Инвестиция в недвижимо имущество в България???

Трудна работа е това в България защото в момента се вдигнаха малко наемите но не се знае за напред най-вероятно ще стане като 2008 масов бум на цените след което ряско спад и никакво търсене.
 
Трудна работа е това в България защото в момента се вдигнаха малко наемите но не се знае за напред най-вероятно ще стане като 2008 масов бум на цените след което ряско спад и никакво търсене.
Да. Наемите рязко започнаха да скачат. Тези около метро станциите се харчат много, но и съм забелязал, че бързо оборотни са двустайните и гарсониерите. Следвани от тристайни и след това други - едностайни, мезонети. Ако някой има информация, ще се радвам да сподели. Вече цените са според много още други фактори - обзавеждане, тип строителство, етаж, удобства и т.н.
 
Нормално е да скачат. От познати брокери разбрах, че почти всичко построено вече е продадено.
След като не можеш да си купиш, ще трябва да вземеш под наем.
 
Нормално е да скачат. От познати брокери разбрах, че почти всичко построено вече е продадено.
След като не можеш да си купиш, ще трябва да вземеш под наем.
Аз пък само знам, че хората в момента да ликвидни и все по плахи да държат парите си с банките, та за това и пазара на недвижими е малко спрял. Инвестира се в недвижимо, на никой вече не му се правят депозити и други извращения с банковите продукти. :)
 
Като знам какво е новото строителство, направо се чудя, тези какво купуват ...
 
balloon-pop-o.gif
 
Като знам какво е новото строителство, направо се чудя, тези какво купуват ...
Аз ще ти кажа, бате, какво купуват, защото оглеждах и такива мозъчни изцепки. Купуват:

1. Общи части
2. Колони
3. Стени
4. Стаи-килери, минаващи за спални
5. Мини тераси, колкото да си покажеш само единия крак навън (единствените големи тераси са последен или предпоследен етаж и обикновено вървят със скосения и веднъж на 5 години правене на покрив, като тук сам си си MC, щото другите обикновено са пас)
6. Тесни асансьори, в които ако ти се събира детската количка е голям късмет
7. Частни фирми за домоуправители, на които касата им винаги е на минус
8. Чат пат неработещи общи осветления, асансьори, чипове на врати, щото всичко е на минимума
9. Двама или повече собственика на парцела, които се чувстват господари на блока и т.н.
10. Парко място, което е борба на живот и смърт...но щом си играч купуваш и гаража отделно (още 15К евра, и в повечето случаи над 50% от собствениците на гаражите не са част от живущите в кооперацията)

Абе далавера е, особено и като се знае, че "блока още слягва" и за това е така бъгав....направо супер е. Спрях да гледам ново строителство още преди година. Просто не става в този му вид.
 
Според мен по-добро от новото строителство няма - не разбирам хората които дават почти същите пари за апартамент в блок на 30 години - дори и да уцелите саниран съседите са си същите - по-голямата част дървени философи, пенсионери и тук там някой с който може да излезеш на глава.

В новото строителство си купуваш и съседи - млади, най-често възпитани хора с възможности, с които се живее много по-лесно, а когато блока ти е заобиколен с още нови блокове дори като отидеш до магазина срещаш възпитани хора.

А най-добрия вариант е да изберете апартамент в блок на 3-4 години - некачественото строителство вече ще си личи, но трябва да се прави компромис с изложение / етаж - а при сегашния пазар почти невъзможно защото всичко се продава още на зелено, но винаги има хора купили 2устаен апартамент преди няколко години, вече са с бебе и искат по-голям.

Друг вариант е от качествен и доказал се строител там може още на зелено.
 
Според мен по-добро от новото строителство няма - не разбирам хората които дават почти същите пари за апартамент в блок на 30 години - дори и да уцелите саниран съседите са си същите - по-голямата част дървени философи, пенсионери и тук там някой с който може да излезеш на глава.

В новото строителство си купуваш и съседи - млади, най-често възпитани хора с възможности, с които се живее много по-лесно, а когато блока ти е заобиколен с още нови блокове дори като отидеш до магазина срещаш възпитани хора.

А най-добрия вариант е да изберете апартамент в блок на 3-4 години - некачественото строителство вече ще си личи, но трябва да се прави компромис с изложение / етаж - а при сегашния пазар почти невъзможно защото всичко се продава още на зелено, но винаги има хора купили 2устаен апартамент преди няколко години, вече са с бебе и искат по-голям.

Друг вариант е от качествен и доказал се строител там може още на зелено.
Абе като гледам моите съседи 50% са Ок, другите не съвсем. Да не говорим, че имаме поне 3 апартамента със собственици, които отдават на който им падне имуществото си, което е предпоставка за какви ли не, от къде ли не. Дори няма никакъв подбор човек. Щом си плаща, става, а това, че през ден мъжа бие жената, нема проблем. Кооперациите са буквално в терасата ти. Една много яка причина да не ходиш много много разсъблечен из вас, а и дума не може да става за криене на вещи. :)

В големите, стари блокове е пълно със всякакви, но там си е и едно мини село все пак. 16 етажа по 4 апартамента, средно по 3ма души и ето ти около 200 души. И това е само вход А, примерно. Малко по-тегави са нещата, защото повече идиоти има, така е. Но %-тово, не мисля, че са повече от тези в малките кооперации с по 5-6 етажа.

