Инвестиране на 20 000 лева ?

От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Прекупвачите яко лапат, те земеделците нали постоянно се оплакват, че им изкупуват стоката за стотинки, а после я продават на 10 пъти повече.

Топлата вода отдавна е измислена. В миналото, преди комунизма, в България е съществувала практика земеделците да си сътрудничат като създават фирми, които се занимават с търговията на продукцията им (забравих как точно се казваха, има специален термин за това). По този начин хем произвеждат, хем са собственици на фирмата, която продава стоката им. Така печелят два пъти - веднъж като производители и втори път като търговци.

Ето и още една идея - станете прекупвачи на земеделска продукция :) Купувате стока за 10 000 лв (останалите резерв), продавате я за 20 000 лв и после пак.
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Амуне те пътьом и за БСП гласуваха на няколко пъти и се тая - ако чакаш партиите да ти оправят живота по добре се обеси увреме. Много хора не разбраха правилно цара като им каза че ще се оправят нещата за 800 дни - човека имаше в предвид че ще направи добра бизнес среда който има желание да работи и да изкарва пари, а хората го разбраха че ще им куса с лъжичка и после бил ги излъгал.
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Така като се замисля еднко кафе или крачме не е лоша идея. Предполагам, че Кюстендил не е голям град и всичко ви е омръзнало там, нещо ново ще се приема доста добре. Те хората пари за хляб може да нямат ама по кафетата си висят. :wink: Не знам тези пари да ли ще ти стигнат, не съм ходил в Кюстендил и не знам там как стоят нещата - трябва да се направи проучване. :)
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

ай да се обзаложим :)

5 декара земя са 1500 лева + 5 кокошки са 200 лева
ОСТАНЛИТЕ 19 000 ПО КУРВИ И ПИЕНЕ ЛИ ЩЕ ГИ ПРЪСНЕ?
АЙДЕ ДА НЕ МИ КАЗВАШ НА МЕН КАКВО МОГА?
КАЗВАЛ СЪМ И ПО-РАНО В ТОЗИ ФОРУМ СМЕ СПОРИЛИ НА ПОДОБНИ ТЕМИ!
ЗА ДОБЪР БИЗНЕС СА ДОСТАТЪЧНИ И 5 000 ЛЕВА А ДВАЙСЕ СА СИ НАПРАВО СТАРТ СЪС СИЛЕН ШУТ В ГЪЗА КАТО БОНУС!

А това че си жена не ми влияе особено - в нета всички сте ми безполови.. щото знам зад подобни аватари какви чудеса се крият :)

Аве брат, кви са тия кокошки за 200 кинта бре :) хм
Вариант 1: ако наистина са толкоз скъпи тия кокошки, фърлям компютера и си заминавам обратно на село
Вариант 2: купувам бус 8+1 и цела зима бичим София Банско, София Боровец ( да ще му излезе края, сметнъл съм го) лятото е Бургас Сл. Бряг, копа се 3 месеца зимата и 3 лятото и през останалото си бараш мъдете, а не да пишеш в N-часа през нощта какво би направил ако ... то ...

В интерес на истината положението ни е леко грозно само и единствено защото ни мързи :)
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

От земеделие в Кюстендил могат много добри пари да се изкарат и даже не е необходима голяма инвестиция - трябват ти няколко по големи саксии, добро осветление и късмет да уцелиш сорта
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Мани ги тези саксии ще надушат и репортнат комшиите, най добре си е една затънтена но добре огрята от слънцето горска поляна държавна (ничия) собственост.

PS

Разбрахте ли сега гласувахте за СДС затова гладни ще стоите, ако си бяхте дали вота за доказаната Руска Комунистическа Швестерка СърГей рога на изобилието щеше да се изсипе върху вас и тогава предвиждам такъв живот че само си викам дано, дано, дано.......

