Инвестиция в офлайн бизнеси - идеи

От: Инвестиция в офлайн бизнеси - идеи

И аз така мисля- креативен в краткосрочен план значи бърза печалба, но до момент, не е перспектива с развитие. Креативен в дългосрочен план означава да ядеш непознати дървета и е нужно много търпение.
Най добре да се буташ където има перспектива, да се учиш от конкуренцията и да се опитваш да ги изпревариш, докато станеш един от доминиращите. Всичко останало е пари за хляб.
 
От: Инвестиция в офлайн бизнеси - идеи

Блеки, това е номера на успеха във всяка нормална западна държава. Ние сме далеч и от нормална, и от западна държава и лично според мен, единствения шанс за успех в нов бизнес, или поне за вадене на прилична прехрана, е методът на Марешки.

Няма как да не се сългася с белкоут и киви, ако искаш да пробиеш с минимални средства трябва да си 1вия(от личен опит). Да предложиш нещо което го няма в момента, без значение дали е офлайн или онлайн.

От друга страна ако има достатъчно кеш каквото и да почнеш винаги може да се наместиш между големите играчи в дадена ниша, ето твоя пример в Марешки сега ако иска нов продавалник може да почне и с достатъчно кинта ще отхапе парче от баницата. От там нататък дали си струва е друг въпрос.

Тък във форума като гледам никои не е стигнал Марешки, така, че мислете... лошото е, че добрите идеи идват рядко поне при мен.. :(
 
От: Инвестиция в офлайн бизнеси - идеи

В сферата на услугите е истината, и то в извършване на услуги до клиента.
Имам почти готова идея, но на този етап няма да я развивам, за това ще спомена за какво става въпрос.
На първо място се прави сайт, който е с тази насоченост и добре оптимизиран, че да излиза на челно място при търсене по ключови думи.
На второ място, трябва да има доста добър/ри специалист/и , които да извършват тази дейност, а дейността се състои в следното:
Мобилен автомобилен сервиз , където се извършва диагностика, смяна на гуми и някакви по-дребни ремонти, с обсег на действие поне 100 километра в радиус, тоест ако е в София, а най-добре е да е в София, да обхваща цяла София, околните села (по-скъпите квартали като Бояна, Драгалевци, Сиомеоново- сещате се за какво говоря) и част от магистралите.
Инвестицията е голям бус, машини за гуми, крикове и специализиран инструмент и техника.
По принцип е развита идеята, но смятам, че който има нужните пари и интерес, сам ще си я развие.
 
От: Инвестиция в офлайн бизнеси - идеи

http://www.tyredoctor.bg/ има хляб в идеята, но главно за гуми и диагностика, друго пред блока не можеш да правиш...
 
От: Инвестиция в офлайн бизнеси - идеи

Блеки, това е номера на успеха във всяка нормална западна държава. Ние сме далеч и от нормална, и от западна държава и лично според мен, единствения шанс за успех в нов бизнес, или поне за вадене на прилична прехрана, е методът на Марешки.

Не съм съгласен. Ето ти прост пример:
www. oba . bg

Този силно доминира в фб маркетинга за БГ, просто пример миналата седмица изкара уебинар с 2к по тема инвестици, от един познат научих и честно казано паднах да изкараш 2к онлайн, при положение, че тук разбиранията масово за инвестиция и мечта на българина е да чукне тото и си купи апартаменти и ги дава под наем.

Друг пример щото си градски ще ме разбереш това е Го Грил - къде си видял другаде такъв масов франчайз във Варна - те са навсякъде, а не е като да няма фаст фууд из града.

Марешки, доминира във възприятята като лоялен бизнес играч - той доминира, целият нет всички ТВ говоря за него и то само с 1 мижава бензиностанцийка. Това как му вдига акциите няма ти кажа, сам се сещаш.

Има много примери за доминирани в различни ниши, инудстрии и сектори.

Онлайна ни дава огромен шанс за развитие с малко може да направиш много нужно е постоянство и силна активност и правилни действия за да доминираш после е лесно.

