Инвестиция в Sky way

Случайно попаднах на нещо доста интересно. Става въпрос за Sky way. Проектът е свързан с транспорт на бъдещето, изглежда интересно. Според компанията, този транспорт се строи в ОАЕ, както и в Русия. Обаче нещо ми е съмнително- стоят руснаци зад проекта. Също така ако наистина това работи, защо не потърсят кредит от банка??? Попаднах на това във фейсбук, един от бг промоутърите http://prikachi.com/images.php?images/911/9517911x.jpg

Ако реално имат толкова "открития" и патенти всяка една банка ще им даде кредит. Вие какво мислите? За мен е малко съмнителна работата.
 
Имаше една отрепка във форума която се опитваше да пробута тая шитня, виж назаде по темите
 
Случайно попаднах на нещо доста интересно. Става въпрос за Sky way. Проектът е свързан с транспорт на бъдещето, изглежда интересно. Според компанията, този транспорт се строи в ОАЕ, както и в Русия. Обаче нещо ми е съмнително- стоят руснаци зад проекта. Също така ако наистина това работи, защо не потърсят кредит от банка??? Попаднах на това във фейсбук, един от бг промоутърите http://prikachi.com/images.php?images/911/9517911x.jpg

Ако реално имат толкова "открития" и патенти всяка една банка ще им даде кредит. Вие какво мислите? За мен е малко съмнителна работата.
Лол :D :D :D :D Скай Уей за мен е на 99% скам. Някакви хартийки ти раздават като "акции", което е невъзможно. Не следя проекта, не виждам смисъл, но подочух, че щели да излезнат по 1 долар на борса, което ми се вижда абсолютно невъзможно тъй като ако сега купиш за 50 долара, автоматично си с над 15 хилки печалба :D , което ми се струва абсурдно дори и за високорисковите инвестиции. Друг фактор е че са руснаци. Този тяхния бос (хахахаха) беше забъркан в една схемичка наречена Mercury Global, нещо такова беше. И познай... гръмна и там пирамидата и фараона събра парите и си тръгна. Както сам каза, защо не потърсят кредит от банка?! Всяка банка ще им даде кредит ако тази "технология" работи без проблем.
Моето мнение, че това ще се окаже може би най-голямата пирамида за 21 век (поне до сега).

Имаше една отрепка във форума която се опитваше да пробута тая шитня, виж назаде по темите
Благодаря, бях забравил :D това е линк към онази епична и легендарна тема https://www.predpriemach.com/threads/skyway-инвестиция.71454/
 
Да.. Явно това е поредната измама в интернет. Добре че не се поддадох на емоциите.
 
Случайно попаднах на нещо доста интересно. Става въпрос за Sky way. Проектът е свързан с транспорт на бъдещето, изглежда интересно. Според компанията, този транспорт се строи в ОАЕ, както и в Русия. Обаче нещо ми е съмнително- стоят руснаци зад проекта. Също така ако наистина това работи, защо не потърсят кредит от банка??? Попаднах на това във фейсбук, един от бг промоутърите http://prikachi.com/images.php?images/911/9517911x.jpg

Ако реално имат толкова "открития" и патенти всяка една банка ще им даде кредит. Вие какво мислите? За мен е малко съмнителна работата.
Прегледах няколко поста за този проект и изглежда е още в зародиш, и съответно рискован.
Твърде рано е за кредит от банки. Банките слагат високи лихви, и ако проекта още не е развит, тоест още се тества, е по добре да има crowd funding.
Рисковано е за инвестиция е в този етап, но в следващия може да се включиш.
Успех
 
Прегледах няколко поста за този проект и изглежда е още в зародиш, и съответно рискован.
Твърде рано е за кредит от банки. Банките слагат високи лихви, и ако проекта още не е развит, тоест още се тества, е по добре да има crowd funding.
Рисковано е за инвестиция е в този етап, но в следващия може да се включиш.
Успех
А какво ще кажеш за пирамидалната им система за комисионни? Нещо в тази защита? Както @blackout8 е написал в по-горния пост, доста червени флагове има.
 
Разбере за начало, дали в повечето странни е разрешено емисионната стойност да бъде под номиналната? След това потърсете спрямо, коя юрисдикация е регистрирана компания и след това вече всичко ще се нареди :)
 
Моето мнение, че това ще се окаже може би най-голямата пирамида за 21 век (поне до сега).
Това вероятно е твърде грешно твърдение. Фактът, че организаторите са руснаци означава, че те се опитват да вържат като "инвеститори" техните си граждани от Русия. Очевидно действайки на националистическата им струна така да се каже. Много ясно е, че ако беше стандартна пирамида, тогава със сигурност собствениците щяха да са американци (които естествено ще са само поставени лица) за да се вързват и глупаци по света.
 
Това вероятно е твърде грешно твърдение. Фактът, че организаторите са руснаци означава, че те се опитват да вържат като "инвеститори" техните си граждани от Русия. Очевидно действайки на националистическата им струна така да се каже. Много ясно е, че ако беше стандартна пирамида, тогава със сигурност собствениците щяха да са американци (които естествено ще са само поставени лица) за да се вързват и глупаци по света.