...господ ни избави от простотията ама надали
 
Последно редактирано:
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

От земеделие в Кюстендил могат много добри пари да се изкарат и даже не е необходима голяма инвестиция - трябват ти няколко по големи саксии, добро осветление и късмет да уцелиш сорта

Перфектната инвестиция :)

Така като се замисля еднко кафе или крачме не е лоша идея. Предполагам, че Кюстендил не е голям град и всичко ви е омръзнало там, нещо ново ще се приема доста добре. Те хората пари за хляб може да нямат ама по кафетата си висят. :wink: Не знам тези пари да ли ще ти стигнат, не съм ходил в Кюстендил и не знам там как стоят нещата - трябва да се направи проучване. :)

Много е несигурна тука работата. Кмета се прави на големец и забрани пушенето на обществени места, та кафетата няколко месеца стояха празни. Сега от 2-3 седмици падна забраната и се понапълни ама не се знае докога ..
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

За поред път подобна тема. Oтново с голям интерес я проследявам, и както виждам не само аз.
Което води до заключения който няма да спомена.
От скромния ми опит, ще спомена лично на мен, името на сайта (форума ) ми харесва.

Забавлявай се!
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Благодаря за темата, много е интересна, самия замисъл на дискусирането на идеи ми е допадъл винаги!
Аз ако имах 20 000 лева бих:
Сериозно се замислил, дали, ако вложа тези пари ще ги избия, защото това спокоино може да са заплатите Ви за 3 години само със средно образование и без опит, казвам това, защото при мен беше така, от 4 години работя, първите 3 следвах, след като завърших и се бях доказал като служител ме повишиха и вече имам доста по-солидна заплата.

Но, ако имах 2-3-5 хиляди лева бих:

Онлайн:
Стартиране на сайт, добавяне на съдържание, популяризиране, добавяне на реклами, добавяне на афилиейт продукти таргетирани към аудиторията на посетителите!
Повтарям първото действие.

Офлайн:
Малката градинка(от по-горе). Идеята е добра. Трябват ви:
Около 500 лева, които са напълно достатъчни за създаването на малка градинка, която няма да бъде засечена от никого. Една градинка, да кажем, 2 квадрата, може да поддържа около 10 ниски цветенца с високо съдържание на ТХЦ, което ще ви донесе в най-лошия случай 300 грама, а това са 3000+ лева на едро.
Така имате вече 6 пъти повече от колкото сте инвестирали, с минимален труд, но са ви нужни сериозни познанства в бранша.(шегувам се, но всичко което съм написал е вярно!)

Няколко пътувания до германия, купуване на 10-15 уреда като бормашини, пневматични чукове и т.н. (от личен опит знам, че са качествени) и даването им под наем.
В момента в града ми има само един човек които предлага такива услуги и то само на малък набор от некачествени уреди. Цените които взема варират от 20 до 100 лева на ден.
Стройтелството дори и в криза е доста добра идея за инвестиция в бранша на услугите.
Така, пасивно може да си докарвате добри пари! А, популяризирането е уникално лесно за такъв тип работа!
 
  • Like
Реакции: Viko
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Благодаря за темата, много е интересна, самия замисъл на дискусирането на идеи ми е допадъл винаги!
Аз ако имах 20 000 лева бих:
Сериозно се замислил, дали, ако вложа тези пари ще ги избия, защото това спокоино може да са заплатите Ви за 3 години само със средно образование и без опит, казвам това, защото при мен беше така, от 4 години работя, първите 3 следвах, след като завърших и се бях доказал като служител ме повишиха и вече имам доста по-солидна заплата.

Но, ако имах 2-3-5 хиляди лева бих:

Онлайн:
Стартиране на сайт, добавяне на съдържание, популяризиране, добавяне на реклами, добавяне на афилиейт продукти таргетирани към аудиторията на посетителите!
Повтарям първото действие.

