Инвестиране на 20 000 лева ?

Viko

Well-Known Member
Знам че наскоро имаше доста подобни теми, но ми се струва че нито една не се превърна в така желаната СЕРИОЗНА дискусия. Да кажем че имате 20 000 лева. Къде бихте ги инвестирали ?
Онлайн или Офлайн бизнес ще бъде по-дорбе ?
Ще пуснете нов проект, като парите ще ги инвестирате в реклама или ще купите вече готов сайт, който изкарва пари ?
Бихте ли ги вложили в имот ? Или ще ги сложите на влог ?
Надявам се да споделите къде според вас ще бъде най-печелившо.
Очаквам сериозни мнения :)
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

И колко по-различна дискусия очакваш да се получи след като темата е обсъждана n-брой пъти във форума?!?
с 20к може да се започне малък бизнес - без значение онлайн ли ще се развива или ще е офлайн. Важното е да имаш идеи в главата, нямаш ли, колкото и пари да имаш в джоба пак не стават работите (за възможни суми говоря).
 
  • Like
Реакции: Viko
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Viko, насочваш се към това, в което имаш опит и го разбираш. В това, в което си наистина добър. Много четеш и много мислиш, правиш си добър бизнес план, и го следваш. С конкретно тези пари стартираш малък бизнес, ясно е, че голямо начинание няма как да стартираш.
Това, което бих направила аз, едва ли ще е най-доброто за теб ;)

Да държиш пари на влог не е инвестиция. Това го правиш за да не ги изяде инфлацията, ако нямаш в какво друго да ги вложиш :)
 
  • Like
Реакции: Viko
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Малък бизнес от сорта на кафе, сладкарница, магазинче и т.н. Разбира се че не очаквам някой да си сподели идеите за бизнес, но е готино да се помисли иновативно.
Има много бизнес модела, които са супер печеливши на запад и все още не са приложени тук. Няколко примера :
Бюфет от типа - плащаш и ядеш на корем
Фризьорски салон само за деца и т.н.
Може би има единични случаи които работят в България, но покриват много малка територия и няма голяма конкуренция.
П.П. Гледайте това видео - http://www.youtube.com/watch?v=Ux353AFnhVs
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Много неща можеш да направиш с 20 000 лева, но дали ще бъдеш на печалба зависи от бизнес плана по които ще работиш.

На първо място трябва да имаш ИДЕЯ! Имаш ли подходяща идея, трябва да разучиш как стоят нещата в тази сфера какви конкуренти ще имаш, какъв е процента на успеваемост, какъв е процента за фалит и т.н.

Изготвяш си бизнес план по които ще работиш и бизнес схема по която ще разпределиш паричните средства.

И всичко това е безплатно, освен ако не се консултираш с някои срещу заплащане, след тези стъпки можеш да започнеш към инвестирането.

За влагането в имот, трябва да проучиш добре територията дали се очаква спад или повишение на цените и т.н. но с 20 000 лева трудно ще инвестираш в имот/и.
 
  • Like
Реакции: Viko
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Гледайте това видео - http://www.youtube.com/watch?v=Ux353AFnhVs

Не се подлъгвай по видеото, хубаво е за надъхвана обаче има една малка подробност - действието се развива в Щатите. Америка е страната на неограничените възможности, докато България е страната на ограничените хора (не визирам хората от форума) и възможности. :wink: Тука по-трудно може да се прави бизнес по тази причина, както и предвид, че бъдещите ти клиенти са бедни като църковни мишки.

За идеи сега не се сещам, ако се сетя ще напиша ама хубаво си мисли като ги влагаш да е нещо хитро да не изгориш парите. :)
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

От личен опит само ще ти кажа че когато си приготвил 20 000лв за бизнес търси такъв за който мислиш че ще ти трябват макс 12 000лв защото винаги изкачат непредвидени неща и излизаш къс. А няма по лоша работа от това да заглобиш парите и да спреш по средата особено ако са от банков кредит - вноските си текат а ти не работиш.
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Много неща можеш да направиш с 20 000 лева, но дали ще бъдеш на печалба зависи от бизнес плана по които ще работиш.

На първо място трябва да имаш ИДЕЯ! Имаш ли подходяща идея, трябва да разучиш как стоят нещата в тази сфера какви конкуренти ще имаш, какъв е процента на успеваемост, какъв е процента за фалит и т.н.

Изготвяш си бизнес план по които ще работиш и бизнес схема по която ще разпределиш паричните средства.

И всичко това е безплатно, освен ако не се консултираш с някои срещу заплащане, след тези стъпки можеш да започнеш към инвестирането.