А фактът, че търсят рибоци и от други държави не подсказва ли, че целта не само руснаци? Това, че се казва Sky Way, а не Небеснъй путь или нещо подобно не те ли навежда също, че целта е международна? Това, че сайтът им е преведен на пет езика? Или викаш глобалните пирамиди са само монопол на американците, всеки фараон извън САЩ няма как да е фараон и задължително играе само по националистическата струна на сънародниците си. Не схващам логиката, честно.
 
Един приятел е крайно зарибен акционер със сериозна структура под него. Ходи в дубай или къде беше да се повози в някакъв тех парк и да види какво е, ама за мен си остава 100% scam

Този твой приятел, а и всички в неговата позиция са или scammers, или безкрайно големи наивници. Две много сериозни причини да страниш от тях.
Откакто съществуват подобни схеми, всеки подобен опитал да ме внедри под някаква форма е полъчавал директно доживотен бан в реалния живот. Не мога да допусна, че човек наричащ се приятел или дори само познат ще се възползват от хора в обкръжението си заради комисионни. Повечето не бихме го направили и с непознати.
Това поведение не заслужава прошка.
 
Пак ли тия убитаци :D
Бизнес с руснаци си е ок, ама не с измамници, то тва ммм, форекстренд, най-нашумелия кешбери - все мултимилионни скамове
ммм - 17 камаза с пари (тва е документирано в следствието, че изчезват някъде)
форекстренд > 100 милиона долара след като имаха офис в москва сити
кешбери > 1 милиард долара. тва беше ебати пиара и хайпа, нямаше руски ютубър да не го промотира

всичко е скам, майна :D
и уанкойн на оная нашата, и битконееееееееект, така и скайуей
тея простите хора няма да се научат, почнаха ги с лайфчойс, после ситиком и накрая с бинарните опции трейдолоджик-а дето го опандизиха ей сeга наскоро :D
 
Това вероятно е твърде грешно твърдение. Фактът, че организаторите са руснаци означава, че те се опитват да вържат като "инвеститори" техните си граждани от Русия. Очевидно действайки на националистическата им струна така да се каже. Много ясно е, че ако беше стандартна пирамида, тогава със сигурност собствениците щяха да са американци (които естествено ще са само поставени лица) за да се вързват и глупаци по света.
Ок, а как ще обясниш логично пирамидалната им структура на поне 3 нива (не съм сигурен на колко нива е точно, затова пиша и поне 3 нива)? Смисъл да ми го обясниш логично, а не да ми кажеш-ами вместо да плащам за реклама, плащат комисионна. Ок, това е така, нарича се афилиейт, но афилиейта не е на 3+ нива....

всичко е скам, майна :D
и уанкойн на оная нашата, и битконееееееееект, така и скайуей
тея простите хора няма да се научат, почнаха ги с лайфчойс, после ситиком и накрая с бинарните опции трейдолоджик-а дето го опандизиха ей сeга наскоро :D
ХАХАХА, за съжаление да :D :D :D Госпожа Ружа Игнатова набълбука доста хора, особено тези които не знаят как работи блокчейн и каква е идеята на Биткойн, но факт е че има много изгорели. Жалко е, все още има хора които промотират уанкойн :D
 
А фактът, че търсят рибоци и от други държави не подсказва ли, че целта не само руснаци? Това, че се казва Sky Way, а не Небеснъй путь или нещо подобно не те ли навежда също, че целта е международна? Това, че сайтът им е преведен на пет езика? Или викаш глобалните пирамиди са само монопол на американците, всеки фараон извън САЩ няма как да е фараон и задължително играе само по националистическата струна на сънародниците си. Не схващам логиката, честно.
Рибоците от други държави са само бонус както се казва, но не са изобщо целта. Идеята е да "докажат", че и руснаците могат да реализират проекти от световно ниво. А щом ще "атакуваш" световната сцена (с което радваш най-вече своите), то трябва да се покажеш много международно с преводи, с име на английски и други маркетингови въдици. Глобалните пирамиди не са монопол на американците, но хората по света очакват иновациите да се случват най-вече в САЩ и Япония примерно, но с много големи съмнение биха се отнесли за руски проект (както между другото си пролича и в тази тема - отговор 2).
Ок, а как ще обясниш логично пирамидалната им структура на поне 3 нива (не съм сигурен на колко нива е точно, затова пиша и поне 3 нива)? Смисъл да ми го обясниш логично, а не да ми кажеш-ами вместо да плащам за реклама, плащат комисионна. Ок, това е така, нарича се афилиейт, но афилиейта не е на 3+ нива....
Не си схванал точно какво оспорвам. Ти предполагаш, че това ще стане "най-голямата пирамида". А аз исках да кажа, че целевата аудитория са предимно руснаците, а те колкото и да са сравнително много не са от най-богатите по света. А това, че е пирамида - ами и на мен мнооого ми прилича на такова.
 
Явно този проект е доста съмнителен и шанса да е измама е много голям. Ще пропусна инвестиция в него.
 
Не си схванал точно какво оспорвам. Ти предполагаш, че това ще стане "най-голямата пирамида". А аз исках да кажа, че целевата аудитория са предимно руснаците, а те колкото и да са сравнително много не са от най-богатите по света. А това, че е пирамида - ами и на мен мнооого ми прилича на такова.

Един любопитен въпрос към по-запознатите- тези приемат ли американски граждани като инвеститори?
Поздрави
 
Последно редактирано:

Горе