ethanhuntt

New Member
Много ми е интересно вашето мнение по въпроса - ако днес имахте Х сума за инвестиране, в какво бихте я вложили и как бихте разпределили сумата в проценти. Разбира се, че зависи от размера на сумата, но говорим за стандартни суми за инвестиране от 10-20К до под милион.

Към днешна дата аз бих разпределил сумата в общи линии по следния начин:

40% - индекси фондове, основно S&P 500

20% - злато и сребро, съответно 15% и 5%

20% - криптовалути, основно bitcoin, допълнително Ethereum, Yo, Stratis, BAT

10% - обучения, курсове, семинари по света и у нас

10% - хазарт (най-високорисково и най-непасивно)

0% - недвижими имоти

А вие, според вашите познания, опит и цели, как бихте инвестирали?
 
Защо 0% за недвижимите имоти ? Според мен един 5-6%, та до 10%, в всяка следваща година, са напълно възможени.
Криптовалутите: Основното трябва не да ти е биткойн ,понеже е бита карта вече,а етириум 50% и си избираш още 5 други х10%
Златото и технически и фундаменлно,го чакат няколко години на растеж.В момента е много добро ниво за покупки
така че може и 30%
хазарт защо ? 0%
 
Ако притежавах такава сума за инвестиране, бих ги инвестирал по следния начин:

40% крипто
30% злато, сребро и като цяло благородни метали
10% недвижимо имущество
10% обучения и като цяло усъвършенстване на знанията
10% форекс
 
Ако притежавах такава сума за инвестиране, бих ги инвестирал по следния начин:
40% крипто
Ти затова и не притежаваш такава сума :D
Кой ще инвестира 40% от 1млн лв рол в крипто ???? където суинговете са по 50-100% месечно

и какво означава
10% форекс
купуваш долари ли,купуваш евра,търгуваш ?

Нещо не ми вдъхваш доверие като компетентен инвестотор, от който трябва да черпим опит :D
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Sky
Ти затова и не притежаваш такава сума :D
Кой ще инвестира 40% от 1млн лв рол в крипто ???? където суинговете са по 50-100% месечно

и какво означава

купуваш долари ли,купуваш евра,търгуваш ?

Нещо не ми вдъхваш доверие като компетентен инвестотор, от който трябва да черпим опит :D

Аз "инвестирам" в това което разбирам- крипто. Търгувам с долари предимно, но с малки суми. И моля те, не коментирай финансовото ми състояние без да ме познаваш. Малко хора във форума имат милион в банкова сметка, дори не знам дали има такива, но все пак може да има някои. А относно тези проценти за които говориш ги правя за седмица, две в силните периоди на пазара.

Никой не те кара да ми се доверяваш и така нататък. Моля те спри се. Не си интересен.
 
Аз "инвестирам" в това което разбирам- крипто..
Разбираш ти трънци .Видях те колко разбираш в темата за биткойн :D

Колкото разбираш и от
10% форекс

Бягай да си играеш някъде с твоите 100$ рол :D

А относно тези проценти за които говориш ги правя за седмица, две в силните периоди на пазара.
И най-големия балък печели(ше) по време на крипто бичи пазар.Сега обаче ще ви гледам сейра :)
 
Последно редактирано:
Това е много индивидуален въпрос, тъй като отговорът зависи от множество фактори като например цел и хоризонт на инвестициите, виждания на инвеститора, налични средства и очаквани бъдещи постъпления, които могат да се инвестират, налични или бъдещи умения, време, което може да се отделя за администриране на инвестициите, рисков апетит и други.

Научаването на моето портфолио би било безполезно за 99% от хората. Дори мога да кажа, че допреди 2 години беше много по-различно от сегашното, тъй като се промениха някои от факторите по-горе.
 
Разбираш ти трънци .Видях те колко разбираш в темата за биткойн :D

Колкото разбираш и от

Бягай да си играеш някъде с твоите 100$ рол :D


И най-големия балък печели(ше) по време на крипто бичи пазар.Сега обаче ще ви гледам сейра :)

МОЛЯ ТЕ ПРОЧЕТИ ПОСТА В ТЕМАТА ЗА БИТКОЙН. ОБЯСНИЛ СЪМ ГО КАТО ЗА ЖИВОТНИ (РЕТАРДИ), КАКЪВТО МАЙ СИ И ТИ!