И това, че е на 30 години, поне знам, че е строено с мозък. Сегашните 2000+ година направо като ги гледам се чудя тия сериозно ли са мислили така докато са го правили. Може ли гаражите (давам реален пример за кооперация около нас) ти да са зад блока, а до тях да се стига минавайки през главния вход, и всичко отдолу да е плочки? Вече има едно 5-6 плочки за смяна. Много ясно, че като минават коли по над 2 тона ще таковат мамата на каквито и плочки. Но мозък, кво да кажа. Междублоково пространство....няма такова животно.

Възпитанието на хората....това е квито ти се паднат. Масово и младите с разхлабени нерви не ги слушат главите. А да, и едно много яко нещо - паркирането върху тротоарите. Това велико хрумване. От него нашите съседи и аз включително се опитваме да дадем живот на тротоарно дърво вече за 3ти път. :) Не съм песимист човек, но няма да го бъде.
 
Както казах, път за гараж с плочки...си личи че не е читава работата, затова гледайте апартаменти на няколко години където си личи качеството, ако има такова, ако не следващ апартамент.

А това с блоковете по 16 етажа също - в новото строителство - квартали като Манастирски, Витоша и Малинова Долина например има многo блокове до 3 етажа и в целия блок има 12 семейства, при 16 етажен блок са 64 семейства...
 
А това с блоковете по 16 етажа също - в новото строителство - квартали като Манастирски, Витоша и Малинова Долина например има многo блокове до 3 етажа и в целия блок има 12 семейства, при 16 етажен блок са 64 семейства...
Мда, и всеки плаща сигурно по 100 лева ако се прецака нещо. Не, че е много, но яко се вадят редовно си е тегаво.

Колкото до Манастирски ливади - там ако успееш да си стигнеш до апартамента. :) Няма такава инфраструктура и подредба на тетрикс. За другите нямам впечатление. Кефя се на жилищни райони, в които няма начин някой да ти паркира пред входа, както и пред носа ти не строят нон стоп.

Не знам защо цените трябва да се покачват с гъчканицата и кофти мръсотията. Но всеки сам решава де. :)
 
Определено е голям проблем гъстотата на сградите, но има и "оазиси" където има и места и простор....докато не се уплътни и там.

Пътници има за всеки влак, а цените са неоправдано високи за това което се предлага в София, както за ново така и за старо строителство
 
Целият град е едно голямо общежитие.
Изборът е заблуда. :D
 
Определено е голям проблем гъстотата на сградите, но има и "оазиси" където има и места и простор....докато не се уплътни и там.

Пътници има за всеки влак, а цените са неоправдано високи за това което се предлага в София, както за ново така и за старо строителство
Да, странно, но явно скъпотията върви с гъча. :) Иначе наистина цените са високи и за какво ли не.
 
И това, че е на 30 години, поне знам, че е строено с мозък.
Моя блок е на толкова и последния път като правих две дупки в банята се изцедих като лимон. Все едно пробивам желязо :confused:
 
Моя блок е на толкова и последния път като правих две дупки в банята се изцедих като лимон. Все едно пробивам желязо :confused:
А ползвахте ли ударна бормашина? Защото аз като съм пробивал дупки в нов блок, влиза като в масло...но съм го отдавал на факта че машината е ударна.
 
Блока, в който живея е 88ми набор и кабелджии, като коваха кабели да ми прекарват интернет, възкликнаха, че мазилката (външна и вътрешна) е много по-здрава от на новите блокове! Явно тогава все още не имало такъв манталитет, да се пести от материалите, за да се докарат по-големи печалби!
 
Блока, в който живея е 88ми набор и кабелджии, като коваха кабели да ми прекарват интернет, възкликнаха, че мазилката (външна и вътрешна) е много по-здрава от на новите блокове! Явно тогава все още не имало такъв манталитет, да се пести от материалите, за да се докарат по-големи печалби!
Да, това ще кажат. Хубавото в новите е, че са направени тия неща с изваждането на кабелите за нет, телефон, и т.н. Предимството на новото строителство. Старото е тегаво малко, ако ще минаваш през някоя бетонна стена. :) Но пък и винаги може да се скрие в някоя друга лайсна, нали? :)
 
А ползвахте ли ударна бормашина?
Е не съм вчерашен, някога бях от тея дето ходят на хората по апартаментите да им редят ламиниран паркет и съм работил с професионално Sparky. Ама сега пробивах с по-евтинко Sparky (в ударен режим естествено) и си беше мъка. Отчасти го отдавам на машината.

В един друг стар блок един френд си правеше ремонт пак в банята, искаше да си слага плочки. Ама стената беше боядисвана с нещо като блажна боя и беше много гладка за плочки, та трябваше да се свали. Стена като от камък. Що зор и що чукане беше...
 

Горе