Инвестиция в Sky way

Дискусията в 'Инвестиции / Офлайн Бизнес / Икономика' стартирана от Wordpressbg, Март 6, 2019.

1. Wordpressbg

Wordpressbg Member

Рег.:
    Февру 6, 2018
    Съобщения:
    76
    Харесвания:
    22
    Точки:
    8
    Случайно попаднах на нещо доста интересно. Става въпрос за Sky way. Проектът е свързан с транспорт на бъдещето, изглежда интересно. Според компанията, този транспорт се строи в ОАЕ, както и в Русия. Обаче нещо ми е съмнително- стоят руснаци зад проекта. Също така ако наистина това работи, защо не потърсят кредит от банка??? Попаднах на това във фейсбук, един от бг промоутърите http://prikachi.com/images.php?images/911/9517911x.jpg

Ако реално имат толкова "открития" и патенти всяка една банка ще им даде кредит. Вие какво мислите? За мен е малко съмнителна работата.

Martin Cohen харесва това.
  2. хейтър

хейтър Active Member

Рег.:
    Авг 23, 2014
    Съобщения:
    611
    Харесвания:
    209
    Точки:
    43
    Имаше една отрепка във форума която се опитваше да пробута тая шитня, виж назаде по темите

3. Svetliooo

Svetliooo Active Member

Рег.:
    Окт 30, 2017
    Съобщения:
    299
    Харесвания:
    182
    Точки:
    43
    Урок №1 - никога не прави бизнес с руснаци. Не се занимавай с глупости.

ReminD, Wllb, CryptoInvest и още 1 човек харесват това.
  4. CryptoInvest

CryptoInvest Active Member

Рег.:
    Ян 25, 2018
    Съобщения:
    319
    Харесвания:
    100
    Точки:
    43
    Лол :D :D :D :D Скай Уей за мен е на 99% скам. Някакви хартийки ти раздават като "акции", което е невъзможно. Не следя проекта, не виждам смисъл, но подочух, че щели да излезнат по 1 долар на борса, което ми се вижда абсолютно невъзможно тъй като ако сега купиш за 50 долара, автоматично си с над 15 хилки печалба :D , което ми се струва абсурдно дори и за високорисковите инвестиции. Друг фактор е че са руснаци. Този тяхния бос (хахахаха) беше забъркан в една схемичка наречена Mercury Global, нещо такова беше. И познай... гръмна и там пирамидата и фараона събра парите и си тръгна. Както сам каза, защо не потърсят кредит от банка?! Всяка банка ще им даде кредит ако тази "технология" работи без проблем.
    Моето мнение, че това ще се окаже може би най-голямата пирамида за 21 век (поне до сега).

Благодаря, бях забравил :D това е линк към онази епична и легендарна тема https://www.predpriemach.com/threads/skyway-инвестиция.71454/

Wordpressbg харесва това.
  5. Wordpressbg

Wordpressbg Member

Рег.:
    Февру 6, 2018
    Съобщения:
    76
    Харесвания:
    22
    Точки:
    8
    Да.. Явно това е поредната измама в интернет. Добре че не се поддадох на емоциите.

6. blackout8

blackout8 Well-Known Member

Рег.:
    Окт 30, 2010
    Съобщения:
    5,229
    Харесвания:
    588
    Точки:
    113
    Място:
    Варна
    CryptoInvest и ReminD харесват това.
  7. Martin Cohen

Martin Cohen New Member

Рег.:
    Февру 26, 2019
    Съобщения:
    5
    Харесвания:
    3
    Точки:
    3
    Прегледах няколко поста за този проект и изглежда е още в зародиш, и съответно рискован.
    Твърде рано е за кредит от банки. Банките слагат високи лихви, и ако проекта още не е развит, тоест още се тества, е по добре да има crowd funding.
    Рисковано е за инвестиция е в този етап, но в следващия може да се включиш.
    Успех

8. CryptoInvest

Рег.:
    Ян 25, 2018
    Съобщения:
    319
    Харесвания:
    100
    Точки:
    43
    А какво ще кажеш за пирамидалната им система за комисионни? Нещо в тази защита? Както @blackout8 е написал в по-горния пост, доста червени флагове има.

blackout8 и sstankov харесват това.
  9. blackout8

Рег.:
    Окт 30, 2010
    Съобщения:
    5,229
    Харесвания:
    588
    Точки:
    113
    Място:
    Варна
    Разбере за начало, дали в повечето странни е разрешено емисионната стойност да бъде под номиналната? След това потърсете спрямо, коя юрисдикация е регистрирана компания и след това вече всичко ще се нареди :)

ReminD харесва това.
  10. rujel

rujel Active Member

Рег.:
    Февру 2, 2016
    Съобщения:
    172
    Харесвания:
    60
    Точки:
    28
    Това вероятно е твърде грешно твърдение. Фактът, че организаторите са руснаци означава, че те се опитват да вържат като "инвеститори" техните си граждани от Русия. Очевидно действайки на националистическата им струна така да се каже. Много ясно е, че ако беше стандартна пирамида, тогава със сигурност собствениците щяха да са американци (които естествено ще са само поставени лица) за да се вързват и глупаци по света.

