Инвестор.БГ АД продаде 25% от Aha.bg в сделка, оценяваща сайта на 0,8 млн. евро

От: Инвестор.БГ АД продаде 25% от Aha.bg в сделка, оценяваща сайта на 0,8 млн. евро

Навремето имаше и sladur.bg, гледам и него го няма от неизвестно време :)

Сигурно говориш за http://sladur.com/ ... има си го още. Той е първият такъв сайт или поне първият по-голям... но вече е далеч назад от конкуренцията по популярност. Малко бавно ми го зарежда обАЧЕ...
 
От: Инвестор.БГ АД продаде 25% от Aha.bg в сделка, оценяваща сайта на 0,8 млн. евро

Брат аха и гепи ме нищо не делят. Гепи ме е доста стъпил в бизнеса и генерира добри пари, докато аха го правят просто за спорта :)

Те са от два различни сегмента но делят палмата в индустрията си, то дори запознанства са сектор :)

Гепито е за над 18, а ахато над 13. Няма как да вървят приомите при едните и другите. Ахато е про забавно оринетирано, гепито е в другата забава :)
 
От: Инвестор.БГ АД продаде 25% от Aha.bg в сделка, оценяваща сайта на 0,8 млн. евро

Сигурно говориш за http://sladur.com/ ... има си го още. Той е първият такъв сайт или поне първият по-голям... но вече е далеч назад от конкуренцията по популярност. Малко бавно ми го зарежда обАЧЕ...

Мда вярно, сега ми го зареди след няколко минути :)
 
От: Инвестор.БГ АД продаде 25% от Aha.bg в сделка, оценяваща сайта на 0,8 млн. евро

Gepime си е - секс за една вечер, той и Сребрин така си го промотира. И да доста добра печалба реализира. Докато Aha е по скоро сайт за запознанства, има и доста по-възрастна аудитория. Третия играч в сегмента е Elmaz.com - там си е направо за възрастни. Колкото до приходите, на всички сайтове за запознанства те падат и то с доста проценти.
 
От: Инвестор.БГ АД продаде 25% от Aha.bg в сделка, оценяваща сайта на 0,8 млн. евро

Има доста играчи на пазара, като той е доста разширен вече. Както каза, Gepime на Сребрин, който има и общо с Grabo е хванал малко по-хард нишата, която е повече адулт, отколкото само дейтинг. По мои наблюдения от познати, не само е доста успешен сайт, но и наистина има какво да предложи на всеки потребител, търсещ едното чукане за една вечер. а може и повече де. :)

Други играчи с различен пазарен дял са:

Elmaz.com
Aha.bg
Sladur.com
Impulse.bg
Sibir.bg
Sreshta.net

Има и някакви други подниши, като atol ли беше сайта за съученици и състуденти, които се намират на база профилната си информация. Бяха доста актуални преди сегашните социални мрежи. В интерес на истината всичко се променя, а сайтове като тези не са лоши, но доста голямо сътресения претърпяха. Изключвам Gepime, там всички знаем, че си е идея по-специфична както аудиторията, така и целта на сайта. :)
 

Горе