Офлайн:
Малката градинка(от по-горе). Идеята е добра. Трябват ви:
Около 500 лева, които са напълно достатъчни за създаването на малка градинка, която няма да бъде засечена от никого. Една градинка, да кажем, 2 квадрата, може да поддържа около 10 ниски цветенца с високо съдържание на ТХЦ, което ще ви донесе в най-лошия случай 300 грама, а това са 3000+ лева на едро.
Така имате вече 6 пъти повече от колкото сте инвестирали, с минимален труд, но са ви нужни сериозни познанства в бранша.(шегувам се, но всичко което съм написал е вярно!)

Няколко пътувания до германия, купуване на 10-15 уреда като бормашини, пневматични чукове и т.н. (от личен опит знам, че са качествени) и даването им под наем.
В момента в града ми има само един човек които предлага такива услуги и то само на малък набор от некачествени уреди. Цените които взема варират от 20 до 100 лева на ден.
Стройтелството дори и в криза е доста добра идея за инвестиция в бранша на услугите.
Така, пасивно може да си докарвате добри пари! А, популяризирането е уникално лесно за такъв тип работа!

Не съм очаквал точно тука толкова подробности за създаване на "градинка" :)
Ако всичко върви както трябва могат да се направят мноого пари, но пък и си е доста рисково начинание ..
Идеята за даването под наем на машини си работи от много време, но не съм сигурен че популяризирането е "уникално лесно" .
А как стои въпроса с докарването на машините ? Колко курса ще трябва да се направят, за 10 машини да кажем ?
Благодаря за включването по темата.

П.П. Какво мислите за внасянето на електроника от dealextreme и отварянето на малко магазинче ?
Кое предпочита българина - качественото и скъпо или евтиния боклук ?
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Вико вчера гледах една друга твоя тема продаваш сайт за около 2к който изкарва 100лв - има поне още няколко подобни оферти на цени около 2к и подобни доходи - вместо да продаваш твоя по добре създай още 9 такива сайта или ги купи и тогава със сигурност ще си докараш стабилен месечен доход от минимум 1500лв което за кандидат студент е най доброто нещо което мисля че може да се измисли в момента. Хем имаш много стабилен доход хем си си сам шеф и кога ти е кеф винаги можеш да се метнеш оня работа на рамо и да отидеш за ден два или повече на почивка без да се съобразяваш с това дали ще те пусне шефа и дали при следващото съкращение няма да те уволнят. Онлайн бизнеса ти дава уникалният шанс да имаш достъп до многократно по голям пазар от колкото в градът в който живееш и вече там почти всички ниши са заети и за да успееш трябва да ти дойде някаква супер уникална идея. Сайта който купих от теб е доказателство за мен че това ти се отдава и за това се съсредоточи върху неща които си сигурен че можеш защото както каза и Амун старт в живота с 20к са добър начален шут на който не може да разчиташ много пъти в този живот.
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

П.П. Какво мислите за внасянето на електроника от dealextreme и отварянето на малко магазинче ?
Кое предпочита българина - качественото и скъпо или евтиния боклук ?

Ам нервите?
По закон 2 години гаранция на всеки боклук, ако ще и 5 лева да струва...
Повечето хора и сами да си го счупят пак ще пробват за гаранция :)
и между другото в деал екстреам е скъпо. Това им е лошо на евтините джунджурии че се чупят...

Евала на една нагла бабичка...
сковала един курник под формата на пирамида.
впоследствие сложила вътре два шезлонга с един дунапрен и айде да спиш в пирамидата за 20 лева на час... + допълнитете аксесоари на изпроводяк. те това е бизнес :) вчера я гледах случайно при камелия. Та тая баба се праеше там на добра и невинна.. ама си я знам що за стока е и ква е зла и алчна :)
Това е един бизнес с който не бих се захванал, но ако не ви пука на съвестната жлеза - е доходен и безинвестиционен
:)


По постовете ти разбирам че ти си млад и не ти се заробва да бачкаш. ТЪРСИШ НА ЛЯБА МЕКОТО... така че... нема да стане както ти я мислиш. каквото и да започнеш ще търсиш да е с по малко юркане и да пада далаверка един вид... Та каквото и да започнеш няма да забогатееш от него, а само ще капе.
На теб ще ти прилича кафенце да отвориш с билярдченца и занимавки. Хем с един куршум два заека... и купонче и парички :)