Още един пример - Кобилкина, между другото онзи от 1-вия пример и прави фейс маркетинга.

И тук може се реализира почти всичко, просто няма как да стане ако се намесиш в държавните картели и монополи.
 
От: Инвестиция в офлайн бизнеси - идеи

Или да ги храниш хората...ама пак мобилно (другата ми идея) :)
 
От: Инвестиция в офлайн бизнеси - идеи

Не съм съгласен. Ето ти прост пример:
www. oba . bg

Този силно доминира в фб маркетинга за БГ, просто пример миналата седмица изкара уебинар с 2к по тема инвестици, от един познат научих и честно казано паднах да изкараш 2к онлайн, при положение, че тук разбиранията масово за инвестиция и мечта на българина е да чукне тото и си купи апартаменти и ги дава под наем.

Друг пример щото си градски ще ме разбереш това е Го Грил - къде си видял другаде такъв масов франчайз във Варна - те са навсякъде, а не е като да няма фаст фууд из града.

Марешки, доминира във възприятята като лоялен бизнес играч - той доминира, целият нет всички ТВ говоря за него и то само с 1 мижава бензиностанцийка. Това как му вдига акциите няма ти кажа, сам се сещаш.

Има много примери за доминирани в различни ниши, инудстрии и сектори.

Онлайна ни дава огромен шанс за развитие с малко може да направиш много нужно е постоянство и силна активност и правилни действия за да доминираш после е лесно.

Още един пример - Кобилкина, между другото онзи от 1-вия пример и прави фейс маркетинга.

И тук може се реализира почти всичко, просто няма как да стане ако се намесиш в държавните картели и монополи.

Примера, който си дал, не е за всеки- и като знания и като ораторски умения. Тук говорим за нещо, което да е по-достъпно до възможностите и успешното справяне с работата или поне с правилното и ръководене от всеки средно статистически съфорумец примерно. ГО грил струва 45-46 к. за да го отвориш 1 барака и почти сигурно ще се набуташ. От ГО печелят собствениците на бранда, останалите го поемат вътрешно. Първите хванали се на хорото си избиха парите и спечелиха, последните губят. Миналата седмица минавах покрай базата им в Лясковец- огромна е, хората си печелят, но тези с франчайзинга им не виреят вече. Кобилкина, ако не беше шоуто на Слави, щеше да си е поредната кифла сред кроасанките (певачки, силиконки и т.н.). Марешки си е Марешки, дадох за пример стратегията му- печели от количество, а не от цена. Във Варна пък специално голяма част от предприемачите на дребно едва свързват двата края, магазините по центъра умряха, останаха само тези в мола, и то в големия, в малкия също са пътници. В такава силно замърсена, да не казвам отровна, бизнес среда трудно се започва нещо офлайн, особено пък печелившо.
 
От: Инвестиция в офлайн бизнеси - идеи

Давам ти храна за размисъл вземи, който искаш бизнес на голям предприемач от нулата как го е докарал до милиарди и или на успешни бизнеси ще видиш, че всички имат едно общо силна доминация в позиционирането и силна доминация в услугата/продукта.

Някак си няма как се получи сульо и пульо с никви пари и знания да правят пари - е няма как да стане.

Го Грила го виждаш сега, а преди 10 години знаеш ли къде е бил?
Спомняш ли си преди 15-20 години какво беше Пикадилито?
Спомняш ли за същия период какво беше Хепито?

Всичко почна от малко квартално за да стане познато име.

Марешки в момента доминира в съзнанието на хората с цените си и бизнес модела на оборота, който дава качествен продукт - т.е. позиционира се в честността и има тотална доминация само за 2 месеца.

Как искаш да не замират дребните, като нито сайт, нито фейс, нито реклама нито нищо - карат го уста на уста, е като дойде някой който знае какво се прави - какво става?

Мой приятел в момента е акцинер в един БГ стартъп спечелил последна фаза на финансиране от 11, креативни са момчета и дърпат дават много от себе си и стават нещата.

