10-15 К та нали за 7-8 месеца ще си вземеш същите пари и сайта си е пак твой :):twisted:
 
От: Инвестиране в интернет сайт - помощ

...Или поне ми препоръчайте niche, към кочто да се насоча в търсенето....
Бих ти препоръчал да избереш ниша, от която ти самия се интересуваш. Ако е спорт - спорт. Ако те интересуват картини-картини. Ако твоята ниша е претъпкана от конкуренция, то очевидно ще трябва да заложиш на по-различна гледна точка по темата. Ако гледаш на създаването на интернет сайт, като на купуването на акции, то начинанието може и да ти донесе печалба. Но за мен лично се губи тръпката, а и не съм така находчив, когато нещата не са ми присърце..
 
От: Инвестиране в интернет сайт - помощ

И аз бих прпоръчал да избереш ниша от която разбираш или ти е интересна ще е по лесно да се научиш.
 
От: От: От: Инвестиране в интернет сайт - помощ

Сайт генериращ 1000$ месечно се продава за 12000$ - 18000$ (чистият месечен приход х 18 )

Иначе с 3000$-5000$ + добър екип с който да сте взаимно КОРЕКТНИ ще ти донесе и повече от 1000$ месечно до 3 месеца

Напълно съм съгласен всичко зависи от екипа
 
От: Инвестиране в интернет сайт - помощ

Благодаря Ви за съветите, за съжаление нямам нито екип, нито достатъчни познания - но пък имам желание.
Случайно ако има някой живеещ в Варна нека ми пише пм, може да измислим нещо.
 
От: Инвестиране в интернет сайт - помощ

Хахахаха
Сайт правещ по 1000 $ на месец струва повечко от х 18 :)
Има много методи за изчислаяване на цената на доходоносен актив и този е далеч от тях ;)

Ето ще ви дам един пример как да си изчислите цената на сайтчето:

Изнамирате от някъде с какви P/E (цена печалба) коефициенти се търгуват българските компании. Има много сайтове по въпроса и един от тях е този на Българската фондова борса: bse-sofia.bg
P/E коефициента е цената на компанията, разделена на печалбата на компанията - ако една компания струва 10000 лв. и има печалба 1000 лв. то тогава P/E коефициента е 10 000/1 000 = 10 .
Приемаме, че средния коефициент е 10 за компаниите.
Махаме от него 1-2 единици, компенсиращи по-големия риск заради закупуване на по-рисков инструмент (все пак компаните ба борсата са големи и с многогодишна история) и вземаме за коефициент с който ще работим 8 .Вашият сайт прави по 1000 $ приходи (има разлика между печалба и приходи) и 800 печалба да речем, което е 800х12=9 600 на година.

И така имаме едно уравнение с едно неизвестно да решим, за да намерим цената на сайта си - P/E = цена/печалба

P/E = 8
Печалба= 9 600 лв.

цена на сайта = 9 600 х 8 = 76 800 лв.

Това е метод препоръчван за груба оценка, все пак има и много други неща, които да се вземат предвид. Общо взето метода дава една добра представа, въпреки, че е малко абстрактен
 
От: От: Инвестиране в интернет сайт - помощ

Хахахаха
Сайт правещ по 1000 $ на месец струва повечко от х 18 :)
Има много методи за изчислаяване на цената на доходоносен актив и този е далеч от тях ;)

Ето ще ви дам един пример как да си изчислите цената на сайтчето:

Изнамирате от някъде с какви P/E (цена печалба) коефициенти се търгуват българските компании. Има много сайтове по въпроса и един от тях е този на Българската фондова борса: bse-sofia.bg
P/E коефициента е цената на компанията, разделена на печалбата на компанията - ако една компания струва 10000 лв. и има печалба 1000 лв. то тогава P/E коефициента е 10 000/1 000 = 10 .
Приемаме, че средния коефициент е 10 за компаниите.
Махаме от него 1-2 единици, компенсиращи по-големия риск заради закупуване на по-рисков инструмент (все пак компаните ба борсата са големи и с многогодишна история) и вземаме за коефициент с който ще работим 8 .Вашият сайт прави по 1000 $ приходи (има разлика между печалба и приходи) и 800 печалба да речем, което е 800х12=9 600 на година.

И така имаме едно уравнение с едно неизвестно да решим, за да намерим цената на сайта си - P/E = цена/печалба

P/E = 8
Печалба= 9 600 лв.

цена на сайта = 9 600 х 8 = 76 800 лв.

Това е метод препоръчван за груба оценка, все пак има и много други неща, които да се вземат предвид. Общо взето метода дава една добра представа, въпреки, че е малко абстрактен

Да не би да търгуваш на бфб, защото и аз търгувам ама твърде неуспешно влязох по време на кризата и сега малко пикая срещу вятъра както се казва:D
 
От: Инвестиране в интернет сайт - помощ

Дммм. Търгувам , инвестирам и всичко що може да се прави там...

И аз позагубих доста парици и сега затова търся някакъв начин да поизбия загубите
 

Горе