А ДА, ДНЕШНИЯТ ПАЗАР Е БИЧИ ДОБРЕ, ДНЕС СЪМ НАПРАВИЛ 50% ОТ ТЪРГОВИЯТА С НАНО. ВЧЕРА КУПИХ, ДНЕС ПРОДАДОХ, АМА ТИ СИ ЖИВОТНО И НЯМА КАК ДА РАЗБЕРЕШ.
И ПОНЕЖЕ ВСЕКИ ПРАВИ ПАРИ ПО ВРЕМЕ НА БИЧИ ПАЗАРА, ЗАТОВА ИМА ХОРА, КОИТО СА СТРАШНО "ВЪТРЕ" КАКТО СЕ КАЗВА, ЩОТО ЛЕСНО СЕ ТЪРГУВА НА КРИПТО-ПАЗАРА.
ПОВЕЧЕ НЯМА ДА КОМЕНТИРАМ НИТО ЕДНО ОТ ТВОИТЕ БАВНОРАЗВИВАЩИ ТЕОРИИ И МИСЛИ, ЗАЩОТО НЯМА СМИСЪЛ ДА ГОВОРЯ С ТАКИВА КАТО ТЕБ. ПАДА МИ IQ-ТО САМО КАТО ТИ ВИДЯ ПУБЛИКАЦИЯ.
ХАЙДЕ ЧАО
 
Няма ли % за някакъв вид активен бизнес? Най-малкото за да не ти е скучно. Описаните методи са малко в сферата на пасивните доходи, и то бих казал твърде пасивните. Контролът ти върху тях е практически 0 и трябва само да се надяваш, че други хора с повече пари ще ги насочат в желаната посока. Я стане, я не.
 
Тая дума ИНВЕСТИРАНЕ, направо и ебахте майката! Всеки си я ползва както намери за добре...

Аз пък днес ИНВЕСТИРАХ 50 лв. в уиски, 20 лв. в мезе и за всеки случай, диверсифицирах с бира. Предните дни бях ИНВЕСТИРАЛ във фъстъчки, лешници и бадеми, смятам да им извърша сливане с днешната ИНВЕСТИЦИЯ, че да се получи нещо прилично. Дали, според вас, ще е успешна ИНВЕСТИЦИЯТА ми, изобщо не ми пука :)
 
Тая дума ИНВЕСТИРАНЕ, направо и ебахте майката! Всеки си я ползва както намери за добре...

Аз пък днес ИНВЕСТИРАХ 50 лв. в уиски, 20 лв. в мезе и за всеки случай, диверсифицирах с бира. Предните дни бях ИНВЕСТИРАЛ във фъстъчки, лешници и бадеми, смятам да им извърша сливане с днешната ИНВЕСТИЦИЯ, че да се получи нещо прилично. Дали, според вас, ще е успешна ИНВЕСТИЦИЯТА ми, изобщо не ми пука :)

Като пиша думата инвестирам в кавички за това говоря. Малко са хората във форума които са реални инвеститори.
 
МОЛЯ ТЕ ПРОЧЕТИ ПОСТА В ТЕМАТА ЗА БИТКОЙН. ОБЯСНИЛ СЪМ ГО КАТО ЗА ЖИВОТНИ (РЕТАРДИ), КАКЪВТО МАЙ СИ И ТИ!

А ДА, ДНЕШНИЯТ ПАЗАР Е БИЧИ ДОБРЕ, ДНЕС СЪМ НАПРАВИЛ 50% ОТ ТЪРГОВИЯТА С НАНО. ВЧЕРА КУПИХ, ДНЕС ПРОДАДОХ, АМА ТИ СИ ЖИВОТНО И НЯМА КАК ДА РАЗБЕРЕШ.
И ПОНЕЖЕ ВСЕКИ ПРАВИ ПАРИ ПО ВРЕМЕ НА БИЧИ ПАЗАРА, ЗАТОВА ИМА ХОРА, КОИТО СА СТРАШНО "ВЪТРЕ" КАКТО СЕ КАЗВА, ЩОТО ЛЕСНО СЕ ТЪРГУВА НА КРИПТО-ПАЗАРА.
ПОВЕЧЕ НЯМА ДА КОМЕНТИРАМ НИТО ЕДНО ОТ ТВОИТЕ БАВНОРАЗВИВАЩИ ТЕОРИИ И МИСЛИ, ЗАЩОТО НЯМА СМИСЪЛ ДА ГОВОРЯ С ТАКИВА КАТО ТЕБ. ПАДА МИ IQ-ТО САМО КАТО ТИ ВИДЯ ПУБЛИКАЦИЯ.
ХАЙДЕ ЧАО