11. CopyTheFunk

CopyTheFunk Active Member

Рег.:
    Септ 8, 2015
    Съобщения:
    182
    Харесвания:
    64
    Точки:
    28
    Място:
    София
    Един приятел е крайно зарибен акционер със сериозна структура под него. Ходи в дубай или къде беше да се повози в някакъв тех парк и да види какво е, ама за мен си остава 100% scam

12. jair

jair Active Member

Рег.:
    Март 3, 2013
    Съобщения:
    414
    Харесвания:
    152
    Точки:
    43
    А фактът, че търсят рибоци и от други държави не подсказва ли, че целта не само руснаци? Това, че се казва Sky Way, а не Небеснъй путь или нещо подобно не те ли навежда също, че целта е международна? Това, че сайтът им е преведен на пет езика? Или викаш глобалните пирамиди са само монопол на американците, всеки фараон извън САЩ няма как да е фараон и задължително играе само по националистическата струна на сънародниците си. Не схващам логиката, честно.

13. Wllb

Wllb Active Member

Рег.:
    Март 28, 2016
    Съобщения:
    159
    Харесвания:
    72
    Точки:
    28
    Този твой приятел, а и всички в неговата позиция са или scammers, или безкрайно големи наивници. Две много сериозни причини да страниш от тях.
    Откакто съществуват подобни схеми, всеки подобен опитал да ме внедри под някаква форма е полъчавал директно доживотен бан в реалния живот. Не мога да допусна, че човек наричащ се приятел или дори само познат ще се възползват от хора в обкръжението си заради комисионни. Повечето не бихме го направили и с непознати.
    Това поведение не заслужава прошка.

14. testkiwi

testkiwi Well-Known Member

Рег.:
    Септ 20, 2010
    Съобщения:
    1,335
    Харесвания:
    377
    Точки:
    83
    Професия:
    unemployed :)
    Място:
    Sofia
    Пак ли тия убитаци :D
    Бизнес с руснаци си е ок, ама не с измамници, то тва ммм, форекстренд, най-нашумелия кешбери - все мултимилионни скамове
    ммм - 17 камаза с пари (тва е документирано в следствието, че изчезват някъде)
    форекстренд > 100 милиона долара след като имаха офис в москва сити
    кешбери > 1 милиард долара. тва беше ебати пиара и хайпа, нямаше руски ютубър да не го промотира

всичко е скам, майна :D
    и уанкойн на оная нашата, и битконееееееееект, така и скайуей
    тея простите хора няма да се научат, почнаха ги с лайфчойс, после ситиком и накрая с бинарните опции трейдолоджик-а дето го опандизиха ей сeга наскоро :D

15. CryptoInvest

Рег.:
    Ян 25, 2018
    Съобщения:
    319
    Харесвания:
    100
    Точки:
    43
    Ок, а как ще обясниш логично пирамидалната им структура на поне 3 нива (не съм сигурен на колко нива е точно, затова пиша и поне 3 нива)? Смисъл да ми го обясниш логично, а не да ми кажеш-ами вместо да плащам за реклама, плащат комисионна. Ок, това е така, нарича се афилиейт, но афилиейта не е на 3+ нива....

ХАХАХА, за съжаление да :D :D :D Госпожа Ружа Игнатова набълбука доста хора, особено тези които не знаят как работи блокчейн и каква е идеята на Биткойн, но факт е че има много изгорели. Жалко е, все още има хора които промотират уанкойн :D

16. rujel

rujel Active Member

Рег.:
    Февру 2, 2016
    Съобщения:
    172
    Харесвания:
    60
    Точки:
    28
    Рибоците от други държави са само бонус както се казва, но не са изобщо целта. Идеята е да "докажат", че и руснаците могат да реализират проекти от световно ниво. А щом ще "атакуваш" световната сцена (с което радваш най-вече своите), то трябва да се покажеш много международно с преводи, с име на английски и други маркетингови въдици. Глобалните пирамиди не са монопол на американците, но хората по света очакват иновациите да се случват най-вече в САЩ и Япония примерно, но с много големи съмнение биха се отнесли за руски проект (както между другото си пролича и в тази тема - отговор 2).
    Не си схванал точно какво оспорвам. Ти предполагаш, че това ще стане "най-голямата пирамида". А аз исках да кажа, че целевата аудитория са предимно руснаците, а те колкото и да са сравнително много не са от най-богатите по света. А това, че е пирамида - ами и на мен мнооого ми прилича на такова.

17. Wordpressbg

Wordpressbg Member

Рег.:
    Февру 6, 2018
    Съобщения:
    76
    Харесвания:
    22
    Точки:
    8
    Явно този проект е доста съмнителен и шанса да е измама е много голям. Ще пропусна инвестиция в него.

18. CryptoInvest

Рег.:
    Ян 25, 2018
    Съобщения:
    319
    Харесвания:
    100
    Точки:
    43
    Един любопитен въпрос към по-запознатите- тези приемат ли американски граждани като инвеститори?
    Поздрави

19. blackout8

Рег.:
    Окт 30, 2010
    Съобщения:
    5,229
    Харесвания:
    588
    Точки:
    113
    Място:
    Варна
    Последно редактирано: Март 8, 2019
    ReminD харесва това.
  20. CryptoInvest

Рег.:
    Ян 25, 2018
    Съобщения:
    319
    Харесвания:
    100
    Точки:
    43
    blackout8 харесва това.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice