Инвестор.БГ с нов собственик - Bulgaria On Air!

blackout8

Well-Known Member
Днес влизам и гледам БФБ, най-оборотната компания до сега е инвестор.бг. Изтъргувани са 1 297 993 акции от общо 1 438 695 акции или над 90%.
Най-големите пакети/блокове от акции и проценти от собствеността(акционерния капитал) са:

467600 32,50%
199706 13,88%
307552 21,38%
197742 13,74%

Структура на акц. капитал е:

Любомир Костадинов Леков
13,10%
Николай Мартинов
13,21%
Алекси Андонов
7,28%
Стюарт Тил
4,48%
TECHNOLOGY IN CENTRAL AND EASTERN EUROPE
21,38%
Филип Пашов
8,52%
КАТЗКО БЪЛГАРИЯ ООД
5,19%
Гергана Златанова - Лекова
4,34%

За повече инфо http://www.investor.bg/companies/IBG/view.html
http://www.investor.bg/forum/showthread.php?p=1059435363&posted=1#post1059435363

Така, че или имаме излизане на старите инсайдъри/собственици, изкупуване на старите собственици, излизане на чужденците, които затвърждава тренда с Нетинфо, или нещо по-средата или нов голям играч ги изкупува - гадаене много до дни ще е ясно, кои е изкупил акциите. Може и Пеевски си барне след нетинфо и инвестора и тогава става интересно :)

Като цяло има преразпределение на онлайн пазара!
 
Последно редактирано:
Re: Подадоха и Investor.bg

хайде сега не казват има си технологично време в което централния депозитар ще промени информацията за собствността няма конспирация (или ако я има е в друга насока) при публичните компании е така всеки който притежава над 5% от компанията го пише публично и достъпно за всички

ето как е било досега http://www.investor.bg/companies/IBG/profile.html

ако става дума за консирация това може да е просто окрупняване при един собственик да стане мажоритар и да има голям процент от компанията и този мажоритар след това може да пусне търгова оферта (не много изгодна) и да изкупи дяловете на малките инвеститори на тази фиксирана цена - задължени са да продадат...
 
От: Подадоха Investor.bg на Bulgaria On Air

Подадоха и...
От експозето не става ясно подаденото дали е качествено твърдо и с достатъчен размер, или жалко меко... :rolleyes:
 
От: Инвестор.БГ с нов собственик!

какво става в последното време - мутрите се надпредварват в изкупуването на онлайн издания (Вести, Днес.БГ)
спокойно, има за всички :D
 
От: Инвестор.БГ с нов собственик - Bulgaria On Air!

BOA не беше ли част от една групичка около кооперативна банка?
 
ахам ама по скоро целта е да имат пълен профил на бизнес телевизия кооперацията с блумбърг за страхотни новини и предавания и добавка най силния финансов сайт си е добре и аз да управлявах тази телевизия и аз щях да имам апетит за инвестора...

освен това ако забелязвате по телевизията няма много реклами освен тези на групата (като сравнително нова на пазара телевизия страдат от това което страдат малките сайтове поради особености на българския медиен пазар) сега ще имат достъпа на инвестора до рекламодатели .... вероятно е стъпка с която и гарантираха бъдещето...
 
От: Инвестор.БГ с нов собственик - Bulgaria On Air!

Да това е добре, бизнес/инвеститорска медиа купува инвестироската медеия(то макар че е конгломерат) окрупняване на позициите в медиите :) Затова са платили премията отгоре и то солидна премия.
А е хубаво, че холдинга говорим за Хим-а купува, хубаво че ще я изкупят цялата и ще има добро търгово за другите минотари и като гледам ще я свалят от борсата медията (инвестора)

П.С. Синергията за която се говори като нищо ще стане най-добрата бизнес и икономическа ТВ + най-големия инвеститорски сайт, но за другите сайтове не знам как ще ги управяват в синергията - яко трябва ги оптимизират и орежат определени разходи, като цяло инвестра не управляваше ефективно активите си.
 
Последно редактирано:
От: Инвестор.БГ с нов собственик - Bulgaria On Air!

И кое точно е хубанато на това ТИМ-аджийте да засмучат тая група. Честито на работещите там, ако до сега мрънкаха че работят за 1000 лв сега ще видят че и за 800 има какво да дават. Жалка мила родна история.
 
От: Инвестор.БГ с нов собственик - Bulgaria On Air!

Познвам няколко души от BG on air и с кеф ходят да работят в медията, това какво ти говори :) Медията е еталон за качествто - качествени авторски предавания, партниране с блумбърг, обямана на опити, директни връзки с топ спецовете по света - реално погледно те нямат конкуренция
 
Bulgaria On Air е най добрата за момента българска новинарска телевизия малко е нишова ама за хора от форума трябва да е ок и поне общи познания да имат по темите за който се говори там...

единтвено не могат да догонят лаивовете на Сашо Диков ама все пак са нишова бизнес телевизия а не чисто новинарска...

пуснете си и гледайте докато си цъкате във форума и по сайтовете
 
От: Re: Инвестор.БГ с нов собственик - Bulgaria On Air!

Bulgaria On Air е най добрата за момента телевизия малко е нишова ама за хора от форума трябва да е ок и поне общи познания да имат по темите за който се говори там

Да това и аз говоря, тази телевизия дори трябва направи синергия с нашия форум - така че мислете му Куул и Блинки :D
 
От: Инвестор.БГ с нов собственик - Bulgaria On Air!

Я ми кажи кои са тия дето ходят с кеф освен водещите. Щото аз познавам много повече от няколко. И е голяма мъка. Репортерите ги правят лудии фърчат за 800 лв кат празни линейки додето гугутките "приятелки" на Виктория пилят нокти - за да си в групата трябва само впит клин под който да са вядат хубави бузки с прашки.
Аре нема нужда от такава порция професионализъм. А пък ако ми кажете какво точно харесвате от това, което купуват от Блумбърг - евала ви праим.
 
От: Инвестор.БГ с нов собственик - Bulgaria On Air!

Лично комуникирам с водещите на boom and bust, нещо не ми се оплакват. Това, че някой бачка за 800 кинта си е негов проблем, не на медията има още десетки да отидат си пробват късмета при тях. Да бяха само блумбърските клипове разбирам :) Няма друга така ТВ, все пак е нишова, покажи нещо по-добро от тях и те признвам :)

Само ей така за инфото имаш ли си представа е оналйн медиите обикновен репортер кви пари взима?!
 
аз даже преди гледах предимно CNBC като трейдвах активно и превключвах на някоя бг за още новини от време на време бях като в офис на трейдърска фирма

сега не трейдвам активно и ми пасва перфе тази телевизия че даже май са единствената телевизия която ми пасва като профил понеже ме вълнуват и български новини но и да съм информиран какво се случва със световната икономика...
 

Горе