За влагането в имот, трябва да проучиш добре територията дали се очаква спад или повишение на цените и т.н. но с 20 000 лева трудно ще инвестираш в имот/и.

В провинцията имотите са доста по-евтини и може да се измисли нещо, но пък и интереса е по-малък.
А относно тренда ... имам чувството че всички новини относно имотите са платени от банките с цел кредит.
"Сега е момента да закупите" и подобни шитс. Някакво четиво на тема имоти да препоръчате ?
От поредицата Тръмп четох, но е доста постно.

Не се подлъгвай по видеото, хубаво е за надъхвана обаче има една малка подробност - действието се развива в Щатите. Америка е страната на неограничените възможности, докато България е страната на ограничените хора (не визирам хората от форума) и възможности. Тука по-трудно може да се прави бизнес по тази причина, както и предвид, че бъдещите ти клиенти са бедни като църковни мишки.

За идеи сега не се сещам, ако се сетя ще напиша ама хубаво си мисли като ги влагаш да е нещо хитро да не изгориш парите.
И тук си прав. Хлябът е най--важен, забавлението е голям лукс за повечето българи, но такова е положението за жалост :(

От личен опит само ще ти кажа че когато си приготвил 20 000лв за бизнес търси такъв за който мислиш че ще ти трябват макс 12 000лв защото винаги изкачат непредвидени неща и излизаш къс. А няма по лоша работа от това да заглобиш парите и да спреш по средата особено ако са от банков кредит - вноските си текат а ти не работиш.

Благодаря за съвета.
П.П. Без да искам дадох отр. реп. Ще се реванширам :)
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Виж сега, идеи много мога да ти дам. Въпросът е един и е много важен. ТИ с какво можеш да се занимаваш? Седни и си помисли добре:
1. какво образование има и къде можеш да го прилагаш
2. какъв опит имаш-в коя сфера / за да отвориш магазин например е желателно да имаш някакъв търговски опит, да умееш да си предлагаш продуктите и / или услугите/
3. С какво искаш да се занимаваш?
Ако 1, 2 и 3 са в една област, това е огромен бонус. Не е невъзможно да започнеш абсолютно наново и без познания в дадена област, но ще ти е изключително трудно.
4. Ако решиш да се занимаваш със собствен бизнес си изясни на къде искаш да работиш - в БГ или в чужбина, съответно в кой град / ако е офлайн/ много е важно пазарът, към който се насочваш.
5. Проучи много добре. В интернет има безброй ресурси по различните въпроси. Изясни си стъпка по стъпка какво ще правиш, кои ще са потребителите, как ще рекламираш, на кого ще продаваш
6. Продуктът или услугата трябва да го познаваш много добре и в детайли. И в движение ще научиш много, но основата трябва да е здрава


и сега няколко идеи за старт, за да е по темата все пак:
- онлайн: афилиейт, дропшипинг, домейнинг, уеб дизайн, уеб програмиране, можеш да си фрилансър в някой от големите сайтове като freelancer.com, odesk.com или e-lance.com ; можеш да набираш текстове дори, да пишеш статии, обработка на снимки и прочие. Ако разгледаш категориите в посочените сайтове ще ти хрумне нещо
- офлайн / да се вмести в бюджета/: - малък магазин за кафе и пакетирани стоки; - застрахователен офис; - офис на транспортна фирма; -магазин за хранителни стоки; - магазин за плодове и зеленчуци - магазин за спортни стоки / рибарски принадлежности и прочие/ - магазин за дрехи -нови или втора употреба - фризьорско студио - магазинче за риба и рибни продукти - магазин за козметични продукти - да сложиш кафе автомати или за пакетирани храни/цигари на прилични мяста ; -рекламна агенция - магазинче за детски дрехи и/или играчки

нови идеи са примерно:
- бутикът за експресен маникюр в мола /експресното е, че не записваш предварително час/
- приложима на запад не в БГ - поставяне на ксерокс машини за безплатен достъп на обществени места като университети например. На задната част на листа е отпечатана реклама. Ти не печелиш от копирните услуги, а от стойността на рекламата ...
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Според мене един от най-сигурните варианти е именно внасянето на идеи отвънка. Оглеждаш се навън какво има и какво работи добре, което тук го няма и гледаш дали ще ти стигнат парите (и дали може да сработи тука).

На мен ми се въртеше идея за е такива фанелки, тип provocative wear, ама се е видяло че няма да го правя:
http://www.tshirthell.com/funny-shirts/slavery-gets-shit-done/
http://www.jinx.com/men/shirts/geek/i_steal_music_off_the_internet.html
http://www.tshirthell.com/funny-shirts/learn-to-speak-native-american-or-get-the-fuck-out/

Много яко и май са много вървежни навън, в същото време в БГ няма. Имаше разни "Sex instructor", "FBI" и такива простотии, ама това е различно.