Олигофрен ,първо не квичи ! (писането с големи букви се счита за такова )

СЪМ НАПРАВИЛ 50% ОТ ТЪРГОВИЯТА С НАНО
50% ама от колко ???? това е много важен въпрос :D от 20$ най-вероятно.
Аз ежемесечно само за такси търговия на 3 борси давам толкова ,колкото жалкото ти същество няма да види през целия си живот :D

И като си толкова ербап ,дай да сложим по 10 000$ на есгроу и да видим за последните 3 месец кой колко е направил . Победителя взима всичко.
Навит ли си олигофрен ?
 
Последно редактирано:
Моето момче, както казах не се искам да се занимавам с аутисти, ретарди и малоумници като теб. Хайде със здраве, ходи троли в бгмама.
 
Интересна тема, ама сте я поомазали накрая. Аз съм пред подобна дилема. Имам една камарка пари в банка (да кажем 6 цифрена сума), но не разбирам нищо от пазари. Знам само как се изкарват пари, но ме е яд да ги гледам как гният по сметките с никаква доходност. С биткойна приключих при цена от $2К и повече не ми се занимава с тази (за мен) глупост. Затова съм се насочил към доверително управление. Ще им метна една прилична сума, та да ги видя какво ще направят. "Проблемът" ми е, че ми предстои продажба на бизнес, което ще доведе до още ликвидност по сметките, та ще се чудя и тях какво да правя :D
Та, какво ви е мнението за ДУ? Акции? Не търся висока възвръщаемост. Да кажем 5,5% на годишна база засега ме устройва.
Не ме пращайте във форума на инвестор - там е още по-голямо мазало и бъкано с разбирачи! :)

Едит: Моля за съвети от хора, които са инвестирали поне 5 цифрени суми през живота си ;)
 
Интересна тема, ама сте я поомазали накрая. Аз съм пред подобна дилема. Имам една камарка пари в банка (да кажем 6 цифрена сума), но не разбирам нищо от пазари. Знам само как се изкарват пари, но ме е яд да ги гледам как гният по сметките с никаква доходност. С биткойна приключих при цена от $2К и повече не ми се занимава с тази (за мен) глупост. Затова съм се насочил към доверително управление. Ще им метна една прилична сума, та да ги видя какво ще направят. "Проблемът" ми е, че ми предстои продажба на бизнес, което ще доведе до още ликвидност по сметките, та ще се чудя и тях какво да правя :D
Та, какво ви е мнението за ДУ? Акции? Не търся висока възвръщаемост. Да кажем 5,5% на годишна база засега ме устройва.
Не ме пращайте във форума на инвестор - там е още по-голямо мазало и бъкано с разбирачи! :)

Едит: Моля за съвети от хора, които са инвестирали поне 5 цифрени суми през живота си ;)

Определи си първо нивото на риск. Какво си готов да дадеш, колко си готов да загубиш.

Моят съвет: Не се притеснявай от кеша, остави поне 30-40% така. Запази ликвидност, с оглед на това, което ще се случва. Иначе, 5.5% можеш спокойно да докараш и чрез П2П.
 
Определи си първо нивото на риск. Какво си готов да дадеш, колко си готов да загубиш.

Моят съвет: Не се притеснявай от кеша, остави поне 30-40% така. Запази ликвидност, с оглед на това, което ще се случва. Иначе, 5.5% можеш спокойно да докараш и чрез П2П.
Криза ли се очаква? Тази година или 2019-та? Ще засегне ли пазара на имотите? :D
 
Бързо ОБОРОТНИ стоки!

Склад от ниво Хале. Купувам земята. Изграждам всичко от А до Я!

Работи 24/7/365 два екипа. Един основен и съпорт нощна смяна - събира и опакова поръчките.

Пазарувам директно от производител. Където е възможно.

Чиста печалба от 100 до 500%
 

Горе