Проблема при нас е ниската степен на активност на малкият бизнес - каквото и да кажеш за средата е едно, но да не ползваш силата на интернета е тогава си заслужава мизерията.
 
От: Инвестиция в офлайн бизнеси - идеи

Здравейте, има едно малко общинско градче където имам възможност да сложа кафе машина в болницата, тя е денонощната. Бих се радвал, ако някой сподели какви разходи ще имам за да станат законни печалбите ми т.е след като регистрирам фирма ще ми трябва ли касов апарат и като ЕТ ли да се регистрирам ?
 
От: Инвестиция в офлайн бизнеси - идеи

ЕТ е кофти - данъкът ти е 15%, при ООД е 10%.
Касов апарат не ти трябва, защото вендинг машината трябва да си има собствен.
 
От: Инвестиция в офлайн бизнеси - идеи

Здравейте, има едно малко общинско градче където имам възможност да сложа кафе машина в болницата, тя е денонощната. Бих се радвал, ако някой сподели какви разходи ще имам за да станат законни печалбите ми т.е след като регистрирам фирма ще ми трябва ли касов апарат и като ЕТ ли да се регистрирам ?

Каквито разходи имаш за ЕТ
ЕТ е кофти - данъкът ти е 15%, при ООД е 10%.
Касов апарат не ти трябва, защото вендинг машината трябва да си има собствен.
За първото съм съгласен, но за второто мисля, че го отмениха за вграден касов апарат и може да мине с обикновен касов апарат за няколко машини
 
От: Инвестиция в офлайн бизнеси - идеи

ЕТ е кофти - данъкът ти е 15%, при ООД е 10%.
Касов апарат не ти трябва, защото вендинг машината трябва да си има собствен.

ЕТ може да е и на патент :wink: /в много случаи ЕТ е по-изгодно от ООД или ЕООД
Линка, който дадох е доста изчерпателен за вендинг машините.
 
От: Инвестиция в офлайн бизнеси - идеи

Здравейте, има едно малко общинско градче където имам възможност да сложа кафе машина в болницата, тя е денонощната. Бих се радвал, ако някой сподели какви разходи ще имам за да станат законни печалбите ми т.е след като регистрирам фирма ще ми трябва ли касов апарат и като ЕТ ли да се регистрирам ?

За фирма - еднократно 200 лв горе-долу (може и по-малко) - ако имаш твой човек в НАП може да си купиш фирма. Но някой трябва да провери дали всичко е било наред с отчетността й и дали няма задължения към бюджета. Тогава може да ти излезе и по-евтино;
капитал на фирмата - минимума е 2 лв, максимум няма;
счетоводител - 100-200 лв на месец;
наем на сградата, където ще прикрепиш машината - 50 лв на месец;
касов апарат - еднократно 200 лв;
машина за кафе - еднократно между 500 и 1000 лв (зависи марка, модел, нова или втора ръка)
консумативи - зависи колко пият (50-200 лв на месец);
чувството, че имаш нещо твое - безценно.
 
От: Инвестиция в офлайн бизнеси - идеи

Благодаря на всички, ще пиша по-натам дали съм прокопсал :)
 
От: Инвестиция в офлайн бизнеси - идеи

Здравейте, има едно малко общинско градче където имам възможност да сложа кафе машина в болницата, тя е денонощната. Бих се радвал, ако някой сподели какви разходи ще имам за да станат законни печалбите ми т.е след като регистрирам фирма ще ми трябва ли касов апарат и като ЕТ ли да се регистрирам ?

Доколкото знам, вече всички вендинг машини имат вграден касов апарат (както всички свързан към НАП) и отчитат всяка продажба в реално време. Едва ли ще ти трябва отделен за фирмата (ако смяташ да правиш годишен оборот до 50000 лева ЕТ те устройва най-добре)
 
От: Инвестиция в офлайн бизнеси - идеи

Според мен най-сигурния и разумен подход е франчайз. При това имам предвид франчайз на утвърдена световна марка.
Нещо което е успешно в чужбина - няма нужда да се изобретява колелото наново :)
Недостатък тук е че обикновено инвестиции са значителни...
 

Горе