Друго, това с ритгтоновете по телевизиите - изпрати СМС и вземи дрън дрън - също май го внесоха отвън, ама там трябват повече пари. И примери такива колко щеш, въпроса е да се оглеждаш.
Понеже тука адски много неща няма и сме много години назад, което може да го обърнеш да работи за тебе :) Всмисъл не е нужно да откриваш колелото, имаш ги на готово :)
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Viko
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Виж сега, идеи много мога да ти дам. Въпросът е един и е много важен. ТИ с какво можеш да се занимаваш? Седни и си помисли добре:
1. какво образование има и къде можеш да го прилагаш
2. какъв опит имаш-в коя сфера / за да отвориш магазин например е желателно да имаш някакъв търговски опит, да умееш да си предлагаш продуктите и / или услугите/
3. С какво искаш да се занимаваш?
Ако 1, 2 и 3 са в една област, това е огромен бонус. Не е невъзможно да започнеш абсолютно наново и без познания в дадена област, но ще ти е изключително трудно.
4. Ако решиш да се занимаваш със собствен бизнес си изясни на къде искаш да работиш - в БГ или в чужбина, съответно в кой град / ако е офлайн/ много е важно пазарът, към който се насочваш.
5. Проучи много добре. В интернет има безброй ресурси по различните въпроси. Изясни си стъпка по стъпка какво ще правиш, кои ще са потребителите, как ще рекламираш, на кого ще продаваш
6. Продуктът или услугата трябва да го познаваш много добре и в детайли. И в движение ще научиш много, но основата трябва да е здрава


и сега няколко идеи за старт, за да е по темата все пак:
- онлайн: афилиейт, дропшипинг, домейнинг, уеб дизайн, уеб програмиране, можеш да си фрилансър в някой от големите сайтове като freelancer.com, odesk.com или e-lance.com ; можеш да набираш текстове дори, да пишеш статии, обработка на снимки и прочие. Ако разгледаш категориите в посочените сайтове ще ти хрумне нещо
- офлайн / да се вмести в бюджета/: - малък магазин за кафе и пакетирани стоки; - застрахователен офис; - офис на транспортна фирма; -магазин за хранителни стоки; - магазин за плодове и зеленчуци - магазин за спортни стоки / рибарски принадлежности и прочие/ - магазин за дрехи -нови или втора употреба - фризьорско студио - магазинче за риба и рибни продукти - магазин за козметични продукти - да сложиш кафе автомати или за пакетирани храни/цигари на прилични мяста ; -рекламна агенция - магазинче за детски дрехи и/или играчки

нови идеи са примерно:
- бутикът за експресен маникюр в мола /експресното е, че не записваш предварително час/
- приложима на запад не в БГ - поставяне на ксерокс машини за безплатен достъп на обществени места като университети например. На задната част на листа е отпечатана реклама. Ти не печелиш от копирните услуги, а от стойността на рекламата ...

Страшна си :D Много полезен пост.
Магазин за рибарски принадлежности като че ли ще ми е най на сърцето. Проблема е че в нашия малък град има над 10 и е страшно ... Всички си подбиват цените. Може би по-добрият вариант ще бъде интернет магазин. Трябва да проуча нещата с дистрибутори, складове и т.н. Ще обмисля този вариант със сигурност.
От тази ниша ми се струва привлекателно и прозиводството на стръв - червеи, но инвестицията е много по-голяма.

Според мене един от най-сигурните варианти е именно внасянето на идеи отвънка. Оглеждаш се навън какво има и какво работи добре, което тук го няма и гледаш дали ще ти стигнат парите (и дали може да сработи тука).

На мен ми се въртеше идея за е такива фанелки, тип provocative wear, ама се е видяло че няма да го правя:
http://www.tshirthell.com/funny-shirts/slavery-gets-shit-done/
http://www.jinx.com/men/shirts/geek/i_steal_music_off_the_internet.html
http://www.tshirthell.com/funny-shirts/learn-to-speak-native-american-or-get-the-fuck-out/

Много яко и май са много вървежни навън, в същото време в БГ няма. Имаше разни "Sex instructor", "FBI" и такива простотии, ама това е различно.