п.п. за гласуването го дадох за пример... народа е толкова прост че не заслужава помощ, а си заслужавеа да го дерат ебат и цедят до дупка...
като взема заема не рева? ама като трябва да плащаш рева нали. Глад и мизерия за всички прости и неуки - те не заслужават друго!

http://vbox7.com/play:c779a652 - мисия уя ми янко!
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Вико вчера гледах една друга твоя тема продаваш сайт за около 2к който изкарва 100лв - има поне още няколко подобни оферти на цени около 2к и подобни доходи - вместо да продаваш твоя по добре създай още 9 такива сайта или ги купи и тогава със сигурност ще си докараш стабилен месечен доход от минимум 1500лв което за кандидат студент е най доброто нещо което мисля че може да се измисли в момента. Хем имаш много стабилен доход хем си си сам шеф и кога ти е кеф винаги можеш да се метнеш оня работа на рамо и да отидеш за ден два или повече на почивка без да се съобразяваш с това дали ще те пусне шефа и дали при следващото съкращение няма да те уволнят. Онлайн бизнеса ти дава уникалният шанс да имаш достъп до многократно по голям пазар от колкото в градът в който живееш и вече там почти всички ниши са заети и за да успееш трябва да ти дойде някаква супер уникална идея. Сайта който купих от теб е доказателство за мен че това ти се отдава и за това се съсредоточи върху неща които си сигурен че можеш защото както каза и Амун старт в живота с 20к са добър начален шут на който не може да разчиташ много пъти в този живот.

Сега ще разгледам обявите, но ми се искаше да е нещо офлайн. Преди 2-3 седмици един от сайтовете който ми носеше прилични пари беше деиндексиран.
Блекхет не е използван, всичко беше "чисто". Та от тогава имам чувството че онлайн бизнеса е доста по-рискован от офлайн, и че всеки момент може да ме "ритнат"
Варианта с повече сайтове с малък доход по ми допада от един сайт с голям доход и най-вероятно ще се стремя към това, ако не ми изскочи нещо друго в главата.

П.С. Благодаря за съвета

ТЪРСИШ НА ЛЯБА МЕКОТО...

Кой не го търси ?

На теб ще ти прилича кафенце да отвориш с билярдченца и занимавки. Хем с един куршум два заека... и купонче и парички

В десетката :) Тука пак опирам до това че има бая в моя град, ама като се замислиш то всичко има.

Не съм очаквал толкова да се разрастне темата. Благодаря за отговорите, убеден съм че ще бъде полезна на много хора.
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Амуне то ако му се гърбеше нямаше да кисне като нас в тоя форум, аз тука не съм видял нито един фен на тежкият физически труд :)
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Амуне то ако му се гърбеше нямаше да кисне като нас в тоя форум, аз тука не съм видял нито един фен на тежкият физически труд :)

Що, аз съм фен на тежкият физически труд...с часове мога да гледам как някой полага тежък физически труд и въобще не ми пречи. :lol:

По добре е да си рискува, човека и да пробва отколкото да си стои на някаква мизерна работа да го гърбят. Прежалваш парите и това е. "Който рискува пИчели, който не рискува ни пИчели!". Да не давам повече акъли, че да не ме биеш после. :wink:
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Идеята за даването под наем на машини си работи от много време, но не съм сигурен че популяризирането е "уникално лесно" .
А как стои въпроса с докарването на машините ? Колко курса ще трябва да се направят, за 10 машини да кажем ?
Благодаря за включването по темата.

П.П. Какво мислите за внасянето на електроника от dealextreme и отварянето на малко магазинче ?
Кое предпочита българина - качественото и скъпо или евтиния боклук ?