Друго, това с ритгтоновете по телевизиите - изпрати СМС и вземи дрън дрън - също май го внесоха отвън, ама там трябват повече пари. И примери такива колко щеш, въпроса е да се оглеждаш.
Понеже тука адски много неща няма и сме много години назад, което може да го обърнеш да работи за тебе :) Всмисъл не е нужно да откриваш колелото, имаш ги на готово :)

Да, има много неща които все още не са приложени в България.
Преди ми се въртеше в главата бизнес с щампиране на тениски, но една добра машини е от порядъка на 20 000. Става въпрос за директно щамповане, което издържа по-дълго и е с по-голямо качество, а не за термопреса и фото хартия.
Голяма мания са си тея тениски с надписи, но портокал и седем не предлагат ли същото нещо ?
Може и да не съм разбрал идеята ..
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Не са толкова важни парите, колкото самата идея и как ще се реализира. Някой може да инвестира 500 лева и да спечели много повече от друг, инвестирал 20 000.
 
  • Like
Реакции: Viko
От: От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Голяма мания са си тея тениски с надписи, но портокал и седем не предлагат ли същото нещо ?
Може и да не съм разбрал идеята ..

Eййй верно бе :) Преди май правеха само по твоя щампа, ама сега са се усетили. Нищо де, важна е идеята :)

Друг вариант е да им станеш дистрибутор на тия, понеже май не шипват за БГ, да ги разхвърляш из скейт шоповете и ще се изтрепат :) Понеже много хора биха си купили, ама като си търсят дрехи не гледат из интернет.
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

А работи ли ти се или искаш с малко работа да изкараш повечко ?

Ако ти се работи занимавай се със селско стопанство.
Аз ако не ме мързеше толкова бих се занимавал точно с това в момента!
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

е точно за селско стопанство не съм съгласна. Там ако не си някой голям земевладелец с много машини и хора.. нямаш шанс. Прекалено зависим си от климат, време, болести и пр.

тениските верно доста хора се ориентираха да правят..
Топлата вода няма да измислиш, но предложи нещо повече от конкуренцията
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Оууу вие хора сте ужасни бизнесмени! :)

не била съгласен за селското стопанство.
щи говоря в женски род чи ма кефи аватаря!

За тениските нямало смисъл? как да няма бре - ако имате фреш идеи можете да пробиете и там. бих се занимавал и с това, ако не ме мързеше :)
болести в селското стопанство... Аз знам как мога да продавам яйца по 1 лев бройката? просто не ми се занимава! Зависело от климат и време- глупости на търкалета!
възможности за бизнес адски много - и 20 000 лева са си добри пари за един старт!!!

Малко въображение, и желание за работа и стават чудеса!
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

амон, говори в женски род, жена съм. Прочети ми пак постовете преди да пишеш. От 5 кокошки и 5 декара земя пари няма да направиш, ако щеш да си скъсаш дупето от работа.
Добрите идеи и добрата рееализация винаги са били козове, за този който успее да ги изиграе добре
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

амон, говори в женски род, жена съм. Прочети ми пак постовете преди да пишеш. От 5 кокошки и 5 декара земя пари няма да направиш, ако щеш да си скъсаш дупето от работа.
Добрите идеи и добрата рееализация винаги са били козове, за този който успее да ги изиграе добре

ай да се обзаложим :)

5 декара земя са 1500 лева + 5 кокошки са 200 лева
ОСТАНЛИТЕ 19 000 ПО КУРВИ И ПИЕНЕ ЛИ ЩЕ ГИ ПРЪСНЕ?
АЙДЕ ДА НЕ МИ КАЗВАШ НА МЕН КАКВО МОГА?
КАЗВАЛ СЪМ И ПО-РАНО В ТОЗИ ФОРУМ СМЕ СПОРИЛИ НА ПОДОБНИ ТЕМИ!
ЗА ДОБЪР БИЗНЕС СА ДОСТАТЪЧНИ И 5 000 ЛЕВА А ДВАЙСЕ СА СИ НАПРАВО СТАРТ СЪС СИЛЕН ШУТ В ГЪЗА КАТО БОНУС!

А това че си жена не ми влияе особено - в нета всички сте ми безполови.. щото знам зад подобни аватари какви чудеса се крият :)
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Прекупвачите яко лапат, те земеделците нали постоянно се оплакват, че им изкупуват стоката за стотинки, а после я продават на 10 пъти повече.

Ама нека им на земеделците нека им!
Гласуваха ли за сдс? гласуваха :) гласуваха ли за царя? гласуваха? сега пак гласуваха...
нека им
като са прости и за 5 стинки да им купуват доматя нека им! като не могат да си намерят пазар къде са тръгнали >?
то не е само да копаш и да поливаш - трябва и акъл!
 

Горе