Защо популяризирането да не е лесно? Намираш всички строителни фирми в града, свързваш се с тях, офертираш ги, предлагаш им услугите си. Споменаваш на приятели и познати за бизнеса който си стартирал, хората ще говорат, ще се разчуе.
Машините могат да се докарат по няколко начина, имам приятел които има строителна фирма в Италия и в България, качва си се на колата, отива до Гърция, качва се на ферибота, пътува до Италия, пълни багажника с инструменти, уреди и се връща спокойно. Не си говорим за индустриални количества, говорим си за, 10тина уреда. Като ще ти излезне по-малко от 200 лева пътуването, ако приемем, че спиш в колата :).
Пък, ако си намериш някой който кара бусче до Италия, Германия и пътуваш с него... ще ти излезне доста по-скъпо, но пак е по-добре отколкото да идеш с самолет и да не те пуснат с никви уреди :).
За евтиното спрямо качественото... мисля, че предимно българина търси ефтиното, защото му е по-лесно, защото може да си го позволи, малко хора биха дали 200 лева за машина, като могат да купят ментето за 30 лева... "на мен ми трябва само за едно нещо, пък, ако издържи и повече..."
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Защо да пътуваш след като има куриери? По-евтино ли излиза сам да си докараш стоката?
 
Re: От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Сега ще разгледам обявите, но ми се искаше да е нещо офлайн. Преди 2-3 седмици един от сайтовете който ми носеше прилични пари беше деиндексиран.
Блекхет не е използван, всичко беше "чисто". Та от тогава имам чувството че онлайн бизнеса е доста по-рискован от офлайн, и че всеки момент може да ме "ритнат"
Варианта с повече сайтове с малък доход по ми допада от един сайт с голям доход и най-вероятно ще се стремя към това, ако не ми изскочи нещо друго в главата.

П.С. Благодаря за съвета



Кой не го търси ?



В десетката :) Тука пак опирам до това че има бая в моя град, ама като се замислиш то всичко има.

Не съм очаквал толкова да се разрастне темата. Благодаря за отговорите, убеден съм че ще бъде полезна на много хора.


Какъв тип сайт са деинддексирали? Може да побеседваме върху това и да изберем вариянт в които да се миманва повече между капките (вики скириптове/ инфо блогове / на мен за последно като Г последно ми бяха деиндексирали сайт февруари 2009 и имах чустовото че екипа ни се разпада и аз се бях юрнал да девирсифицирам бизнесите и да инвестирам офлайн и чуството ми е познато затова ще ти дам няколко съвета

Първия е оптимизираи за яхо/бинг след обединението на серпа имат достатъчен пазарен дял че да си струва :) Един добър човек /сайт не може да бъде спрян от шепа хеитващи бедни индииски скапаняци пък били те и работещи като едитори за най голямата търсачка... От обединението на сам този сайт само от нови клиенти ми вади повече от адекс.бг

Вторият вече го споменах скриптове които минават между капките викита социални мрежи инфоблогове

третия все пак няма лошо да се ослушваш и за офлайн бизнеси пази си паричките и ако ти изпадне възможност стреляй но не го превръщаи в самоцел кризата все още не е свършила и тепърва ще изпадат по добри предложения / може да ти изпадне да се включиш като партньор в някои развит бизнес позакъсал за кеш /
 
  • Like
Реакции: Viko
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Кризата може да бъде възможност за един чудесен старт на бизнес/и.
Вико, за доставката на 1 или 10 машини винаги можеш да се възползваш от доставка чрез транспортна фирма. Ако решиш конкретно какво и от къде, мога да ти помогна с избора на фирма. Сумата за доставка зависи от теглото и размера на стоките.
Харесва ти идеята за отваряне на магазин, но прочетох в друга тема, че свободното време ще ти е кът. Силно препоръчвам в началото на бизнеса лично ти да си там, а не да разчиташ единствено на персонал. Така ще усетиш какво се търси, какво да промениш, какво да добавиш. Може би наистина най-добре ще е сега да си завъртиш онлайн проектите, а офлайн бизнеса да почака сгодно време и добра идея.
 

Горе